Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 13:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 13:52

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: ama. 8
PL 712/2015 privind votul prin corespondență, precum și modificarea și completarea unor acte normative în domeniul electoral
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:240 122 83 3 - 9 14 9
- voturi pentru (DA):131 119 1 - - 9 - 2
- voturi împotrivă (NU):100 2 80 1 - - 13 4
- abțineri:7 - 1 2 - - 1 3
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anton Marin PSD DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL NU
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE NU
32. Canacheu Costică PNL NU
33. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
34. Călin Ion PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
36. Cernea Remus-Florinel - NU
37. Cherecheș Florica PNL NU
38. Chiriță Dumitru PSD DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Cioată Cezar ALDE Abținere
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
46. Cocei Erland PNL NU
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Costin Gheorghe PNL NU
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
51. Crăciunescu Grigore PNL NU
52. Cristea Aurelia PSD DA
53. Cristea Victor PSD DA
54. Cristian Horia PNL NU
55. Cupșa Ioan PNL NU
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
58. Dascălu Constantin PNL NU
59. Delureanu Virgil PSD DA
60. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
61. Dima Toader PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Doboș Anton PNL NU
64. Dobre Victor Paul PNL NU
65. Dobrinescu Traian PNL NU
66. Dolha Mircea PNL DA
67. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
68. Dolineaschi Andrei PSD DA
69. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
70. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
71. Dragomir Gheorghe PNL NU
72. Dragomir Viorel Marian PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
75. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
76. Dumitru Georgică ALDE NU
77. Dușa Mircea PSD DA
78. Emacu Gheorghe PSD DA
79. Enache Marian PSD DA
80. Eparu Ion PSD DA
81. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
82. Florea Daniel PSD DA
83. Fonta Nuțu PSD DA
84. Frăticiu Gheorghe PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Geantă Florian Daniel PSD DA
87. Gheorghe Tinel PNL Abținere
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
90. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
91. Grama Horia PSD DA
92. Grecea Maria PNL NU
93. Gust Băloșin Florentin - Abținere
94. Harbuz Liviu PSD DA
95. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
96. Holban Titi PSD DA
97. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
98. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
99. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD DA
102. Ionescu Aurelian ALDE NU
103. Ionescu George PNL NU
104. Iordache Florin PSD DA
105. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
106. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
107. Itu Cornel PSD DA
108. Khraibani Camelia PSD DA
109. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
110. Lubanovici Mircea PNL NU
111. Lupu Mihai PNL NU
112. Man Mircea PNL NU
113. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
114. Manolache Marius PSD DA
115. Marcoci Vlad PSD DA
116. Marcu Viorica PNL NU
117. Marica Petru-Sorin PSD DA
118. Marin Gheorghe PSD DA
119. Marin Laura PSD DA
120. Martin Eduard-Stelian PSD DA
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
122. Mihai Aurelian PNL NU
123. Mihăilă Ioan PSD DA
124. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Militaru Lucian PNL NU
127. Mincă Liliana PSD DA
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
130. Mîrza Gavril PSD DA
131. Mocioalcă Ion PSD DA
132. Moisii Constantin PSD DA
133. Moldovan Ioan ALDE NU
134. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
135. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
136. Movilă Petru - Abținere
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Murgu Neagu PSD DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Neacșu Marian PSD DA
141. Negruț Clement - NU
142. Negruț Cornelia ALDE NU
143. Nichita Cristina PSD DA
144. Nicoară Romeo Florin PNL NU
145. Nicolae Alexandri PNL NU
146. Nicolae Florian PNL NU
147. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
148. Niculae Aurel PSD DA
149. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Nistor Marioara PSD DA
152. Niță Emil PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oltean Ioan PNL NU
155. Orban Ludovic PNL NU
156. Oros Nechita-Adrian PNL NU
157. Palașcă Viorel ALDE NU
158. Palăr Ionel PNL NU
159. Paleologu Theodor PNL NU
160. Pană Adriana-Doina PSD DA
161. Paul Maria-Andreea PNL NU
162. Pârgaru Ion PSD NU
163. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
164. Petrescu Petre - Abținere
165. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
166. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
167. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
168. Popa Octavian-Marius PNL NU
169. Popa Radu Mihai ND Abținere
170. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
171. Popescu Florin Aurelian - DA
172. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
173. Potor Călin PSD DA
174. Preda Cezar-Florin PNL NU
175. Pușcaș Iacob PSD -
176. Răducanu Ion PSD DA
177. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
178. Rădulescu Constantin PSD DA
179. Rădulescu Romeo - DA
180. Rățoi Neculai PSD DA
181. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
182. Reuer Elena-Ramona PNL NU
183. Roman Cristian-Constantin PNL NU
184. Roman Gheorghe PNL NU
185. Roman Victor PSD DA
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Roșca Mircea PNL NU
188. Săpunaru Nini PNL NU
189. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
190. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
191. Sefer Cristian-George PSD DA
192. Simedru Dan Coriolan PNL NU
193. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
194. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Stan Ioan PSD DA
197. Stancu Ionel Minoritati DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Alexandru PSD DA
200. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
201. Stragea Sorin Constantin PSD DA
202. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
203. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
204. Surdu Raluca PNL NU
205. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șoptică Costel PNL NU
208. Ștefan Viorel PSD DA
209. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
210. Tabugan Ion PSD NU
211. Tararache Mihai PNL NU
212. Tămâian Ioan PNL NU
213. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
214. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
215. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
216. Tiuch Cătălin PSD DA
217. Toader Mircea-Nicu PNL NU
218. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
219. Tomac Eugen - NU
220. Tudorache Daniel PSD DA
221. Tudorie Violeta PSD DA
222. Turcan Raluca PNL NU
223. Tușa Adriana Diana PNL NU
224. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
225. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
226. Udrea Elena Gabriela - NU
227. Uricec Eugen Constantin PSD DA
228. Ursărescu Dorinel ALDE NU
229. Vainer Aurel Minoritati DA
230. Varga Vasile PNL NU
231. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
232. Vladu Iulian PNL NU
233. Vlase Petru Gabriel PSD DA
234. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
235. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
236. Weber Mihai PSD DA
237. Zaharcu Neviser PSD DA
238. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
240. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 10:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro