Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 16:03 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 16:03

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 344/2006 pentru completarea art.140 din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:275 131 82 7 13 14 19 9
- voturi pentru (DA):272 130 82 7 13 13 19 8
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PNL DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Ciobanu Liliana ND DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD NU
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dascălu Constantin PNL DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Maria - DA
77. Dragomir Viorel Marian PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
81. Dumbrăvanu Paul PNL DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin ALDE DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Geantă Florian Daniel PSD DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Florin PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
102. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Guran Virgil PNL DA
107. Gurzău Adrian - DA
108. Gust Băloșin Florentin - DA
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
110. Harbuz Liviu PSD DA
111. Holban Titi PSD DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
115. Iane Daniel PNL DA
116. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati -
119. Iliuță Vasile PNL DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Kerekes Károly UDMR DA
128. Kereskényi Gábor UDMR DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lubanovici Mircea PNL DA
134. Man Mircea PNL DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
136. Manolescu Oana Minoritati DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marian Ion Cristinel ND DA
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Marin Laura PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Máté András-Levente UDMR DA
145. Mazilu Constantin PSD DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Militaru Lucian PNL DA
152. Mincă Liliana PSD DA
153. Mircovici Niculae Minoritati DA
154. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
155. Mîrza Gavril PSD DA
156. Mocanu Adrian PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina PNL DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Molnar Zsolt UDMR DA
161. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Movilă Petru - NU
164. Muntean Mircia PSD DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Murgu Neagu PSD DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Nazare Alexandru PNL DA
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Necula Cosmin PSD DA
171. Negruț Clement - DA
172. Negruț Cornelia ALDE DA
173. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolicea Eugen PSD DA
176. Niculae Aurel PSD DA
177. Niculescu Dumitru PSD DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oltean Ioan PNL DA
183. Orban Ludovic PNL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Paleologu Theodor PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paul Maria-Andreea PNL DA
191. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Petrea Dorin Silviu PSD DA
194. Petrescu Petre - DA
195. Petric Octavian PSD DA
196. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
197. Plumb Rovana PSD DA
198. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
199. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Popa Radu Mihai ND DA
202. Popeangă Vasile PSD DA
203. Popescu Dan-Cristian PNL DA
204. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
205. Preda Cezar-Florin PNL DA
206. Pușcaș Iacob PSD DA
207. Răducanu Ion PSD DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rădulescu Constantin PSD DA
210. Rădulescu Romeo - DA
211. Rizea Cristian PSD DA
212. Roman Cristian-Constantin PNL DA
213. Roman Gheorghe PNL DA
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Roman Victor PSD DA
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Rotaru Răzvan ND DA
218. Sava Andrei-Valentin PSD DA
219. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
220. Scarlat George PNL DA
221. Secară Florin Mihail PNL DA
222. Sefer Cristian-George PSD DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Simedru Dan Coriolan PNL DA
225. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
226. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Stan Ioan PSD DA
229. Stanciu Zisu PSD DA
230. Stancu Ionel Minoritati DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
234. Stragea Sorin Constantin PSD DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
237. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
238. Surdu Raluca PNL DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șcheau Ion PNL DA
241. Șoptică Costel PNL DA
242. Ștefan Viorel PSD DA
243. Tabugan Ion PSD DA
244. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
245. Tararache Mihai PNL DA
246. Tămâian Ioan PNL DA
247. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
248. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
249. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
250. Teju Sorin ALDE DA
251. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
252. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
253. Tiuch Cătălin PSD DA
254. Tîlvăr Angel PSD DA
255. Toader Mircea-Nicu PNL DA
256. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
257. Traicu Rodin PSD DA
258. Tudorache Daniel PSD DA
259. Tudorie Violeta PSD DA
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Tușa Adriana Diana PNL DA
262. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
263. Udriște Gheorghe PNL DA
264. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
265. Uricec Eugen Constantin PSD DA
266. Vainer Aurel Minoritati DA
267. Varga Lucia-Ana PNL DA
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vlase Petru Gabriel PSD DA
270. Vulpescu Ioan PSD DA
271. Zaharcu Neviser PSD DA
272. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
273. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
275. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 6:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro