Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:47 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:47

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 576/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.44/2014 pentru reglementarea unor măsuri privind recuperarea debitelor pentru beneficiile de asistență socială, precum și pentru modificarea art.101 din Legea nr.448/2006 privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:297 146 87 6 13 14 22 9
- voturi pentru (DA):294 145 85 6 13 14 22 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:3 1 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Constantin Daniel ALDE DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria - DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin ALDE DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Geantă Florian Daniel PSD DA
104. Georgescu Laura PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gurzău Adrian - DA
116. Gust Băloșin Florentin - DA
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Holban Titi PSD DA
120. Horga Vasile PNL DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Iliuță Vasile PNL DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
134. Itu Cornel PSD -
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kerekes Károly UDMR DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Korodi Attila UDMR DA
140. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lubanovici Mircea PNL DA
143. Man Mircea PNL DA
144. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
145. Manolescu Oana Minoritati DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marian Ion Cristinel ND DA
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Marin Gheorghe PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Máté András-Levente UDMR DA
153. Mazilu Constantin PSD DA
154. Melinte Ion PSD DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Mihai Aurelian PNL DA
157. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Militaru Lucian PNL DA
160. Mincă Liliana PSD DA
161. Mircovici Niculae Minoritati DA
162. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
163. Mîrza Gavril PSD DA
164. Mocanu Adrian PSD DA
165. Mocioalcă Ion PSD DA
166. Mocioi Niculina PNL DA
167. Moldovan Ioan ALDE DA
168. Molnar Zsolt UDMR DA
169. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
170. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
171. Movilă Petru - DA
172. Muntean Mircia PSD DA
173. Munteanu Ioan PSD DA
174. Murgu Neagu PSD DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Nazare Alexandru PNL DA
177. Neacșu Marian PSD DA
178. Necula Cosmin PSD DA
179. Negruț Clement - DA
180. Negruț Cornelia ALDE DA
181. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
182. Nichita Cristina PSD DA
183. Nicoară Romeo Florin PNL DA
184. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
185. Nicolicea Eugen PSD DA
186. Niculae Aurel PSD DA
187. Niculescu Dumitru PSD DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara PSD DA
190. Niță Constantin PSD DA
191. Niță Emil PSD DA
192. Nosa Iuliu PSD DA
193. Oltean Ioan PNL DA
194. Orban Ludovic PNL DA
195. Oros Nechita-Adrian PNL DA
196. Palașcă Viorel ALDE DA
197. Palăr Ionel PNL -
198. Paleologu Theodor PNL DA
199. Pambuccian Varujan Minoritati DA
200. Pană Adriana-Doina PSD DA
201. Paul Maria-Andreea PNL DA
202. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
203. Peia Ninel PSD DA
204. Petrea Dorin Silviu PSD DA
205. Petrescu Petre - DA
206. Petric Octavian PSD DA
207. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
208. Plumb Rovana PSD DA
209. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
210. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
211. Ponta Victor-Viorel PSD DA
212. Pop Georgian PSD DA
213. Popa Radu Mihai ND DA
214. Popeangă Vasile PSD DA
215. Popescu Dan-Cristian PNL DA
216. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
217. Preda Cezar-Florin PNL DA
218. Pușcaș Iacob PSD DA
219. Răducanu Ion PSD DA
220. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
221. Rădulescu Constantin PSD DA
222. Rădulescu Romeo - DA
223. Rățoi Neculai PSD DA
224. Reuer Elena-Ramona PNL DA
225. Rizea Cristian PSD DA
226. Roman Cristian-Constantin PNL DA
227. Roman Gheorghe PNL DA
228. Roman Ioan Sorin PSD DA
229. Roman Victor PSD DA
230. Roșca Lucreția PSD DA
231. Rotaru Răzvan ND DA
232. Sava Andrei-Valentin PSD DA
233. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
234. Scarlat George PNL DA
235. Secară Florin Mihail PNL DA
236. Sefer Cristian-George PSD DA
237. Seres Dénes UDMR DA
238. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
239. Simedru Dan Coriolan PNL DA
240. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
241. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stan Ion PSD DA
245. Stanciu Zisu PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stativă Irinel Ioan PSD DA
248. Stănescu Alexandru PSD DA
249. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
252. Stroe Radu PSD DA
253. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Surdu Raluca PNL DA
256. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șcheau Ion PNL -
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Șova Lucian PSD DA
261. Ștefan Viorel PSD DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
263. Tabugan Ion PSD DA
264. Taloș Mirel ALDE DA
265. Tararache Mihai PNL DA
266. Tămâian Ioan PNL DA
267. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
268. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
269. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
270. Teju Sorin ALDE DA
271. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
272. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
273. Tiuch Cătălin PSD DA
274. Tîlvăr Angel PSD DA
275. Toader Mircea-Nicu PNL DA
276. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
277. Traicu Rodin PSD DA
278. Tudorache Daniel PSD DA
279. Tudorie Violeta PSD DA
280. Turcan Raluca PNL DA
281. Tușa Adriana Diana PNL DA
282. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
283. Udriște Gheorghe PNL DA
284. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
285. Uricec Eugen Constantin PSD DA
286. Ursărescu Dorinel ALDE DA
287. Vainer Aurel Minoritati DA
288. Varga Lucia-Ana PNL DA
289. Vasilică Radu Costin PSD DA
290. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
291. Vlase Petru Gabriel PSD DA
292. Vulpescu Ioan PSD DA
293. Zaharcu Neviser PSD DA
294. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
295. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
297. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 6 octombrie 2022, 10:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro