Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2015 > 15:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 septembrie 2015, ora 15:17

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 447/2015 pentru modificarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:264 128 90 9 8 12 11 6
- voturi pentru (DA):253 127 89 8 - 12 11 6
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - 1 - - -
- abțineri:9 - 1 1 7 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PNL DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR Abținere
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Cioată Cezar ALDE DA
44. Ciobanu Liliana ND Abținere
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu PSD DA
51. Comșa Cornel-George - DA
52. Constantin Daniel ALDE DA
53. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
65. Dascălu Constantin PNL DA
66. Deaconu Mihai ND DA
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
69. Dima Toader PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Doboș Anton PNL DA
72. Dobre Mircea-Titus PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrinescu Traian PNL DA
75. Dolha Mircea PNL DA
76. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
90. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Geantă Florian Daniel PSD DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
102. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Guran Virgil PNL Abținere
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
110. Harbuz Liviu PSD DA
111. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iane Daniel PNL DA
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu George PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Khraibani Camelia PSD DA
127. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lubanovici Mircea PNL DA
130. Lupu Mihai PNL DA
131. Man Mircea PNL DA
132. Manda Iulian Claudiu PSD DA
133. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
134. Manolescu Oana Minoritati DA
135. Marcoci Vlad PSD DA
136. Marcu Viorica PNL DA
137. Marian Ion Cristinel ND DA
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Marin Laura PSD DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
143. Máté András-Levente UDMR Abținere
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Mazilu Constantin PSD DA
146. Mihai Aurelian PNL DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mincă Liliana PSD DA
150. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
151. Mîrza Gavril PSD DA
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mocioi Niculina PNL DA
154. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
155. Movilă Petru - DA
156. Muntean Mircia PSD DA
157. Munteanu Ioan PSD DA
158. Nassar Rodica PSD DA
159. Neacșu Marian PSD DA
160. Negruț Cornelia ALDE DA
161. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
162. Nichita Cristina PSD DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL DA
164. Nicolae Alexandri PNL DA
165. Nicolae Florian PNL DA
166. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
167. Niculae Aurel PSD DA
168. Niculescu Dumitru PSD DA
169. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
170. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
171. Nistor Laurențiu PSD DA
172. Niță Emil PSD DA
173. Nosa Iuliu PSD DA
174. Oajdea Daniel Vasile ND DA
175. Oltean Ioan PNL DA
176. Orban Ludovic PNL DA
177. Oros Nechita-Adrian PNL DA
178. Palașcă Viorel ALDE DA
179. Palăr Ionel PNL DA
180. Paleologu Theodor PNL DA
181. Pambuccian Varujan Minoritati DA
182. Pardău Dumitru PNL DA
183. Paul Maria-Andreea PNL DA
184. Pârgaru Ion PSD DA
185. Peia Ninel PSD DA
186. Petrea Dorin Silviu PSD DA
187. Petrescu Petre - DA
188. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
189. Plumb Rovana PSD DA
190. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
191. Ponta Victor-Viorel PSD DA
192. Pop Georgian PSD DA
193. Popa Radu Mihai ND DA
194. Popescu Dan-Cristian PNL DA
195. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
196. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
197. Potor Călin PSD DA
198. Pușcaș Iacob PSD DA
199. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rădulescu Constantin PSD DA
202. Rădulescu Romeo - DA
203. Rățoi Neculai PSD DA
204. Reuer Elena-Ramona PNL DA
205. Rizea Cristian PSD DA
206. Roman Gheorghe PNL DA
207. Roșca Mircea PNL DA
208. Sava Andrei-Valentin PSD DA
209. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
210. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
211. Scarlat George PNL DA
212. Secară Florin Mihail PNL DA
213. Sefer Cristian-George PSD DA
214. Seres Dénes UDMR Abținere
215. Simedru Dan Coriolan PNL DA
216. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
217. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Stan Ioan PSD DA
220. Stativă Irinel Ioan PSD DA
221. Stănescu Alexandru PSD DA
222. Stragea Sorin Constantin PSD DA
223. Stroe Radu PSD DA
224. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
225. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
226. Surdu Raluca PNL DA
227. Szabó Ödön UDMR Abținere
228. Șcheau Ion PNL DA
229. Șimon Gheorghe PSD DA
230. Șoptică Costel PNL DA
231. Ștefan Viorel PSD DA
232. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
233. Tararache Mihai PNL DA
234. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
235. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
236. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
237. Teju Sorin ALDE DA
238. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
239. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
240. Tiuch Cătălin PSD DA
241. Toader Mircea-Nicu PNL DA
242. Tomac Eugen - DA
243. Traicu Rodin PSD DA
244. Tudorache Daniel PSD DA
245. Tudorie Violeta PSD DA
246. Tudose Mihai PSD DA
247. Turcan Raluca PNL DA
248. Tușa Adriana Diana PNL DA
249. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
250. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
251. Udriște Gheorghe PNL DA
252. Vainer Aurel Minoritati DA
253. Varga Lucia-Ana PNL DA
254. Vasilică Radu Costin PSD NU
255. Vladu Iulian PNL DA
256. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
257. Vreme Valerian PSD DA
258. Vulpescu Ioan PSD DA
259. Weber Mihai PSD DA
260. Zaharcu Neviser PSD DA
261. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
262. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
264. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 3:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro