Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 13:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 13:31

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: amr. 1
PL 712/2015 privind votul prin corespondență, precum și modificarea și completarea unor acte normative în domeniul electoral
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:223 109 72 1 9 9 15 8
- voturi pentru (DA):14 3 1 - 9 - 1 -
- voturi împotrivă (NU):198 106 65 - - 8 14 5
- abțineri:8 - 5 - - - - 3
- nu au votat:3 - 1 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Amet Varol Minoritati NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Anton Marin PSD NU
6. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
7. Arsene Ionel PSD NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axente Ioan PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL Abținere
12. Baltă Mihai PSD NU
13. Bălan Ion PSD NU
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Benga Ioan PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
21. Boghicevici Claudia PNL NU
22. Bónis István UDMR DA
23. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Calimente Mihăiță PNL NU
26. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Canacheu Costică PNL NU
29. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
32. Cernea Remus-Florinel - Abținere
33. Cherecheș Florica PNL NU
34. Chiriță Dumitru PSD NU
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
37. Cioată Cezar ALDE NU
38. Ciocan Dan PSD NU
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
41. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
42. Ciuhodaru Tudor PSD NU
43. Cocei Erland PNL NU
44. Codîrlă Liviu PSD NU
45. Costin Gheorghe PNL NU
46. Covaci Dorel PSD NU
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
48. Crăciunescu Grigore PNL NU
49. Cristea Aurelia PSD NU
50. Cristea Victor PSD NU
51. Cristian Horia PNL NU
52. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
53. Cupă Ion ALDE NU
54. Cupșa Ioan PNL NU
55. Daea Petre PSD NU
56. Dalca Ștefan-Petru PSD NU
57. Delureanu Virgil PSD NU
58. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
59. Dima Toader PSD NU
60. Doboș Anton PNL NU
61. Dobre Victor Paul PNL NU
62. Dobrinescu Traian PNL NU
63. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
64. Dolineaschi Andrei PSD NU
65. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
66. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
67. Dragomir Gheorghe PNL NU
68. Dragomir Viorel Marian PSD NU
69. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
70. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
71. Dumbrăvanu Paul PNL NU
72. Dumitru Georgică ALDE NU
73. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
74. Emacu Gheorghe PSD NU
75. Enache Marian PSD DA
76. Eparu Ion PSD NU
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Fenechiu Cătălin-Daniel ND -
79. Firczak Gheorghe Minoritati NU
80. Florea Daniel PSD NU
81. Fonta Nuțu PSD NU
82. Frăticiu Gheorghe PSD NU
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
84. Geantă Florian Daniel PSD NU
85. Gheorghe Tinel PNL Abținere
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
87. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
88. Grama Horia PSD NU
89. Grecea Maria PNL NU
90. Guran Virgil PNL NU
91. Harbuz Liviu PSD NU
92. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
93. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
94. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
95. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
96. Ibram Iusein Minoritati NU
97. Intotero Natalia-Elena PSD NU
98. Ionescu Aurelian ALDE NU
99. Ionescu George PNL NU
100. Iordache Florin PSD NU
101. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
102. Iriza Scarlat - NU
103. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
104. Itu Cornel PSD NU
105. Khraibani Camelia PSD NU
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
108. Lubanovici Mircea PNL NU
109. Lupu Mihai PNL NU
110. Man Mircea PNL NU
111. Manolache Marius PSD NU
112. Marcoci Vlad PSD NU
113. Marcu Viorica PNL NU
114. Marica Petru-Sorin PSD NU
115. Marin Gheorghe PSD NU
116. Marin Laura PSD NU
117. Martin Eduard-Stelian PSD NU
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Máté András-Levente UDMR DA
120. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
121. Mihai Aurelian PNL NU
122. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
124. Militaru Lucian PNL NU
125. Mincă Liliana PSD NU
126. Mircovici Niculae Minoritati -
127. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
128. Mîrza Gavril PSD NU
129. Moisii Constantin PSD NU
130. Moldovan Ioan ALDE NU
131. Molnar Zsolt UDMR DA
132. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
133. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
134. Movilă Petru - NU
135. Munteanu Ioan PSD NU
136. Murgu Neagu PSD NU
137. Nassar Rodica PSD NU
138. Neacșu Marian PSD NU
139. Negruț Clement - NU
140. Negruț Cornelia ALDE NU
141. Nichita Cristina PSD NU
142. Nicoară Romeo Florin PNL NU
143. Nicolae Florian PNL NU
144. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
145. Niculae Aurel PSD NU
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
147. Nistor Laurențiu PSD NU
148. Niță Emil PSD NU
149. Nosa Iuliu PSD NU
150. Oltean Ioan PNL NU
151. Oros Nechita-Adrian PNL NU
152. Palașcă Viorel ALDE NU
153. Palăr Ionel PNL NU
154. Paleologu Theodor PNL DA
155. Pană Adriana-Doina PSD NU
156. Paul Maria-Andreea PNL NU
157. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
158. Peia Ninel PSD NU
159. Petrescu Petre - Abținere
160. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
161. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
162. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
163. Popa Octavian-Marius PNL NU
164. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
165. Popescu Florin Aurelian - Abținere
166. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
167. Potor Călin PSD NU
168. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
169. Pușcaș Iacob PSD NU
170. Răducanu Ion PSD NU
171. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
172. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
173. Reuer Elena-Ramona PNL NU
174. Roman Gheorghe PNL Abținere
175. Roman Victor PSD NU
176. Roșca Lucreția PSD NU
177. Săpunaru Nini PNL NU
178. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
179. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
180. Sefer Cristian-George PSD NU
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Simedru Dan Coriolan PNL NU
183. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
184. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
185. Solomon Adrian PSD NU
186. Stan Ioan PSD NU
187. Stănescu Alexandru PSD NU
188. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
189. Stragea Sorin Constantin PSD NU
190. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
191. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
192. Surdu Raluca PNL NU
193. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
194. Szabó Ödön UDMR DA
195. Șimon Gheorghe PSD NU
196. Șoptică Costel PNL NU
197. Ștefan Viorel PSD NU
198. Tararache Mihai PNL NU
199. Tămâian Ioan PNL NU
200. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
201. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
202. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
203. Tiuch Cătălin PSD DA
204. Toader Mircea-Nicu PNL NU
205. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
206. Tomac Eugen - NU
207. Tudorache Daniel PSD NU
208. Tudorie Violeta PSD NU
209. Turcan Raluca PNL NU
210. Udrea Elena Gabriela - NU
211. Uricec Eugen Constantin PSD NU
212. Ursărescu Dorinel ALDE DA
213. Vainer Aurel Minoritati NU
214. Varga Lucia-Ana PNL NU
215. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
216. Vladu Iulian PNL NU
217. Vlase Petru Gabriel PSD NU
218. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
219. Weber Mihai PSD NU
220. Zaharcu Neviser PSD NU
221. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
222. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
223. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 7:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro