Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 16:04 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 16:04

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 378/2014 pentru modificarea și completarea Legii 46/2008 -Codul Silvic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:273 132 82 6 12 14 18 9
- voturi pentru (DA):273 132 82 6 12 14 18 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Chiriță Dumitru PSD DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel ALDE DA
43. Ciobanu Liliana ND DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu PSD DA
51. Comșa Cornel-George - DA
52. Constantin Daniel ALDE DA
53. Costin Gheorghe PNL DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dascălu Constantin PNL DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Maria - DA
77. Dragomir Viorel Marian PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
81. Dumbrăvanu Paul PNL DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Fonta Nuțu PSD DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin ALDE DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Geantă Florian Daniel PSD DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Florin PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
102. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Guran Virgil PNL DA
107. Gurzău Adrian - DA
108. Gust Băloșin Florentin - DA
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
110. Harbuz Liviu PSD DA
111. Holban Titi PSD DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
115. Iane Daniel PNL DA
116. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Iliuță Vasile PNL DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Kerekes Károly UDMR DA
128. Kereskényi Gábor UDMR DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lubanovici Mircea PNL DA
134. Man Mircea PNL DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
136. Manolescu Oana Minoritati DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marian Ion Cristinel ND DA
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Marin Laura PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Mazilu Constantin PSD DA
145. Melinte Ion PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian PNL DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Militaru Lucian PNL DA
151. Mincă Liliana PSD DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Molnar Zsolt UDMR DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru - DA
163. Muntean Mircia PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Murgu Neagu PSD DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Nazare Alexandru PNL DA
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Necula Cosmin PSD DA
170. Negruț Clement - DA
171. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
173. Nicolicea Eugen PSD DA
174. Niculae Aurel PSD DA
175. Niculescu Dumitru PSD DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oltean Ioan PNL DA
181. Orban Ludovic PNL DA
182. Oros Nechita-Adrian PNL DA
183. Palașcă Viorel ALDE DA
184. Palăr Ionel PNL DA
185. Paleologu Theodor PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Paul Maria-Andreea PNL DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Petrea Dorin Silviu PSD DA
192. Petrescu Petre - DA
193. Petric Octavian PSD DA
194. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
195. Plumb Rovana PSD DA
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Radu Mihai ND DA
200. Popeangă Vasile PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian PNL DA
202. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
203. Preda Cezar-Florin PNL DA
204. Pușcaș Iacob PSD DA
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Constantin PSD DA
208. Rădulescu Romeo - DA
209. Rizea Cristian PSD DA
210. Roman Cristian-Constantin PNL DA
211. Roman Gheorghe PNL DA
212. Roman Ioan Sorin PSD DA
213. Roman Victor PSD DA
214. Roșca Lucreția PSD DA
215. Rotaru Răzvan ND DA
216. Sava Andrei-Valentin PSD DA
217. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
218. Scarlat George PNL DA
219. Secară Florin Mihail PNL DA
220. Sefer Cristian-George PSD DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Simedru Dan Coriolan PNL DA
223. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
224. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stan Ioan PSD DA
227. Stanciu Zisu PSD DA
228. Stancu Ionel Minoritati DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
232. Stragea Sorin Constantin PSD DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
234. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Surdu Raluca PNL DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șcheau Ion PNL DA
239. Șoptică Costel PNL DA
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Tabugan Ion PSD DA
242. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
243. Tararache Mihai PNL DA
244. Tămâian Ioan PNL DA
245. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
246. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
247. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
248. Teju Sorin ALDE DA
249. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
250. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
251. Tiuch Cătălin PSD DA
252. Tîlvăr Angel PSD DA
253. Toader Mircea-Nicu PNL DA
254. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
255. Traicu Rodin PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tudorie Violeta PSD DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Tușa Adriana Diana PNL DA
260. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
261. Udriște Gheorghe PNL DA
262. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
263. Uricec Eugen Constantin PSD DA
264. Vainer Aurel Minoritati DA
265. Varga Lucia-Ana PNL DA
266. Vasilică Radu Costin PSD DA
267. Vlase Petru Gabriel PSD DA
268. Vulpescu Ioan PSD DA
269. Zaharcu Neviser PSD DA
270. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
271. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
273. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 6:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro