Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 16:08 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 16:08

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 46/2015 privind combaterea faptelor, declarațiilor și acțiunilor de leznațiune
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:268 129 82 7 12 13 17 8
- voturi pentru (DA):259 126 79 4 12 13 17 8
- voturi împotrivă (NU):4 1 - 3 - - - -
- abțineri:4 2 2 - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PNL DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Boghicevici Claudia PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Canacheu Costică PNL DA
32. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Cernea Remus-Florinel - DA
36. Chebac Eugen PSD DA
37. Chiriță Dumitru PSD DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Chițoiu Daniel ALDE DA
41. Ciobanu Liliana ND DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Ciurariu Florin PNL DA
47. Cocei Erland PNL DA
48. Codîrlă Liviu PSD DA
49. Comșa Cornel-George - DA
50. Constantin Daniel ALDE DA
51. Costin Gheorghe PNL DA
52. Covaci Dorel PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Daea Petre PSD DA
61. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
62. Dascălu Constantin PNL DA
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
65. Dima Toader PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Doboș Anton PNL DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
72. Dolineaschi Andrei PSD DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Maria - DA
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
84. Dușa Mircea PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Fonta Nuțu PSD DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin ALDE DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Geantă Florian Daniel PSD DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Florin PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
102. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Guran Virgil PNL DA
107. Gurzău Adrian - DA
108. Gust Băloșin Florentin - DA
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
110. Harbuz Liviu PSD DA
111. Holban Titi PSD Abținere
112. Horga Vasile PNL DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
115. Iane Daniel PNL DA
116. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Iliuță Vasile PNL DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Kerekes Károly UDMR DA
128. Kereskényi Gábor UDMR DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lubanovici Mircea PNL DA
134. Man Mircea PNL DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
136. Manolescu Oana Minoritati DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marian Ion Cristinel ND DA
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Marin Laura PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Mazilu Constantin PSD DA
145. Melinte Ion PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian PNL DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Militaru Lucian PNL DA
151. Mincă Liliana PSD DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Molnar Zsolt UDMR DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Muntean Mircia PSD DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Murgu Neagu PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Nazare Alexandru PNL DA
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Necula Cosmin PSD DA
169. Negruț Clement - DA
170. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
173. Nicolicea Eugen PSD DA
174. Niculae Aurel PSD DA
175. Niculescu Dumitru PSD DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oltean Ioan PNL DA
181. Orban Ludovic PNL DA
182. Oros Nechita-Adrian PNL DA
183. Palașcă Viorel ALDE DA
184. Palăr Ionel PNL DA
185. Paleologu Theodor PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Paul Maria-Andreea PNL DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Petrea Dorin Silviu PSD DA
192. Petrescu Petre - DA
193. Petric Octavian PSD DA
194. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
195. Plumb Rovana PSD DA
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Radu Mihai ND NU
200. Popeangă Vasile PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian PNL DA
202. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
203. Preda Cezar-Florin PNL DA
204. Răducanu Ion PSD DA
205. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
206. Rădulescu Constantin PSD DA
207. Rădulescu Romeo - DA
208. Rizea Cristian PSD DA
209. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
210. Roman Gheorghe PNL DA
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Roman Victor PSD DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Rotaru Răzvan ND DA
215. Sava Andrei-Valentin PSD DA
216. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
217. Scarlat George PNL DA
218. Secară Florin Mihail PNL DA
219. Sefer Cristian-George PSD DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Simedru Dan Coriolan PNL DA
222. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
223. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Stan Ioan PSD DA
226. Stanciu Zisu PSD DA
227. Stancu Ionel Minoritati DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Alexandru PSD DA
230. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
231. Stragea Sorin Constantin PSD DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
233. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Surdu Raluca PNL DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șcheau Ion PNL DA
238. Șoptică Costel PNL DA
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Tabugan Ion PSD DA
241. Tămâian Ioan PNL DA
242. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
243. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
244. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
245. Teju Sorin ALDE DA
246. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
247. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
248. Tiuch Cătălin PSD NU
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Toader Mircea-Nicu PNL DA
251. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
252. Traicu Rodin PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tudorie Violeta PSD DA
255. Turcan Raluca PNL -
256. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
257. Udriște Gheorghe PNL DA
258. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
259. Uricec Eugen Constantin PSD DA
260. Varga Lucia-Ana PNL DA
261. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
262. Vlase Petru Gabriel PSD DA
263. Vulpescu Ioan PSD DA
264. Zaharcu Neviser PSD DA
265. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
266. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
268. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 6:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro