Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 16:05 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 16:05

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 379/2014 privind transmiterea, cu titlu gratuit, a unor imobile din proprietatea Autorității Naționale pentru Administrare și Reglementare în Comunicații în domeniul public al unor unități administrativ-teritoriale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:276 132 83 7 12 14 19 9
- voturi pentru (DA):268 129 79 6 12 14 19 9
- voturi împotrivă (NU):3 2 1 - - - - -
- abțineri:4 1 2 1 - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PNL DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel ALDE DA
44. Ciobanu Liliana ND DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Constantin Daniel ALDE DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dascălu Constantin PNL DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Maria - DA
77. Dragomir Viorel Marian PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
81. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Geantă Florian Daniel PSD DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Florin PSD DA
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
103. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Guran Virgil PNL NU
108. Gurzău Adrian - DA
109. Gust Băloșin Florentin - DA
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
111. Harbuz Liviu PSD DA
112. Holban Titi PSD DA
113. Horga Vasile PNL DA
114. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
115. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
116. Iane Daniel PNL DA
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Iliuță Vasile PNL DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
126. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Kerekes Károly UDMR DA
129. Kereskényi Gábor UDMR DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Man Mircea PNL DA
136. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
137. Manolescu Oana Minoritati DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marian Ion Cristinel ND DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marin Laura PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Mazilu Constantin PSD NU
146. Melinte Ion PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Militaru Lucian PNL Abținere
152. Mincă Liliana PSD DA
153. Mircovici Niculae Minoritati DA
154. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
155. Mîrza Gavril PSD DA
156. Mocanu Adrian PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina PNL DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Molnar Zsolt UDMR DA
161. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Movilă Petru - DA
164. Muntean Mircia PSD DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Murgu Neagu PSD DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Nazare Alexandru PNL DA
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Necula Cosmin PSD DA
171. Negruț Clement - DA
172. Negruț Cornelia ALDE DA
173. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Niculae Aurel PSD DA
178. Niculescu Dumitru PSD DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oltean Ioan PNL DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel ALDE DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Paleologu Theodor PNL DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Paul Maria-Andreea PNL DA
192. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Petrea Dorin Silviu PSD DA
195. Petrescu Petre - DA
196. Petric Octavian PSD DA
197. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
198. Plumb Rovana PSD DA
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popa Radu Mihai ND DA
203. Popeangă Vasile PSD DA
204. Popescu Dan-Cristian PNL DA
205. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
206. Preda Cezar-Florin PNL DA
207. Pușcaș Iacob PSD DA
208. Răducanu Ion PSD DA
209. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
210. Rădulescu Constantin PSD DA
211. Rădulescu Romeo - DA
212. Rizea Cristian PSD DA
213. Roman Cristian-Constantin PNL -
214. Roman Gheorghe PNL DA
215. Roman Ioan Sorin PSD DA
216. Roman Victor PSD DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Rotaru Răzvan ND DA
219. Sava Andrei-Valentin PSD DA
220. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
221. Scarlat George PNL DA
222. Secară Florin Mihail PNL DA
223. Sefer Cristian-George PSD DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Simedru Dan Coriolan PNL DA
226. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
227. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stan Ioan PSD DA
230. Stanciu Zisu PSD DA
231. Stancu Ionel Minoritati DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
235. Stragea Sorin Constantin PSD DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
237. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Surdu Raluca PNL DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șcheau Ion PNL DA
242. Șoptică Costel PNL DA
243. Ștefan Viorel PSD DA
244. Tabugan Ion PSD DA
245. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
246. Tararache Mihai PNL DA
247. Tămâian Ioan PNL DA
248. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
249. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
250. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
251. Teju Sorin ALDE DA
252. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
253. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
254. Tiuch Cătălin PSD DA
255. Tîlvăr Angel PSD DA
256. Toader Mircea-Nicu PNL DA
257. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
258. Traicu Rodin PSD DA
259. Tudorache Daniel PSD DA
260. Tudorie Violeta PSD DA
261. Turcan Raluca PNL DA
262. Tușa Adriana Diana PNL DA
263. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
264. Udriște Gheorghe PNL DA
265. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
266. Uricec Eugen Constantin PSD DA
267. Vainer Aurel Minoritati DA
268. Varga Lucia-Ana PNL DA
269. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Vulpescu Ioan PSD DA
272. Zaharcu Neviser PSD DA
273. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
274. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
276. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 6:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro