Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 10:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 10:56

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 635/2015 privind ratificarea celui de-al patrulea Protocol adițional, semnat la Chișinău la 27 august 2015, între Guvernul României și Guvernul Republicii Moldova la Acordul între Guvernul României și Guvernul Republicii Moldova privind implementarea programului de asistență tehnică și financiară în baza unui ajutor financiar nerambursabil în valoare de 100 milioane de euro acordat de România Republicii Moldova, semnat la București la 27 aprilie 2010, astfel cum a fost modificat prin cele trei Protocoale adiționale, precum și pentru ratificarea celui de-al cincilea Protocol adițional semnat la București la 23 septembrie 2015 și la Chișinău la 24 septembrie 2015, între Guvernul României și Guvernul Republicii Moldova privind implementarea programului de asistență tehnică și financiară în baza unui ajutor financiar nerambursabil în valoare de 100 milioane de euro acordat de România Republicii Moldova, semnat la București la 27 aprilie 2010, astfel cum a fost modificat prin cele patru Protocoale adiționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:125 63 34 2 10 5 8 3
- voturi pentru (DA):122 63 31 2 10 5 8 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - 2 - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Antal István UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Baltă Mihai PSD DA
10. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Ioan PSD DA
13. Bîrsășteanu Florică PSD DA
14. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
15. Borbély László UDMR DA
16. Buican Cristian PNL Abținere
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Călin Ion PSD DA
19. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
20. Cernea Remus-Florinel - DA
21. Chebac Eugen PSD DA
22. Cherecheș Florica PNL DA
23. Chiriță Dumitru PSD DA
24. Cioată Cezar ALDE DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
27. Cocei Erland PNL DA
28. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
29. Costin Gheorghe PNL DA
30. Covaci Dorel PSD DA
31. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
32. Cristea Aurelia PSD DA
33. Cristea Victor PSD DA
34. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Dascălu Constantin PNL DA
37. Deaconu Mihai ND DA
38. Delureanu Virgil PSD DA
39. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
40. Dima Toader PSD DA
41. Dîrzu Ioan PSD DA
42. Doboș Anton PNL DA
43. Dobrinescu Traian PNL DA
44. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
45. Dragomir Gheorghe PNL DA
46. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
47. Emacu Gheorghe PSD DA
48. Eparu Ion PSD DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Florea Daniel PSD DA
51. Frăticiu Gheorghe PSD DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Geantă Florian Daniel PSD DA
54. Gheorghe Tinel PNL DA
55. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
56. Grama Horia PSD DA
57. Guran Virgil PNL DA
58. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
59. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
60. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
61. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
62. Ibram Iusein Minoritati DA
63. Intotero Natalia-Elena PSD DA
64. Iordache Florin PSD DA
65. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
66. Itu Cornel PSD DA
67. Kelemen Hunor UDMR DA
68. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
69. Lubanovici Mircea PNL DA
70. Lupu Mihai PNL DA
71. Marcoci Vlad PSD DA
72. Marcu Viorica PNL -
73. Marian Ion Cristinel ND DA
74. Marica Petru-Sorin PSD DA
75. Marin Gheorghe PSD DA
76. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
77. Máté András-Levente UDMR DA
78. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
79. Mihai Aurelian PNL DA
80. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
81. Militaru Lucian PNL DA
82. Mircovici Niculae Minoritati DA
83. Mîrza Gavril PSD DA
84. Mocioi Niculina PNL DA
85. Moisii Constantin PSD DA
86. Moldovan Ioan ALDE DA
87. Moldovan Iosif UDMR DA
88. Munteanu Ioan PSD DA
89. Murgu Neagu PSD DA
90. Neacșu Marian PSD DA
91. Negruț Clement - DA
92. Negruț Cornelia ALDE DA
93. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
94. Nichita Cristina PSD DA
95. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
96. Nistor Laurențiu PSD DA
97. Niță Emil PSD DA
98. Nosa Iuliu PSD DA
99. Oltean Ioan PNL DA
100. Pană Adriana-Doina PSD DA
101. Paul Maria-Andreea PNL DA
102. Popa Octavian-Marius PNL DA
103. Pușcaș Iacob PSD DA
104. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
105. Roman Cristian-Constantin PNL DA
106. Sefer Cristian-George PSD DA
107. Seres Dénes UDMR DA
108. Simedru Dan Coriolan PNL DA
109. Solomon Adrian PSD DA
110. Stan Ioan PSD DA
111. Stănescu Alexandru PSD DA
112. Stragea Sorin Constantin PSD DA
113. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
114. Szabó Ödön UDMR DA
115. Șoptică Costel PNL DA
116. Ștefan Viorel PSD DA
117. Tararache Mihai PNL DA
118. Tămâian Ioan PNL DA
119. Tiuch Cătălin PSD DA
120. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
121. Tudorache Daniel PSD DA
122. Uricec Eugen Constantin PSD DA
123. Varga Lucia-Ana PNL DA
124. Vlase Petru Gabriel PSD DA
125. Voicu Mihai Alexandru PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 13:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro