Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 16:07 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 16:07

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 714/2011 privind reglementarea contractelor de împrumut cu ipotecă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:272 132 83 6 10 14 18 9
- voturi pentru (DA):256 129 83 5 - 14 16 9
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - 1 -
- abțineri:13 2 - 1 10 - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PNL DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Borbély László UDMR Abținere
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Chiriță Dumitru PSD DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel ALDE DA
43. Ciobanu Liliana ND DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu PSD DA
51. Comșa Cornel-George - DA
52. Constantin Daniel ALDE DA
53. Costin Gheorghe PNL DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dascălu Constantin PNL DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Maria - DA
77. Dragomir Viorel Marian PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
81. Dumbrăvanu Paul PNL DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dumitru Georgică ALDE -
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Fonta Nuțu PSD DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin ALDE DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Geantă Florian Daniel PSD DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Florin PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
102. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Guran Virgil PNL DA
107. Gurzău Adrian - DA
108. Gust Băloșin Florentin - DA
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
110. Harbuz Liviu PSD DA
111. Holban Titi PSD Abținere
112. Horga Vasile PNL DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Iane Daniel PNL DA
115. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Iliuță Vasile PNL DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu Aurelian ALDE DA
121. Ionescu George PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
125. Kelemen Hunor UDMR Abținere
126. Kerekes Károly UDMR Abținere
127. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Korodi Attila UDMR Abținere
130. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lubanovici Mircea PNL DA
133. Man Mircea PNL DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolache Marius PSD DA
136. Manolescu Oana Minoritati DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marian Ion Cristinel ND DA
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Marin Laura PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
144. Mazilu Constantin PSD DA
145. Melinte Ion PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian PNL DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Militaru Lucian PNL DA
151. Mincă Liliana PSD DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru - DA
162. Muntean Mircia PSD DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Murgu Neagu PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Nazare Alexandru PNL DA
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Necula Cosmin PSD DA
169. Negruț Clement - DA
170. Negruț Cornelia ALDE DA
171. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Nicolicea Eugen PSD DA
175. Niculae Aurel PSD DA
176. Niculescu Dumitru PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara PSD DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oltean Ioan PNL DA
182. Orban Ludovic PNL DA
183. Oros Nechita-Adrian PNL DA
184. Palașcă Viorel ALDE DA
185. Palăr Ionel PNL DA
186. Paleologu Theodor PNL DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Paul Maria-Andreea PNL DA
190. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrea Dorin Silviu PSD DA
193. Petrescu Petre - DA
194. Petric Octavian PSD DA
195. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
196. Plumb Rovana PSD DA
197. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
198. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
199. Pop Georgian PSD DA
200. Popa Radu Mihai ND DA
201. Popeangă Vasile PSD DA
202. Popescu Dan-Cristian PNL DA
203. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
204. Preda Cezar-Florin PNL DA
205. Pușcaș Iacob PSD DA
206. Răducanu Ion PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Constantin PSD DA
209. Rădulescu Romeo - DA
210. Rizea Cristian PSD DA
211. Roman Cristian-Constantin PNL DA
212. Roman Gheorghe PNL DA
213. Roman Ioan Sorin PSD DA
214. Roman Victor PSD DA
215. Roșca Lucreția PSD DA
216. Rotaru Răzvan ND Abținere
217. Sava Andrei-Valentin PSD DA
218. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
219. Scarlat George PNL DA
220. Secară Florin Mihail PNL DA
221. Sefer Cristian-George PSD DA
222. Seres Dénes UDMR Abținere
223. Simedru Dan Coriolan PNL DA
224. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
225. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stan Ioan PSD DA
228. Stanciu Zisu PSD DA
229. Stancu Ionel Minoritati DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
233. Stragea Sorin Constantin PSD DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
235. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Surdu Raluca PNL DA
238. Szabó Ödön UDMR Abținere
239. Șcheau Ion PNL DA
240. Șoptică Costel PNL DA
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Tabugan Ion PSD DA
243. Tararache Mihai PNL DA
244. Tămâian Ioan PNL DA
245. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
246. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
247. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
248. Teju Sorin ALDE DA
249. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
250. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
251. Tiuch Cătălin PSD NU
252. Tîlvăr Angel PSD DA
253. Toader Mircea-Nicu PNL DA
254. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tudorie Violeta PSD DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Tușa Adriana Diana PNL DA
259. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
260. Udriște Gheorghe PNL DA
261. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
262. Uricec Eugen Constantin PSD DA
263. Vainer Aurel Minoritati DA
264. Varga Lucia-Ana PNL DA
265. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
266. Vlase Petru Gabriel PSD DA
267. Vulpescu Ioan PSD DA
268. Zaharcu Neviser PSD DA
269. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
270. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
272. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 6:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro