Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 13:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 13:50

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: ama. 6
PL 712/2015 privind votul prin corespondență, precum și modificarea și completarea unor acte normative în domeniul electoral
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:235 122 79 3 - 8 14 9
- voturi pentru (DA):212 120 76 1 - 8 1 6
- voturi împotrivă (NU):15 1 1 - - - 12 1
- abțineri:5 - - 2 - - 1 2
- nu au votat:3 1 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE NU
32. Canacheu Costică PNL DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
36. Cernea Remus-Florinel - NU
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chiriță Dumitru PSD DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Cioată Cezar ALDE Abținere
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Costin Gheorghe PNL DA
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cristea Aurelia PSD DA
53. Cristea Victor PSD DA
54. Cristian Horia PNL DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
58. Dascălu Constantin PNL DA
59. Delureanu Virgil PSD DA
60. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
61. Dima Toader PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Doboș Anton PNL DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrinescu Traian PNL DA
66. Dolha Mircea PNL DA
67. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
68. Dolineaschi Andrei PSD DA
69. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
70. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
71. Dragomir Gheorghe PNL DA
72. Dragomir Viorel Marian PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
75. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
76. Dumitru Georgică ALDE DA
77. Dușa Mircea PSD DA
78. Emacu Gheorghe PSD DA
79. Enache Marian PSD DA
80. Eparu Ion PSD DA
81. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
82. Florea Daniel PSD DA
83. Fonta Nuțu PSD DA
84. Frăticiu Gheorghe PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Geantă Florian Daniel PSD DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
89. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
90. Grama Horia PSD DA
91. Grecea Maria PNL DA
92. Gust Băloșin Florentin - Abținere
93. Harbuz Liviu PSD DA
94. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
95. Holban Titi PSD DA
96. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
97. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
98. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ionescu Aurelian ALDE NU
102. Ionescu George PNL DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
105. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Khraibani Camelia PSD DA
108. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
109. Lubanovici Mircea PNL DA
110. Lupu Mihai PNL DA
111. Man Mircea PNL DA
112. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
113. Manolache Marius PSD DA
114. Marcoci Vlad PSD DA
115. Marcu Viorica PNL DA
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Marin Gheorghe PSD DA
118. Marin Laura PSD DA
119. Martin Eduard-Stelian PSD DA
120. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
121. Mihai Aurelian PNL DA
122. Mihăilă Ioan PSD DA
123. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Militaru Lucian PNL DA
126. Mincă Liliana PSD DA
127. Mircovici Niculae Minoritati DA
128. Mîrza Gavril PSD DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Moisii Constantin PSD DA
131. Moldovan Ioan ALDE NU
132. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
133. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
134. Movilă Petru - DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Murgu Neagu PSD DA
137. Nassar Rodica PSD DA
138. Neacșu Marian PSD DA
139. Negruț Clement - DA
140. Negruț Cornelia ALDE NU
141. Nichita Cristina PSD DA
142. Nicolae Alexandri PNL DA
143. Nicolae Florian PNL DA
144. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
145. Niculae Aurel PSD DA
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Nistor Laurențiu PSD DA
148. Nistor Marioara PSD DA
149. Niță Emil PSD DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Oltean Ioan PNL DA
152. Orban Ludovic PNL DA
153. Oros Nechita-Adrian PNL DA
154. Palașcă Viorel ALDE NU
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Paleologu Theodor PNL DA
157. Pană Adriana-Doina PSD DA
158. Paul Maria-Andreea PNL DA
159. Pârgaru Ion PSD NU
160. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
161. Petrescu Petre - Abținere
162. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
163. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
164. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
165. Popa Octavian-Marius PNL DA
166. Popa Radu Mihai ND Abținere
167. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
168. Popescu Florin Aurelian - DA
169. Potor Călin PSD DA
170. Pușcaș Iacob PSD -
171. Răducanu Ion PSD DA
172. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
173. Rădulescu Constantin PSD DA
174. Rădulescu Romeo - DA
175. Rățoi Neculai PSD DA
176. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
177. Reuer Elena-Ramona PNL DA
178. Roman Cristian-Constantin PNL DA
179. Roman Gheorghe PNL DA
180. Roman Victor PSD DA
181. Roșca Lucreția PSD DA
182. Roșca Mircea PNL DA
183. Săpunaru Nini PNL DA
184. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
185. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
186. Sefer Cristian-George PSD DA
187. Simedru Dan Coriolan PNL DA
188. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
189. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
190. Solomon Adrian PSD DA
191. Stan Ioan PSD DA
192. Stancu Ionel Minoritati DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Alexandru PSD DA
195. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
196. Stragea Sorin Constantin PSD DA
197. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
198. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
199. Surdu Raluca PNL DA
200. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șoptică Costel PNL DA
203. Ștefan Viorel PSD DA
204. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
205. Tabugan Ion PSD DA
206. Tararache Mihai PNL DA
207. Tămâian Ioan PNL DA
208. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
209. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
210. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
211. Tiuch Cătălin PSD DA
212. Toader Mircea-Nicu PNL DA
213. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
214. Tomac Eugen - DA
215. Tudorache Daniel PSD DA
216. Tudorie Violeta PSD DA
217. Turcan Raluca PNL -
218. Tușa Adriana Diana PNL DA
219. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
220. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
221. Udrea Elena Gabriela - DA
222. Uricec Eugen Constantin PSD DA
223. Ursărescu Dorinel ALDE NU
224. Varga Lucia-Ana PNL DA
225. Varga Vasile PNL DA
226. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
227. Vladu Iulian PNL DA
228. Vlase Petru Gabriel PSD DA
229. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
230. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zaharcu Neviser PSD DA
233. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
235. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 15:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro