Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 13:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 13:01

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 712/2015 privind votul prin corespondență, precum și modificarea și completarea unor acte normative în domeniul electoral
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:193 99 71 1 5 5 9 3
- voturi pentru (DA):106 96 - 1 - 4 4 1
- voturi împotrivă (NU):83 1 70 - 5 - 5 2
- abțineri:3 1 1 - - 1 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axente Ioan PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Bălan Ion PSD DA
12. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
13. Bîrsășteanu Florică PSD DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
16. Boghicevici Claudia PNL NU
17. Bónis István UDMR NU
18. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
19. Buican Cristian PNL NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Burlacu Ștefan ND DA
22. Calimente Mihăiță PNL NU
23. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
24. Canacheu Costică PNL NU
25. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
26. Călin Ion PSD DA
27. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
28. Cernea Remus-Florinel - NU
29. Chebac Eugen PSD DA
30. Cherecheș Florica PNL NU
31. Chiriță Dumitru PSD DA
32. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
33. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
36. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
37. Ciuhodaru Tudor PSD DA
38. Cocei Erland PNL NU
39. Costin Gheorghe PNL NU
40. Covaci Dorel PSD DA
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
42. Crăciunescu Grigore PNL NU
43. Cristea Aurelia PSD DA
44. Cristea Victor PSD DA
45. Cupșa Ioan PNL NU
46. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
47. Dascălu Constantin PNL NU
48. Delureanu Virgil PSD DA
49. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
50. Dima Toader PSD DA
51. Doboș Anton PNL NU
52. Dobre Victor Paul PNL NU
53. Dobrinescu Traian PNL NU
54. Dolha Mircea PNL NU
55. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
56. Dolineaschi Andrei PSD DA
57. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
58. Dragomir Gheorghe PNL NU
59. Dragomir Viorel Marian PSD DA
60. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
61. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
62. Dumbrăvanu Paul PNL NU
63. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
64. Emacu Gheorghe PSD DA
65. Enache Marian PSD DA
66. Eparu Ion PSD DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR NU
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Daniel PSD DA
70. Frăticiu Gheorghe PSD DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Gheorghe Tinel PNL NU
73. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
74. Grama Horia PSD DA
75. Grecea Maria PNL NU
76. Guran Virgil PNL NU
77. Gust Băloșin Florentin - DA
78. Harbuz Liviu PSD DA
79. Holban Titi PSD DA
80. Hulea Ioan PSD DA
81. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
82. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
83. Intotero Natalia-Elena PSD DA
84. Ionescu George PNL NU
85. Iordache Florin PSD DA
86. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
87. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
88. Itu Cornel PSD DA
89. Khraibani Camelia PSD DA
90. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
91. Lubanovici Mircea PNL NU
92. Man Mircea PNL NU
93. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
94. Manolache Marius PSD DA
95. Marcu Viorica PNL NU
96. Marica Petru-Sorin PSD DA
97. Marin Laura PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
99. Máté András-Levente UDMR NU
100. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
101. Mihai Aurelian PNL NU
102. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
103. Militaru Lucian PNL NU
104. Mincă Liliana PSD DA
105. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
106. Mîrza Gavril PSD DA
107. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
108. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
109. Munteanu Ioan PSD DA
110. Murgu Neagu PSD DA
111. Nassar Rodica PSD DA
112. Neacșu Marian PSD DA
113. Necula Cosmin PSD DA
114. Negruț Clement - NU
115. Negruț Cornelia ALDE NU
116. Nichita Cristina PSD DA
117. Nicoară Romeo Florin PNL NU
118. Nicolae Alexandri PNL NU
119. Nicolae Florian PNL NU
120. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
121. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD -
122. Nistor Laurențiu PSD DA
123. Nistor Marioara PSD DA
124. Niță Emil PSD DA
125. Nosa Iuliu PSD DA
126. Oltean Ioan PNL NU
127. Orban Ludovic PNL NU
128. Oros Nechita-Adrian PNL NU
129. Palașcă Viorel ALDE NU
130. Pană Adriana-Doina PSD DA
131. Paul Maria-Andreea PNL NU
132. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
133. Peia Ninel PSD DA
134. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
135. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
136. Popa Octavian-Marius PNL NU
137. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
138. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
139. Potor Călin PSD DA
140. Preda Cezar-Florin PNL NU
141. Pușcaș Iacob PSD DA
142. Răducanu Ion PSD DA
143. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
144. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
145. Reuer Elena-Ramona PNL NU
146. Roman Cristian-Constantin PNL NU
147. Roman Gheorghe PNL NU
148. Roman Victor PSD DA
149. Roșca Lucreția PSD DA
150. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
151. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
152. Sefer Cristian-George PSD DA
153. Seres Dénes UDMR NU
154. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
155. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
156. Solomon Adrian PSD DA
157. Stănescu Alexandru PSD DA
158. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
159. Stragea Sorin Constantin PSD DA
160. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
161. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
162. Surdu Raluca PNL NU
163. Șimon Gheorghe PSD DA
164. Șoptică Costel PNL NU
165. Șova Lucian PSD DA
166. Ștefan Viorel PSD DA
167. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
168. Tararache Mihai PNL NU
169. Tămâian Ioan PNL NU
170. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
171. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
172. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
173. Tiuch Cătălin PSD NU
174. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
175. Tudorache Daniel PSD DA
176. Tudorie Violeta PSD DA
177. Turcan Raluca PNL NU
178. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
179. Uricec Eugen Constantin PSD DA
180. Ursărescu Dorinel ALDE DA
181. Vainer Aurel Minoritati DA
182. Varga Lucia-Ana PNL NU
183. Varga Vasile PNL NU
184. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
185. Vladu Iulian PNL NU
186. Vlase Petru Gabriel PSD DA
187. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
188. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
189. Weber Mihai PSD DA
190. Zaharcu Neviser PSD DA
191. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
192. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
193. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 10:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro