Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2015 > 15:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 septembrie 2015, ora 15:16

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 455/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.1/2011 a educației naționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:264 128 90 9 8 12 11 6
- voturi pentru (DA):115 5 86 1 8 8 2 5
- voturi împotrivă (NU):135 118 2 4 - 3 7 1
- abțineri:13 5 2 4 - 1 1 -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD NU
10. Avram Marian PNL DA
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
16. Bălan Ion PSD NU
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Birchall Ana PSD NU
20. Bîrsășteanu Florică PSD NU
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Bordeianu Dan PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Burlacu Ștefan ND NU
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
39. Cernea Remus-Florinel - NU
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
43. Cioată Cezar ALDE NU
44. Ciobanu Liliana ND Abținere
45. Ciocan Dan PSD NU
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu PSD NU
51. Comșa Cornel-George - DA
52. Constantin Daniel ALDE DA
53. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
54. Covaci Dorel PSD NU
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD NU
58. Cristea Victor PSD NU
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE NU
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD NU
64. Dalca Ștefan-Petru PSD NU
65. Dascălu Constantin PNL DA
66. Deaconu Mihai ND Abținere
67. Delureanu Virgil PSD NU
68. Diaconu Adrian-Nicolae PSD Abținere
69. Dima Toader PSD NU
70. Dîrzu Ioan PSD NU
71. Doboș Anton PNL DA
72. Dobre Mircea-Titus PSD NU
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrinescu Traian PNL DA
75. Dolha Mircea PNL DA
76. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
77. Dolineaschi Andrei PSD NU
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
82. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
85. Dușa Mircea PSD NU
86. Emacu Gheorghe PSD NU
87. Enache Marian PSD NU
88. Eparu Ion PSD NU
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE -
93. Fonta Nuțu PSD Abținere
94. Frăticiu Gheorghe PSD NU
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Găină Mihăiță PSD NU
97. Geantă Florian Daniel PSD NU
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
101. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD NU
102. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
104. Grama Horia PSD NU
105. Grecea Maria PNL DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Guran Virgil PNL DA
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
110. Harbuz Liviu PSD NU
111. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
114. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
115. Iancu Iulian PSD NU
116. Iane Daniel PNL DA
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
118. Ibram Iusein Minoritati NU
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD NU
121. Ionescu George PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
124. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
125. Itu Cornel PSD NU
126. Khraibani Camelia PSD NU
127. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lubanovici Mircea PNL DA
130. Lupu Mihai PNL DA
131. Man Mircea PNL DA
132. Manda Iulian Claudiu PSD NU
133. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
134. Manolescu Oana Minoritati DA
135. Marcoci Vlad PSD NU
136. Marcu Viorica PNL DA
137. Marian Ion Cristinel ND NU
138. Marica Petru-Sorin PSD NU
139. Marin Gheorghe PSD NU
140. Marin Laura PSD NU
141. Marocico Ion Minoritati Abținere
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Máté András-Levente UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
145. Mazilu Constantin PSD DA
146. Mihai Aurelian PNL DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
149. Mincă Liliana PSD NU
150. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
151. Mîrza Gavril PSD NU
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mocioi Niculina PNL DA
154. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
155. Movilă Petru - DA
156. Muntean Mircia PSD NU
157. Nassar Rodica PSD NU
158. Neacșu Marian PSD NU
159. Negruț Cornelia ALDE NU
160. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
161. Nichita Cristina PSD NU
162. Nicoară Romeo Florin PNL DA
163. Nicolae Alexandri PNL DA
164. Nicolae Florian PNL DA
165. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
166. Niculae Aurel PSD NU
167. Niculescu Dumitru PSD NU
168. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
169. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
170. Nistor Laurențiu PSD NU
171. Niță Emil PSD NU
172. Nosa Iuliu PSD NU
173. Oajdea Daniel Vasile ND NU
174. Oltean Ioan PNL DA
175. Orban Ludovic PNL DA
176. Oros Nechita-Adrian PNL DA
177. Palașcă Viorel ALDE NU
178. Palăr Ionel PNL DA
179. Paleologu Theodor PNL DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Pană Adriana-Doina PSD NU
182. Pardău Dumitru PNL DA
183. Paul Maria-Andreea PNL DA
184. Pârgaru Ion PSD NU
185. Peia Ninel PSD NU
186. Petrea Dorin Silviu PSD NU
187. Petrescu Petre - DA
188. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
189. Plumb Rovana PSD NU
190. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
191. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
192. Pop Georgian PSD NU
193. Popa Radu Mihai ND NU
194. Popescu Dan-Cristian PNL DA
195. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
196. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
197. Potor Călin PSD NU
198. Pușcaș Iacob PSD NU
199. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
201. Rădulescu Constantin PSD NU
202. Rădulescu Romeo - DA
203. Rățoi Neculai PSD NU
204. Reuer Elena-Ramona PNL DA
205. Rizea Cristian PSD NU
206. Roman Gheorghe PNL NU
207. Roșca Mircea PNL DA
208. Sava Andrei-Valentin PSD Abținere
209. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
210. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
211. Scarlat George PNL DA
212. Secară Florin Mihail PNL DA
213. Sefer Cristian-George PSD NU
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Simedru Dan Coriolan PNL DA
216. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
217. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
218. Solomon Adrian PSD NU
219. Stan Ioan PSD NU
220. Stativă Irinel Ioan PSD NU
221. Stănescu Alexandru PSD NU
222. Stragea Sorin Constantin PSD NU
223. Stroe Radu PSD NU
224. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
225. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
226. Surdu Raluca PNL DA
227. Szabó Ödön UDMR DA
228. Șcheau Ion PNL DA
229. Șimon Gheorghe PSD NU
230. Șoptică Costel PNL DA
231. Ștefan Viorel PSD NU
232. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
233. Tararache Mihai PNL DA
234. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
235. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
236. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
237. Teju Sorin ALDE DA
238. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
239. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
240. Tiuch Cătălin PSD Abținere
241. Toader Mircea-Nicu PNL DA
242. Tomac Eugen - DA
243. Traicu Rodin PSD NU
244. Tudorache Daniel PSD NU
245. Tudorie Violeta PSD NU
246. Tudose Mihai PSD NU
247. Turcan Raluca PNL DA
248. Tușa Adriana Diana PNL DA
249. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD NU
250. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
251. Udriște Gheorghe PNL DA
252. Vainer Aurel Minoritati DA
253. Varga Lucia-Ana PNL DA
254. Vasilică Radu Costin PSD NU
255. Vladu Iulian PNL DA
256. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
257. Vreme Valerian PSD NU
258. Vulpescu Ioan PSD NU
259. Weber Mihai PSD NU
260. Zaharcu Neviser PSD NU
261. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
262. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
264. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 3:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro