Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 13:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 13:52

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: ama. 9
PL 712/2015 privind votul prin corespondență, precum și modificarea și completarea unor acte normative în domeniul electoral
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:238 121 82 4 - 9 13 9
- voturi pentru (DA):212 119 77 1 - 9 - 6
- voturi împotrivă (NU):13 - - - - - 12 1
- abțineri:8 1 1 3 - - 1 2
- nu au votat:5 1 4 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL -
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE NU
32. Canacheu Costică PNL DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
34. Călin Ion PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
36. Cernea Remus-Florinel - NU
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chiriță Dumitru PSD DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Cioată Cezar ALDE NU
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Costin Gheorghe PNL DA
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cristea Aurelia PSD DA
53. Cristea Victor PSD DA
54. Cristian Horia PNL DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
58. Dascălu Constantin PNL DA
59. Deaconu Mihai ND Abținere
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
62. Dima Toader PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Doboș Anton PNL DA
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrinescu Traian PNL DA
67. Dolha Mircea PNL DA
68. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
69. Dolineaschi Andrei PSD DA
70. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
71. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Viorel Marian PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
76. Dumitru Georgică ALDE NU
77. Dușa Mircea PSD DA
78. Emacu Gheorghe PSD DA
79. Enache Marian PSD DA
80. Eparu Ion PSD DA
81. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
82. Florea Daniel PSD DA
83. Fonta Nuțu PSD DA
84. Frăticiu Gheorghe PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Geantă Florian Daniel PSD DA
87. Gheorghe Tinel PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
90. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
91. Grama Horia PSD DA
92. Grecea Maria PNL DA
93. Gust Băloșin Florentin - Abținere
94. Harbuz Liviu PSD DA
95. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
96. Holban Titi PSD DA
97. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
98. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
99. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD DA
102. Ionescu Aurelian ALDE NU
103. Ionescu George PNL DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
106. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Khraibani Camelia PSD DA
109. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
110. Lubanovici Mircea PNL DA
111. Lupu Mihai PNL DA
112. Man Mircea PNL DA
113. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
114. Manolache Marius PSD DA
115. Marcoci Vlad PSD DA
116. Marcu Viorica PNL DA
117. Marica Petru-Sorin PSD DA
118. Marin Gheorghe PSD DA
119. Marin Laura PSD DA
120. Martin Eduard-Stelian PSD DA
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
122. Mihai Aurelian PNL DA
123. Mihăilă Ioan PSD DA
124. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Militaru Lucian PNL DA
127. Mincă Liliana PSD DA
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
130. Mîrza Gavril PSD DA
131. Mocioalcă Ion PSD DA
132. Moisii Constantin PSD DA
133. Moldovan Ioan ALDE NU
134. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
135. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
136. Movilă Petru - DA
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Murgu Neagu PSD DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Neacșu Marian PSD DA
141. Negruț Clement - DA
142. Negruț Cornelia ALDE NU
143. Nichita Cristina PSD DA
144. Nicoară Romeo Florin PNL DA
145. Nicolae Alexandri PNL DA
146. Nicolae Florian PNL DA
147. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
148. Niculae Aurel PSD DA
149. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Nistor Marioara PSD DA
152. Niță Emil PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oltean Ioan PNL DA
155. Orban Ludovic PNL DA
156. Oros Nechita-Adrian PNL DA
157. Palașcă Viorel ALDE NU
158. Palăr Ionel PNL DA
159. Paleologu Theodor PNL DA
160. Pană Adriana-Doina PSD DA
161. Paul Maria-Andreea PNL DA
162. Pârgaru Ion PSD Abținere
163. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
164. Petrescu Petre - Abținere
165. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
166. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
167. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
168. Popa Octavian-Marius PNL DA
169. Popa Radu Mihai ND Abținere
170. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
171. Popescu Florin Aurelian - DA
172. Potor Călin PSD DA
173. Preda Cezar-Florin PNL DA
174. Pușcaș Iacob PSD -
175. Răducanu Ion PSD DA
176. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
177. Rădulescu Constantin PSD DA
178. Rădulescu Romeo - DA
179. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
180. Reuer Elena-Ramona PNL DA
181. Roman Cristian-Constantin PNL DA
182. Roman Gheorghe PNL DA
183. Roman Victor PSD DA
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Roșca Mircea PNL -
186. Săpunaru Nini PNL DA
187. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
188. Sefer Cristian-George PSD DA
189. Simedru Dan Coriolan PNL DA
190. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
191. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
192. Solomon Adrian PSD DA
193. Stan Ioan PSD DA
194. Stancu Ionel Minoritati DA
195. Stativă Irinel Ioan PSD DA
196. Stănescu Alexandru PSD DA
197. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
198. Stragea Sorin Constantin PSD DA
199. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Surdu Raluca PNL DA
202. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
203. Șimon Gheorghe PSD DA
204. Șoptică Costel PNL DA
205. Ștefan Viorel PSD DA
206. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
207. Tabugan Ion PSD DA
208. Tararache Mihai PNL DA
209. Tămâian Ioan PNL -
210. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
211. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
212. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
213. Tiuch Cătălin PSD DA
214. Toader Mircea-Nicu PNL DA
215. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
216. Tomac Eugen - DA
217. Tudorache Daniel PSD DA
218. Tudorie Violeta PSD DA
219. Turcan Raluca PNL DA
220. Tușa Adriana Diana PNL DA
221. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
222. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
223. Udrea Elena Gabriela - DA
224. Uricec Eugen Constantin PSD DA
225. Ursărescu Dorinel ALDE Abținere
226. Vainer Aurel Minoritati DA
227. Varga Lucia-Ana PNL DA
228. Varga Vasile PNL DA
229. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
230. Vladu Iulian PNL DA
231. Vlase Petru Gabriel PSD DA
232. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
233. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
234. Weber Mihai PSD DA
235. Zaharcu Neviser PSD DA
236. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
237. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
238. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 13:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro