Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 10:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 10:31

Subiect vot: PLx 17/2015 ama.11
PL 17/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.64/2014 pentru modificarea Legii nr.198/2008 privind serviciile consulare pentru care se percep taxe și nivelul taxelor consulare la misiunile diplomatice și oficiile consulare ale României în străinătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:125 60 37 2 7 6 9 4
- voturi pentru (DA):73 56 1 - 1 6 9 -
- voturi împotrivă (NU):40 1 34 1 - - - 4
- abțineri:11 2 2 1 6 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Benga Ioan PSD DA
9. Bîrsășteanu Florică PSD DA
10. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
11. Boghicevici Claudia PNL NU
12. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
13. Calimente Mihăiță PNL DA
14. Canacheu Costică PNL NU
15. Călin Ion PSD DA
16. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
17. Cernea Remus-Florinel - NU
18. Cherecheș Florica PNL NU
19. Chiriță Dumitru PSD DA
20. Ciocan Dan PSD DA
21. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
22. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
23. Cocei Erland PNL NU
24. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
25. Costin Gheorghe PNL NU
26. Covaci Dorel PSD DA
27. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
28. Crăciunescu Grigore PNL NU
29. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
30. Cupă Ion ALDE DA
31. Dascălu Constantin PNL NU
32. Deaconu Mihai ND Abținere
33. Delureanu Virgil PSD DA
34. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
35. Dima Toader PSD DA
36. Dîrzu Ioan PSD DA
37. Doboș Anton PNL NU
38. Dobre Victor Paul PNL NU
39. Dobrinescu Traian PNL NU
40. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
41. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
42. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
43. Emacu Gheorghe PSD DA
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Florea Daniel PSD DA
46. Frăticiu Gheorghe PSD DA
47. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
48. Gheorghe Tinel PNL NU
49. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
50. Grama Horia PSD DA
51. Grecea Maria PNL NU
52. Guran Virgil PNL Abținere
53. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
54. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
55. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
56. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
57. Ibram Iusein Minoritati DA
58. Ignat Miron Minoritati DA
59. Intotero Natalia-Elena PSD DA
60. Iordache Florin PSD DA
61. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
62. Itu Cornel PSD DA
63. Kelemen Hunor UDMR Abținere
64. Khraibani Camelia PSD DA
65. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
66. Longher Ghervazen Minoritati DA
67. Lubanovici Mircea PNL NU
68. Marcu Viorica PNL NU
69. Marica Petru-Sorin PSD DA
70. Marin Gheorghe PSD DA
71. Marin Laura PSD DA
72. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
73. Máté András-Levente UDMR Abținere
74. Mihai Aurelian PNL NU
75. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
76. Mircovici Niculae Minoritati DA
77. Mîrza Gavril PSD DA
78. Mocioi Niculina PNL NU
79. Moldovan Ioan ALDE DA
80. Movilă Petru - NU
81. Munteanu Ioan PSD DA
82. Neacșu Marian PSD DA
83. Necula Cosmin PSD DA
84. Negruț Clement - NU
85. Negruț Cornelia ALDE DA
86. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
87. Nichita Cristina PSD DA
88. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
89. Nistor Laurențiu PSD DA
90. Niță Emil PSD -
91. Oltean Ioan PNL NU
92. Orban Ludovic PNL NU
93. Palașcă Viorel ALDE DA
94. Pană Adriana-Doina PSD DA
95. Peia Ninel PSD DA
96. Popa Octavian-Marius PNL NU
97. Pușcaș Iacob PSD Abținere
98. Reuer Elena-Ramona PNL NU
99. Rotaru Răzvan ND NU
100. Sefer Cristian-George PSD DA
101. Seres Dénes UDMR Abținere
102. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
103. Solomon Adrian PSD DA
104. Stan Ioan PSD DA
105. Stan Ion PSD NU
106. Stănescu Alexandru PSD DA
107. Stragea Sorin Constantin PSD DA
108. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
109. Szabó Ödön UDMR Abținere
110. Șimon Gheorghe PSD DA
111. Șoptică Costel PNL NU
112. Șova Lucian PSD DA
113. Ștefan Viorel PSD DA
114. Tararache Mihai PNL NU
115. Tămâian Ioan PNL NU
116. Toader Mircea-Nicu PNL NU
117. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
118. Tudorache Daniel PSD DA
119. Uricec Eugen Constantin PSD DA
120. Varga Lucia-Ana PNL NU
121. Vladu Iulian PNL Abținere
122. Vlase Petru Gabriel PSD DA
123. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
124. Weber Mihai PSD DA
125. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 2:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro