Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 10:44 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 10:44

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 268/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.90/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.297/2004 privind piața de capital
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:111 51 38 - 5 7 8 2
- voturi pentru (DA):41 1 38 - 1 - - 1
- voturi împotrivă (NU):67 50 - - 3 6 8 -
- abțineri:3 - - - 1 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Amet Varol Minoritati NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
6. Axente Ioan PSD NU
7. Baltă Mihai PSD NU
8. Benga Ioan PSD NU
9. Berci Vasile PNL DA
10. Birchall Ana PSD NU
11. Boghicevici Claudia PNL DA
12. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
13. Călin Ion PSD NU
14. Cherecheș Florica PNL DA
15. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
16. Ciocan Dan PSD NU
17. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
18. Cocei Erland PNL DA
19. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
20. Constantin Daniel ALDE NU
21. Costin Gheorghe PNL DA
22. Covaci Dorel PSD NU
23. Cristea Victor PSD NU
24. Cristian Horia PNL DA
25. Cupă Ion ALDE NU
26. Cupșa Ioan PNL DA
27. Dascălu Constantin PNL DA
28. Delureanu Virgil PSD NU
29. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
30. Dima Toader PSD NU
31. Doboș Anton PNL DA
32. Dobre Mircea-Titus PSD NU
33. Dobre Victor Paul PNL DA
34. Dobrinescu Traian PNL DA
35. Dragomir Maria - Abținere
36. Dragomir Viorel Marian PSD NU
37. Dumbrăvanu Paul PNL DA
38. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
39. Erdei Dolóczki István UDMR NU
40. Florea Daniel PSD NU
41. Galan Constantin ALDE NU
42. Gheorghe Tinel PNL DA
43. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
44. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
45. Grama Horia PSD NU
46. Horga Vasile PNL DA
47. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
48. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
49. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
50. Ibram Iusein Minoritati NU
51. Intotero Natalia-Elena PSD NU
52. Iordache Florin PSD NU
53. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
54. Itu Cornel PSD NU
55. Kerekes Károly UDMR NU
56. Khraibani Camelia PSD NU
57. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
58. Longher Ghervazen Minoritati NU
59. Man Mircea PNL DA
60. Marcu Viorica PNL DA
61. Marica Petru-Sorin PSD NU
62. Marin Gheorghe PSD NU
63. Marin Laura PSD NU
64. Marocico Ion Minoritati NU
65. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
66. Máté András-Levente UDMR Abținere
67. Melinte Ion PSD NU
68. Mihai Aurelian PNL DA
69. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
70. Mircovici Niculae Minoritati NU
71. Moisii Constantin PSD NU
72. Moldovan Ioan ALDE NU
73. Munteanu Ioan PSD NU
74. Neacșu Marian PSD NU
75. Negruț Cornelia ALDE NU
76. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
77. Niculescu Dumitru PSD NU
78. Nistor Laurențiu PSD NU
79. Niță Emil PSD NU
80. Nosa Iuliu PSD NU
81. Palașcă Viorel ALDE NU
82. Paul Maria-Andreea PNL DA
83. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
84. Petric Octavian PSD NU
85. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
86. Pușcaș Iacob PSD NU
87. Reuer Elena-Ramona PNL DA
88. Roman Cristian-Constantin PNL DA
89. Roman Gheorghe PNL DA
90. Săpunaru Nini PNL DA
91. Scarlat George PNL DA
92. Sefer Cristian-George PSD DA
93. Seres Dénes UDMR NU
94. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
95. Solomon Adrian PSD NU
96. Stativă Irinel Ioan PSD NU
97. Stănescu Alexandru PSD NU
98. Stragea Sorin Constantin PSD NU
99. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
100. Șoptică Costel PNL DA
101. Ștefan Viorel PSD NU
102. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
103. Tămâian Ioan PNL DA
104. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
105. Toader Mircea-Nicu PNL DA
106. Traicu Rodin PSD NU
107. Udriște Gheorghe PNL DA
108. Vlase Petru Gabriel PSD NU
109. Zaharcu Neviser PSD NU
110. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
111. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 5:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro