Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 13:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 13:50

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: ama. 5 cu alin. a) și b)
PL 712/2015 privind votul prin corespondență, precum și modificarea și completarea unor acte normative în domeniul electoral
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:233 119 79 3 - 9 14 9
- voturi pentru (DA):132 118 1 3 - 8 - 2
- voturi împotrivă (NU):86 - 68 - - - 13 5
- abțineri:7 - 3 - - 1 1 2
- nu au votat:8 1 7 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anton Marin PSD DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL -
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL Abținere
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL -
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE NU
32. Canacheu Costică PNL NU
33. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
34. Călin Ion PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
36. Cernea Remus-Florinel - NU
37. Cherecheș Florica PNL NU
38. Chiriță Dumitru PSD DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Cioată Cezar ALDE Abținere
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
46. Cocei Erland PNL NU
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Costin Gheorghe PNL NU
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
51. Crăciunescu Grigore PNL -
52. Cristea Aurelia PSD DA
53. Cristea Victor PSD DA
54. Cristian Horia PNL NU
55. Daea Petre PSD DA
56. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
57. Dascălu Constantin PNL NU
58. Delureanu Virgil PSD DA
59. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
60. Dima Toader PSD DA
61. Doboș Anton PNL NU
62. Dobre Victor Paul PNL NU
63. Dobrinescu Traian PNL NU
64. Dolha Mircea PNL NU
65. Dolineaschi Andrei PSD DA
66. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
67. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
68. Dragomir Gheorghe PNL NU
69. Dragomir Viorel Marian PSD DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
72. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
73. Dumitru Georgică ALDE NU
74. Dușa Mircea PSD DA
75. Emacu Gheorghe PSD DA
76. Enache Marian PSD DA
77. Eparu Ion PSD DA
78. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
79. Florea Daniel PSD DA
80. Frăticiu Gheorghe PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Geantă Florian Daniel PSD DA
83. Gheorghe Tinel PNL NU
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
86. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
87. Grama Horia PSD DA
88. Grecea Maria PNL NU
89. Gust Băloșin Florentin - Abținere
90. Harbuz Liviu PSD DA
91. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
92. Holban Titi PSD DA
93. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
94. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
95. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Intotero Natalia-Elena PSD DA
98. Ionescu Aurelian ALDE NU
99. Ionescu George PNL NU
100. Iordache Florin PSD DA
101. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
102. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
103. Itu Cornel PSD DA
104. Khraibani Camelia PSD DA
105. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
106. Lubanovici Mircea PNL NU
107. Lupu Mihai PNL Abținere
108. Man Mircea PNL NU
109. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
110. Manolache Marius PSD DA
111. Marcoci Vlad PSD DA
112. Marcu Viorica PNL NU
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Marin Gheorghe PSD DA
115. Marin Laura PSD DA
116. Martin Eduard-Stelian PSD DA
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
118. Mihai Aurelian PNL NU
119. Mihăilă Ioan PSD DA
120. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Militaru Lucian PNL -
123. Mincă Liliana PSD DA
124. Mircovici Niculae Minoritati DA
125. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
126. Mîrza Gavril PSD DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Moisii Constantin PSD DA
129. Moldovan Ioan ALDE NU
130. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
131. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
132. Movilă Petru - NU
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Murgu Neagu PSD DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Neacșu Marian PSD DA
137. Negruț Clement - NU
138. Negruț Cornelia ALDE NU
139. Nichita Cristina PSD DA
140. Nicoară Romeo Florin PNL NU
141. Nicolae Alexandri PNL NU
142. Nicolae Florian PNL NU
143. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
144. Niculae Aurel PSD DA
145. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
146. Nistor Laurențiu PSD DA
147. Nistor Marioara PSD DA
148. Niță Emil PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Oltean Ioan PNL -
151. Orban Ludovic PNL NU
152. Oros Nechita-Adrian PNL NU
153. Palașcă Viorel ALDE NU
154. Palăr Ionel PNL NU
155. Paleologu Theodor PNL NU
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paul Maria-Andreea PNL NU
158. Pârgaru Ion PSD DA
159. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
160. Petrescu Petre - Abținere
161. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
162. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
163. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
164. Popa Octavian-Marius PNL NU
165. Popa Radu Mihai ND DA
166. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
167. Popescu Florin Aurelian - DA
168. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
169. Potor Călin PSD DA
170. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
171. Răducanu Ion PSD DA
172. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
173. Rădulescu Constantin PSD DA
174. Rădulescu Romeo - DA
175. Rățoi Neculai PSD DA
176. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
177. Reuer Elena-Ramona PNL NU
178. Roman Cristian-Constantin PNL NU
179. Roman Gheorghe PNL NU
180. Roman Victor PSD DA
181. Roșca Lucreția PSD DA
182. Roșca Mircea PNL NU
183. Săpunaru Nini PNL NU
184. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
185. Sefer Cristian-George PSD DA
186. Simedru Dan Coriolan PNL NU
187. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
188. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
189. Solomon Adrian PSD DA
190. Stan Ioan PSD DA
191. Stancu Ionel Minoritati DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
195. Stragea Sorin Constantin PSD DA
196. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
197. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
198. Surdu Raluca PNL NU
199. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
200. Șimon Gheorghe PSD DA
201. Șoptică Costel PNL NU
202. Ștefan Viorel PSD DA
203. Tabugan Ion PSD DA
204. Tararache Mihai PNL NU
205. Tămâian Ioan PNL NU
206. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
207. Tătaru Florin-Cristian PSD -
208. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
209. Tiuch Cătălin PSD DA
210. Toader Mircea-Nicu PNL NU
211. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
212. Tomac Eugen - NU
213. Tudorache Daniel PSD DA
214. Tudorie Violeta PSD DA
215. Turcan Raluca PNL -
216. Tușa Adriana Diana PNL NU
217. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
218. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
219. Udrea Elena Gabriela - NU
220. Uricec Eugen Constantin PSD DA
221. Ursărescu Dorinel ALDE NU
222. Vainer Aurel Minoritati DA
223. Varga Lucia-Ana PNL NU
224. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
225. Vladu Iulian PNL NU
226. Vlase Petru Gabriel PSD DA
227. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
228. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
229. Weber Mihai PSD DA
230. Zaharcu Neviser PSD DA
231. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
232. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
233. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 13:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro