Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.10.2015 > 15:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 octombrie 2015, ora 15:07

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 88/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la propunerea de Decizie a Consiliului de instituire a unor măsuri provizorii în domeniul protecției internaționale în beneficiul Italiei, Greciei și Ungariei COM(2015)451
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:269 134 81 11 6 14 14 9
- voturi pentru (DA):262 132 78 10 6 14 14 8
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - 1
- abțineri:5 2 2 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Blănariu Valentin PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cernea Remus-Florinel - NU
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Cioată Cezar ALDE DA
44. Ciobanu Liliana ND DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria - DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul PNL DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dușa Mircea PSD DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Fejér László-Ődőn UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Fonta Nuțu PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin ALDE DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Geantă Florian Daniel PSD DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghe Florin PSD DA
106. Gheorghe Tinel PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL DA
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gust Băloșin Florentin - DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Hulea Ioan PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu Aurelian ALDE DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Iriza Scarlat - DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Kereskényi Gábor UDMR DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Lubanovici Mircea PNL DA
136. Manda Iulian Claudiu PSD DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marian Ion Cristinel ND DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marin Laura PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Mazilu Constantin PSD DA
148. Melinte Ion PSD DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Mihai Aurelian PNL DA
151. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mincă Liliana PSD DA
154. Mircovici Niculae Minoritati DA
155. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
156. Mitrea Manuela PSD DA
157. Mîrza Gavril PSD DA
158. Mocanu Adrian PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina PNL DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Necula Cosmin PSD DA
166. Negruț Cornelia ALDE DA
167. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL DA
169. Nicolae Alexandri PNL DA
170. Nicolae Florian PNL DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
172. Niculae Aurel PSD DA
173. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Nistor Marioara PSD DA
176. Niță Constantin PSD DA
177. Niță Emil PSD DA
178. Nosa Iuliu PSD DA
179. Oajdea Daniel Vasile ND DA
180. Oltean Ioan PNL DA
181. Orban Ludovic PNL DA
182. Oros Nechita-Adrian PNL DA
183. Palașcă Viorel ALDE DA
184. Paleologu Theodor PNL Abținere
185. Pambuccian Varujan Minoritati DA
186. Pană Adriana-Doina PSD DA
187. Pardău Dumitru PNL DA
188. Pârgaru Ion PSD DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Petrea Dorin Silviu PSD DA
192. Petrescu Petre - DA
193. Petric Octavian PSD DA
194. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
195. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
196. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Popa Octavian-Marius PNL DA
199. Popa Radu Mihai ND DA
200. Popeangă Vasile PSD DA
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Pușcaș Iacob PSD DA
203. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
204. Răducanu Ion PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Rădulescu Romeo - DA
207. Reuer Elena-Ramona PNL DA
208. Rizea Cristian PSD DA
209. Roman Cristian-Constantin PNL DA
210. Roman Gheorghe PNL DA
211. Roman Victor PSD DA
212. Roșca Lucreția PSD DA
213. Roșca Mircea PNL DA
214. Rotaru Răzvan ND DA
215. Sava Andrei-Valentin PSD DA
216. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
217. Săpunaru Nini PNL DA
218. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
219. Scarlat George PNL DA
220. Secară Florin Mihail PNL DA
221. Sefer Cristian-George PSD DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
224. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stan Ioan PSD DA
227. Stan Ion PSD DA
228. Stancu Ionel Minoritati DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Stoica Mihaela - DA
232. Stragea Sorin Constantin PSD DA
233. Stroe Radu PSD DA
234. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Surdu Raluca PNL DA
237. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
238. Șcheau Ion PNL DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șoptică Costel PNL DA
241. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
242. Tararache Mihai PNL DA
243. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
244. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
245. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
246. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
247. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
248. Tiuch Cătălin PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
251. Traicu Rodin PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tudorie Violeta PSD DA
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
256. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
257. Uricec Eugen Constantin PSD DA
258. Vainer Aurel Minoritati DA
259. Varga Lucia-Ana PNL DA
260. Varga Vasile PNL DA
261. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
262. Vlase Petru Gabriel PSD DA
263. Vreme Valerian PSD DA
264. Vulpescu Ioan PSD DA
265. Zaharcu Neviser PSD DA
266. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
267. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
269. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 17:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro