Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.10.2015 > 17:20 Versiunea pentru printare
Luni, 12 octombrie 2015, ora 17:20

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 592/2014 privind modificarea și completarea Legii nr.273 din 21 iunie 2004 privind procedura adopției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:71 38 18 1 6 3 3 2
- voturi pentru (DA):62 37 17 1 - 3 2 2
- voturi împotrivă (NU):3 1 - - 1 - 1 -
- abțineri:6 - 1 - 5 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Axente Ioan PSD DA
4. Baltă Mihai PSD DA
5. Bălan Ion PSD DA
6. Benga Ioan PSD DA
7. Boghicevici Claudia PNL DA
8. Bónis István UDMR Abținere
9. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
10. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
11. Cernea Remus-Florinel - DA
12. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
13. Ciocan Dan PSD DA
14. Cristian Horia PNL DA
15. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
16. Delureanu Virgil PSD DA
17. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
18. Dima Toader PSD DA
19. Doboș Anton PNL DA
20. Dobre Victor Paul PNL DA
21. Dragomir Maria - DA
22. Dragomir Viorel Marian PSD DA
23. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
24. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
25. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
26. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
27. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
28. Frăticiu Gheorghe PSD DA
29. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
30. Gheorghe Florin PSD DA
31. Guran Virgil PNL DA
32. Horga Vasile PNL DA
33. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
34. Ibram Iusein Minoritati DA
35. Intotero Natalia-Elena PSD DA
36. Itu Cornel PSD DA
37. Kerekes Károly UDMR Abținere
38. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
39. Marica Petru-Sorin PSD DA
40. Marin Gheorghe PSD DA
41. Marin Laura PSD DA
42. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
43. Máté András-Levente UDMR Abținere
44. Melinte Ion PSD DA
45. Mincă Liliana PSD DA
46. Mircovici Niculae Minoritati DA
47. Mocioi Niculina PNL DA
48. Moisii Constantin PSD DA
49. Munteanu Ioan PSD DA
50. Negruț Cornelia ALDE DA
51. Nicolae Florian PNL DA
52. Orban Ludovic PNL DA
53. Pană Adriana-Doina PSD DA
54. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
55. Popeangă Vasile PSD DA
56. Potor Călin PSD NU
57. Roman Cristian-Constantin PNL DA
58. Roșca Lucreția PSD DA
59. Rotaru Răzvan ND DA
60. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
61. Simedru Dan Coriolan PNL DA
62. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
63. Stănescu Alexandru PSD DA
64. Stragea Sorin Constantin PSD DA
65. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
66. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
67. Varga Lucia-Ana PNL DA
68. Vasilică Radu Costin PSD DA
69. Vlase Petru Gabriel PSD DA
70. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
71. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 22:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro