Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 16:03 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 16:03

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 325/2014 pentru modificarea și completarea Legii 230/2007 - Lege privind înființarea, organizarea și funcționarea asociațiilor de proprietari
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:271 130 80 7 13 14 18 9
- voturi pentru (DA):269 130 79 7 13 14 17 9
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PNL DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel ALDE DA
44. Ciobanu Liliana ND DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Constantin Daniel ALDE DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Daea Petre PSD DA
62. Dascălu Constantin PNL DA
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
65. Dima Toader PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrinescu Traian PNL DA
70. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
71. Dolineaschi Andrei PSD DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Maria - DA
74. Dragomir Viorel Marian PSD DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
78. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
81. Dușa Mircea PSD DA
82. Enache Marian PSD DA
83. Eparu Ion PSD DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
86. Firczak Gheorghe Minoritati DA
87. Florea Damian ALDE DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Fonta Nuțu PSD DA
90. Frăticiu Gheorghe PSD DA
91. Galan Constantin ALDE DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Geantă Florian Daniel PSD DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghe Florin PSD DA
96. Gheorghe Tinel PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
99. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
100. Grama Horia PSD DA
101. Grecea Maria PNL DA
102. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
103. Guran Virgil PNL DA
104. Gurzău Adrian - DA
105. Gust Băloșin Florentin - DA
106. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
107. Harbuz Liviu PSD DA
108. Holban Titi PSD DA
109. Horga Vasile PNL DA
110. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
111. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
112. Iane Daniel PNL DA
113. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ignat Miron Minoritati DA
116. Iliuță Vasile PNL DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PNL DA
120. Iordache Florin PSD DA
121. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
122. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Kerekes Károly UDMR DA
125. Kereskényi Gábor UDMR DA
126. Khraibani Camelia PSD DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Lubanovici Mircea PNL DA
131. Man Mircea PNL DA
132. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
133. Manolescu Oana Minoritati DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marcu Viorica PNL DA
136. Marian Ion Cristinel ND DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Marin Gheorghe PSD DA
139. Marin Laura PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Máté András-Levente UDMR DA
142. Melinte Ion PSD DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Mihai Aurelian PNL DA
145. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Militaru Lucian PNL DA
148. Mincă Liliana PSD DA
149. Mircovici Niculae Minoritati DA
150. Mîrza Gavril PSD DA
151. Mocanu Adrian PSD DA
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Mocioi Niculina PNL DA
154. Moldovan Ioan ALDE DA
155. Molnar Zsolt UDMR DA
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
157. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
158. Movilă Petru - DA
159. Muntean Mircia PSD DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Murgu Neagu PSD DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Nazare Alexandru PNL DA
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Necula Cosmin PSD DA
166. Negruț Clement - DA
167. Negruț Cornelia ALDE DA
168. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
171. Nicolicea Eugen PSD DA
172. Niculae Aurel PSD DA
173. Niculescu Dumitru PSD DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Nistor Marioara PSD DA
176. Niță Emil PSD DA
177. Nosa Iuliu PSD DA
178. Oltean Ioan PNL DA
179. Orban Ludovic PNL DA
180. Oros Nechita-Adrian PNL DA
181. Palașcă Viorel ALDE DA
182. Palăr Ionel PNL DA
183. Paleologu Theodor PNL DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Paul Maria-Andreea PNL DA
187. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
188. Peia Ninel PSD DA
189. Petrea Dorin Silviu PSD DA
190. Petrescu Petre - DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
193. Plumb Rovana PSD DA
194. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
195. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Popa Radu Mihai ND DA
198. Popeangă Vasile PSD DA
199. Popescu Dan-Cristian PNL DA
200. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
201. Preda Cezar-Florin PNL DA
202. Pușcaș Iacob PSD DA
203. Răducanu Ion PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Rădulescu Romeo - DA
207. Rizea Cristian PSD DA
208. Roman Cristian-Constantin PNL DA
209. Roman Gheorghe PNL DA
210. Roman Ioan Sorin PSD DA
211. Roman Victor PSD DA
212. Roșca Lucreția PSD DA
213. Rotaru Răzvan ND DA
214. Sava Andrei-Valentin PSD DA
215. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
216. Scarlat George PNL DA
217. Secară Florin Mihail PNL DA
218. Sefer Cristian-George PSD DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Simedru Dan Coriolan PNL DA
221. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
222. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stan Ioan PSD DA
225. Stanciu Zisu PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surdu Raluca PNL DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șcheau Ion PNL DA
237. Șoptică Costel PNL DA
238. Ștefan Viorel PSD DA
239. Tabugan Ion PSD DA
240. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
241. Tararache Mihai PNL DA
242. Tămâian Ioan PNL DA
243. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
244. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
245. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
246. Teju Sorin ALDE DA
247. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
248. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
249. Tiuch Cătălin PSD DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Toader Mircea-Nicu PNL DA
252. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
253. Traicu Rodin PSD DA
254. Tudorache Daniel PSD DA
255. Tudorie Violeta PSD DA
256. Turcan Raluca PNL DA
257. Tușa Adriana Diana PNL DA
258. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
259. Udriște Gheorghe PNL DA
260. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
261. Uricec Eugen Constantin PSD DA
262. Vainer Aurel Minoritati DA
263. Varga Lucia-Ana PNL DA
264. Vasilică Radu Costin PSD DA
265. Vlase Petru Gabriel PSD DA
266. Vulpescu Ioan PSD DA
267. Zaharcu Neviser PSD DA
268. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
269. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
271. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 6:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro