Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 16:02 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 16:02

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 261/2015 pentru modificarea Legii nr.230 din 2007 privind înființarea, organizarea și funcționarea asociațiilor de proprietari
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:280 136 83 7 13 14 18 9
- voturi pentru (DA):273 134 80 7 13 14 16 9
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 -
- abțineri:5 2 3 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PNL DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL Abținere
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel ALDE DA
44. Ciobanu Liliana ND DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Constantin Daniel ALDE DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
65. Dascălu Constantin PNL DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Maria - DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
83. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitru Georgică ALDE -
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Geantă Florian Daniel PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
101. Gheorghe Florin PSD DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria PNL DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Guran Virgil PNL DA
110. Gurzău Adrian - DA
111. Gust Băloșin Florentin - DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
117. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
118. Iane Daniel PNL DA
119. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ignat Miron Minoritati DA
122. Iliuță Vasile PNL DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu Aurelian ALDE DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kerekes Károly UDMR DA
131. Kereskényi Gábor UDMR DA
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Korodi Attila UDMR DA
134. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Lubanovici Mircea PNL DA
137. Man Mircea PNL DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marian Ion Cristinel ND DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marin Laura PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Máté András-Levente UDMR DA
148. Mazilu Constantin PSD DA
149. Melinte Ion PSD DA
150. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
151. Mihai Aurelian PNL DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Militaru Lucian PNL DA
155. Mincă Liliana PSD DA
156. Mircovici Niculae Minoritati DA
157. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mocioi Niculina PNL DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Molnar Zsolt UDMR DA
164. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
165. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
166. Movilă Petru - DA
167. Muntean Mircia PSD DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Murgu Neagu PSD DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Nazare Alexandru PNL DA
172. Neacșu Marian PSD DA
173. Necula Cosmin PSD Abținere
174. Negruț Clement - DA
175. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
176. Nicoară Romeo Florin PNL DA
177. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
178. Nicolicea Eugen PSD DA
179. Niculae Aurel PSD DA
180. Niculescu Dumitru PSD DA
181. Nistor Laurențiu PSD DA
182. Nistor Marioara PSD DA
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Oltean Ioan PNL DA
186. Orban Ludovic PNL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Palașcă Viorel ALDE DA
189. Palăr Ionel PNL DA
190. Paleologu Theodor PNL DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Pană Adriana-Doina PSD DA
193. Paul Maria-Andreea PNL DA
194. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrea Dorin Silviu PSD DA
197. Petrescu Petre - DA
198. Petric Octavian PSD DA
199. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
200. Plumb Rovana PSD DA
201. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
202. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
203. Pop Georgian PSD DA
204. Popa Radu Mihai ND DA
205. Popeangă Vasile PSD DA
206. Popescu Dan-Cristian PNL DA
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
208. Preda Cezar-Florin PNL DA
209. Pușcaș Iacob PSD DA
210. Răducanu Ion PSD DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Constantin PSD DA
213. Rădulescu Romeo - DA
214. Rizea Cristian PSD DA
215. Roman Cristian-Constantin PNL DA
216. Roman Gheorghe PNL DA
217. Roman Ioan Sorin PSD DA
218. Roman Victor PSD DA
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Rotaru Răzvan ND DA
221. Sava Andrei-Valentin PSD DA
222. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
223. Scarlat George PNL DA
224. Secară Florin Mihail PNL DA
225. Sefer Cristian-George PSD DA
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Simedru Dan Coriolan PNL DA
228. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
229. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stan Ioan PSD DA
232. Stan Ion PSD DA
233. Stanciu Zisu PSD DA
234. Stancu Ionel Minoritati DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
238. Stragea Sorin Constantin PSD DA
239. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
240. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Surdu Raluca PNL DA
243. Szabó Ödön UDMR DA
244. Șcheau Ion PNL DA
245. Șoptică Costel PNL DA
246. Șova Lucian PSD DA
247. Ștefan Viorel PSD DA
248. Tabugan Ion PSD DA
249. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
250. Tararache Mihai PNL DA
251. Tămâian Ioan PNL DA
252. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
253. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
254. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
255. Teju Sorin ALDE DA
256. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
257. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
258. Tiuch Cătălin PSD DA
259. Tîlvăr Angel PSD DA
260. Toader Mircea-Nicu PNL DA
261. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
262. Traicu Rodin PSD DA
263. Tudorache Daniel PSD DA
264. Tudorie Violeta PSD DA
265. Turcan Raluca PNL DA
266. Tușa Adriana Diana PNL DA
267. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
268. Udriște Gheorghe PNL DA
269. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
270. Uricec Eugen Constantin PSD DA
271. Vainer Aurel Minoritati DA
272. Varga Lucia-Ana PNL DA
273. Vasilică Radu Costin PSD DA
274. Vlase Petru Gabriel PSD DA
275. Vulpescu Ioan PSD DA
276. Zaharcu Neviser PSD DA
277. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
278. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
280. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 4:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro