Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.10.2015 > 15:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 octombrie 2015, ora 15:06

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 87/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la propunerea de Regulament al Parlamentului European și al Consiliului de instituire a unui mecanism de transfer în situații de criză și de modificare a Regulamentului (UE) nr. 604/2013 de stabilire a criteriilor și mecanismelor de determinare a statului membru responsabil de examinarea unei cereri de protecție internațională prezentare într-unul din statele membre de către un resortisant al unei țări terțe sau de către un apatrid - COM(2015)450
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:265 134 80 9 6 14 13 9
- voturi pentru (DA):259 133 75 9 6 14 13 9
- voturi împotrivă (NU):3 - 3 - - - - -
- abțineri:3 1 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PNL DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Blănariu Valentin PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burlacu Ștefan ND DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chiriță Dumitru PSD DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Liliana ND DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Maria - DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Fejér László-Ődőn UDMR DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Geantă Florian Daniel PSD DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria PNL DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
111. Guran Virgil PNL DA
112. Gust Băloșin Florentin - DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
115. Hulea Ioan PSD DA
116. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
117. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iane Daniel PNL DA
120. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu Aurelian ALDE DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Iriza Scarlat - DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Kereskényi Gábor UDMR DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lubanovici Mircea PNL DA
133. Manda Iulian Claudiu PSD DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Viorica PNL DA
138. Marian Ion Cristinel ND DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marin Laura PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Mazilu Constantin PSD DA
144. Melinte Ion PSD DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Mihai Aurelian PNL DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mincă Liliana PSD DA
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
152. Mitrea Manuela PSD DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Adrian PSD DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mocioi Niculina PNL DA
157. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Neacșu Marian PSD DA
161. Necula Cosmin PSD DA
162. Negruț Cornelia ALDE DA
163. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
164. Nicoară Romeo Florin PNL DA
165. Nicolae Alexandri PNL DA
166. Nicolae Florian PNL DA
167. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
168. Niculae Aurel PSD DA
169. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
170. Nistor Laurențiu PSD DA
171. Nistor Marioara PSD DA
172. Niță Constantin PSD DA
173. Niță Emil PSD DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Oajdea Daniel Vasile ND DA
176. Orban Ludovic PNL DA
177. Oros Nechita-Adrian PNL DA
178. Palașcă Viorel ALDE DA
179. Paleologu Theodor PNL NU
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Pană Adriana-Doina PSD DA
182. Pardău Dumitru PNL DA
183. Pârgaru Ion PSD DA
184. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
185. Peia Ninel PSD DA
186. Petrea Dorin Silviu PSD DA
187. Petrescu Petre - DA
188. Petric Octavian PSD DA
189. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
190. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
191. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
192. Pop Georgian PSD DA
193. Popa Octavian-Marius PNL DA
194. Popa Radu Mihai ND DA
195. Popeangă Vasile PSD DA
196. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
197. Pușcaș Iacob PSD DA
198. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
199. Răducanu Ion PSD DA
200. Rădulescu Constantin PSD DA
201. Rădulescu Romeo - DA
202. Reuer Elena-Ramona PNL DA
203. Rizea Cristian PSD DA
204. Roman Cristian-Constantin PNL DA
205. Roman Gheorghe PNL DA
206. Roman Victor PSD DA
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Rotaru Răzvan ND DA
210. Rusu Valentin PNL DA
211. Sava Andrei-Valentin PSD DA
212. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
213. Săpunaru Nini PNL DA
214. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
215. Scarlat George PNL DA
216. Secară Florin Mihail PNL DA
217. Sefer Cristian-George PSD DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
220. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stan Ion PSD DA
224. Stancu Ionel Minoritati DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Stoica Mihaela - DA
228. Stragea Sorin Constantin PSD DA
229. Stroe Radu PSD DA
230. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Surdu Raluca PNL DA
233. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
234. Șcheau Ion PNL DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șoptică Costel PNL DA
237. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
238. Tararache Mihai PNL DA
239. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
240. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
241. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
242. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
243. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
244. Tiuch Cătălin PSD DA
245. Tîlvăr Angel PSD DA
246. Traicu Rodin PSD DA
247. Tudorache Daniel PSD DA
248. Tudorie Violeta PSD DA
249. Turcan Raluca PNL DA
250. Tușa Adriana Diana PNL DA
251. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
252. Uricec Eugen Constantin PSD DA
253. Vainer Aurel Minoritati DA
254. Varga Lucia-Ana PNL DA
255. Varga Vasile PNL DA
256. Vasilică Radu Costin PSD DA
257. Vlase Petru Gabriel PSD DA
258. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
259. Vreme Valerian PSD DA
260. Vulpescu Ioan PSD DA
261. Zaharcu Neviser PSD DA
262. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
263. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
264. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
265. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 19:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro