Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 12:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 12:12

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 192/2014 pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.27/2011 privind transporturile rutiere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:153 86 37 2 8 5 12 3
- voturi pentru (DA):120 85 13 2 1 5 12 2
- voturi împotrivă (NU):30 - 22 - 7 - - 1
- abțineri:2 - 2 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin PSD DA
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Baltă Mihai PSD DA
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Ioan PSD DA
13. Bîrsășteanu Florică PSD DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
17. Bónis István UDMR NU
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Calotă Florică Ică ALDE DA
20. Canacheu Costică PNL NU
21. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
22. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
23. Cernea Remus-Florinel - NU
24. Chebac Eugen PSD DA
25. Cherecheș Florica PNL NU
26. Chiriță Dumitru PSD DA
27. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
28. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
29. Ciobanu Liliana ND DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
32. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
33. Ciuhodaru Tudor PSD DA
34. Cocei Erland PNL NU
35. Costin Gheorghe PNL DA
36. Covaci Dorel PSD DA
37. Crăciunescu Grigore PNL NU
38. Cristea Aurelia PSD DA
39. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
42. Delureanu Virgil PSD DA
43. Dima Toader PSD DA
44. Dîrzu Ioan PSD DA
45. Doboș Anton PNL NU
46. Dobre Victor Paul PNL NU
47. Dobrinescu Traian PNL NU
48. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
49. Dolineaschi Andrei PSD DA
50. Dragomir Gheorghe PNL NU
51. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
52. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
53. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
54. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
55. Enache Marian PSD DA
56. Eparu Ion PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Florea Daniel PSD DA
60. Frăticiu Gheorghe PSD DA
61. Galan Constantin ALDE DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Geantă Florian Daniel PSD DA
64. Gheorghe Tinel PNL DA
65. Grama Horia PSD DA
66. Guran Virgil PNL DA
67. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
68. Holban Titi PSD DA
69. Hulea Ioan PSD DA
70. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
71. Intotero Natalia-Elena PSD DA
72. Iordache Florin PSD DA
73. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
74. Itu Cornel PSD DA
75. Kereskényi Gábor UDMR NU
76. Khraibani Camelia PSD DA
77. Korodi Attila UDMR NU
78. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
79. Lubanovici Mircea PNL NU
80. Manolache Marius PSD DA
81. Marcoci Vlad PSD DA
82. Marcu Viorica PNL DA
83. Marian Ion Cristinel ND DA
84. Marica Petru-Sorin PSD DA
85. Marin Laura PSD DA
86. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
87. Máté András-Levente UDMR NU
88. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
89. Mihai Aurelian PNL DA
90. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
91. Militaru Lucian PNL NU
92. Mîrza Gavril PSD DA
93. Mocioi Niculina PNL DA
94. Moldovan Ioan ALDE DA
95. Movilă Petru - DA
96. Munteanu Ioan PSD DA
97. Murgu Neagu PSD DA
98. Nassar Rodica PSD DA
99. Neacșu Marian PSD DA
100. Negruț Cornelia ALDE DA
101. Nichita Cristina PSD DA
102. Nicolae Florian PNL DA
103. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
104. Nistor Laurențiu PSD DA
105. Nistor Marioara PSD DA
106. Niță Emil PSD DA
107. Nosa Iuliu PSD DA
108. Orban Ludovic PNL DA
109. Pană Adriana-Doina PSD DA
110. Paul Maria-Andreea PNL DA
111. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
112. Peia Ninel PSD DA
113. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
114. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
115. Popa Octavian-Marius PNL NU
116. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
117. Pușcaș Iacob PSD DA
118. Răducanu Ion PSD -
119. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
120. Roman Victor PSD DA
121. Roșca Lucreția PSD DA
122. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
123. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
124. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
125. Solomon Adrian PSD DA
126. Stan Ioan PSD DA
127. Stănescu Alexandru PSD DA
128. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
129. Stragea Sorin Constantin PSD DA
130. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
131. Szabó Ödön UDMR NU
132. Șimon Gheorghe PSD DA
133. Tabugan Ion PSD DA
134. Tămâian Ioan PNL NU
135. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
136. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
137. Tiuch Cătălin PSD DA
138. Toader Mircea-Nicu PNL NU
139. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
140. Tomac Eugen - DA
141. Tudorache Daniel PSD DA
142. Tudorie Violeta PSD DA
143. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
144. Uricec Eugen Constantin PSD DA
145. Ursărescu Dorinel ALDE DA
146. Vainer Aurel Minoritati DA
147. Varga Lucia-Ana PNL NU
148. Vlase Petru Gabriel PSD DA
149. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
150. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
151. Zaharcu Neviser PSD DA
152. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
153. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 5:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro