Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 16:07 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 16:07

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 130/2015 pentru modificarea Decretului-lege nr.118/1990 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum și celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:272 130 82 7 12 14 18 9
- voturi pentru (DA):252 130 81 4 - 13 18 6
- voturi împotrivă (NU):4 - - 3 - 1 - -
- abțineri:16 - 1 - 12 - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PNL DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR Abținere
26. Borbély László UDMR Abținere
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cernea Remus-Florinel - Abținere
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Chiriță Dumitru PSD DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel ALDE DA
43. Ciobanu Liliana ND DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu PSD DA
51. Comșa Cornel-George - DA
52. Constantin Daniel ALDE DA
53. Costin Gheorghe PNL DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
64. Dascălu Constantin PNL DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Dragomir Maria - DA
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
86. Dușa Mircea PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu PSD DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin ALDE DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Geantă Florian Daniel PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Florin PSD DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Guran Virgil PNL DA
109. Gurzău Adrian - Abținere
110. Gust Băloșin Florentin - DA
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Holban Titi PSD DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
117. Iane Daniel PNL DA
118. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Iliuță Vasile PNL DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
128. Kelemen Hunor UDMR Abținere
129. Kerekes Károly UDMR Abținere
130. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Korodi Attila UDMR Abținere
133. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Lubanovici Mircea PNL DA
136. Man Mircea PNL DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marian Ion Cristinel ND DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marin Laura PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
147. Mazilu Constantin PSD DA
148. Melinte Ion PSD DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Mihai Aurelian PNL DA
151. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Militaru Lucian PNL DA
154. Mincă Liliana PSD DA
155. Mircovici Niculae Minoritati NU
156. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
157. Mîrza Gavril PSD DA
158. Mocanu Adrian PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina PNL DA
161. Moldovan Ioan ALDE DA
162. Molnar Zsolt UDMR Abținere
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Movilă Petru - DA
166. Muntean Mircia PSD DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Murgu Neagu PSD DA
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Nazare Alexandru PNL DA
171. Neacșu Marian PSD DA
172. Negruț Clement - Abținere
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Niculae Aurel PSD DA
178. Niculescu Dumitru PSD DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oltean Ioan PNL DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel ALDE DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Paleologu Theodor PNL DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Paul Maria-Andreea PNL DA
192. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Petrea Dorin Silviu PSD DA
195. Petrescu Petre - DA
196. Petric Octavian PSD DA
197. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
198. Plumb Rovana PSD DA
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popa Radu Mihai ND NU
203. Popeangă Vasile PSD DA
204. Popescu Dan-Cristian PNL DA
205. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
206. Preda Cezar-Florin PNL DA
207. Răducanu Ion PSD DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rădulescu Constantin PSD DA
210. Rădulescu Romeo - DA
211. Rizea Cristian PSD DA
212. Roman Cristian-Constantin PNL DA
213. Roman Gheorghe PNL DA
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Roman Victor PSD DA
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Rotaru Răzvan ND DA
218. Sava Andrei-Valentin PSD DA
219. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
220. Scarlat George PNL DA
221. Secară Florin Mihail PNL DA
222. Sefer Cristian-George PSD DA
223. Seres Dénes UDMR Abținere
224. Simedru Dan Coriolan PNL DA
225. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
226. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Stan Ioan PSD DA
229. Stanciu Zisu PSD DA
230. Stancu Ionel Minoritati DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
234. Stragea Sorin Constantin PSD DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
237. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
238. Surdu Raluca PNL DA
239. Szabó Ödön UDMR Abținere
240. Șcheau Ion PNL DA
241. Șoptică Costel PNL DA
242. Ștefan Viorel PSD DA
243. Tabugan Ion PSD DA
244. Tararache Mihai PNL DA
245. Tămâian Ioan PNL DA
246. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
247. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
248. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
249. Teju Sorin ALDE DA
250. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
251. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
252. Tiuch Cătălin PSD DA
253. Tîlvăr Angel PSD DA
254. Toader Mircea-Nicu PNL DA
255. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tudorie Violeta PSD DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
260. Udriște Gheorghe PNL DA
261. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
262. Uricec Eugen Constantin PSD DA
263. Vainer Aurel Minoritati DA
264. Varga Lucia-Ana PNL DA
265. Vasilică Radu Costin PSD DA
266. Vlase Petru Gabriel PSD DA
267. Vulpescu Ioan PSD DA
268. Zaharcu Neviser PSD DA
269. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
270. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
272. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 septembrie 2019, 23:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro