Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 13:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 13:53

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: ama. 10
PL 712/2015 privind votul prin corespondență, precum și modificarea și completarea unor acte normative în domeniul electoral
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:240 122 82 4 - 9 14 9
- voturi pentru (DA):219 121 81 1 - 9 1 6
- voturi împotrivă (NU):12 - - - - - 11 1
- abțineri:7 - - 3 - - 2 2
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Canacheu Costică PNL DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
36. Cernea Remus-Florinel - NU
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chiriță Dumitru PSD DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Cioată Cezar ALDE NU
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Costin Gheorghe PNL DA
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cristea Aurelia PSD DA
53. Cristea Victor PSD DA
54. Cristian Horia PNL DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
58. Dascălu Constantin PNL DA
59. Deaconu Mihai ND Abținere
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
62. Dima Toader PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Doboș Anton PNL DA
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrinescu Traian PNL DA
67. Dolha Mircea PNL DA
68. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
69. Dolineaschi Andrei PSD DA
70. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
71. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Viorel Marian PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
76. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
77. Dumitru Georgică ALDE NU
78. Dușa Mircea PSD DA
79. Emacu Gheorghe PSD DA
80. Enache Marian PSD DA
81. Eparu Ion PSD DA
82. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
83. Florea Daniel PSD DA
84. Fonta Nuțu PSD DA
85. Frăticiu Gheorghe PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Geantă Florian Daniel PSD DA
88. Gheorghe Tinel PNL DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
91. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
92. Grama Horia PSD DA
93. Grecea Maria PNL DA
94. Gust Băloșin Florentin - Abținere
95. Harbuz Liviu PSD DA
96. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
97. Holban Titi PSD DA
98. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
99. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
100. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ionescu Aurelian ALDE NU
104. Ionescu George PNL DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
107. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Khraibani Camelia PSD DA
110. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
111. Lubanovici Mircea PNL DA
112. Lupu Mihai PNL DA
113. Man Mircea PNL DA
114. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
115. Manolache Marius PSD DA
116. Marcoci Vlad PSD DA
117. Marcu Viorica PNL DA
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Marin Gheorghe PSD DA
120. Marin Laura PSD DA
121. Martin Eduard-Stelian PSD DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Mihai Aurelian PNL DA
124. Mihăilă Ioan PSD DA
125. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Militaru Lucian PNL DA
128. Mincă Liliana PSD DA
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
131. Mîrza Gavril PSD DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Moisii Constantin PSD DA
134. Moldovan Ioan ALDE NU
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
136. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
137. Movilă Petru - DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Murgu Neagu PSD DA
140. Nassar Rodica PSD DA
141. Neacșu Marian PSD DA
142. Negruț Clement - DA
143. Negruț Cornelia ALDE NU
144. Nichita Cristina PSD DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL DA
146. Nicolae Alexandri PNL DA
147. Nicolae Florian PNL DA
148. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
149. Niculae Aurel PSD DA
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
151. Nistor Laurențiu PSD DA
152. Nistor Marioara PSD DA
153. Niță Emil PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Oltean Ioan PNL DA
156. Orban Ludovic PNL DA
157. Oros Nechita-Adrian PNL DA
158. Palașcă Viorel ALDE NU
159. Palăr Ionel PNL DA
160. Paleologu Theodor PNL DA
161. Pană Adriana-Doina PSD DA
162. Paul Maria-Andreea PNL DA
163. Pârgaru Ion PSD DA
164. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
165. Petrescu Petre - Abținere
166. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
167. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
168. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
169. Popa Octavian-Marius PNL DA
170. Popa Radu Mihai ND Abținere
171. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
172. Popescu Florin Aurelian - DA
173. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
174. Potor Călin PSD DA
175. Preda Cezar-Florin PNL DA
176. Pușcaș Iacob PSD -
177. Răducanu Ion PSD DA
178. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
179. Rădulescu Constantin PSD DA
180. Rădulescu Romeo - DA
181. Rățoi Neculai PSD DA
182. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
183. Reuer Elena-Ramona PNL DA
184. Roman Gheorghe PNL DA
185. Roman Victor PSD DA
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Săpunaru Nini PNL DA
188. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
189. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
190. Sefer Cristian-George PSD DA
191. Simedru Dan Coriolan PNL DA
192. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
193. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Stan Ioan PSD DA
196. Stancu Ionel Minoritati DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Alexandru PSD DA
199. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
200. Stragea Sorin Constantin PSD DA
201. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
202. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
203. Surdu Raluca PNL DA
204. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șoptică Costel PNL DA
207. Ștefan Viorel PSD DA
208. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
209. Tabugan Ion PSD DA
210. Tararache Mihai PNL DA
211. Tămâian Ioan PNL DA
212. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
213. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
214. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
215. Tiuch Cătălin PSD DA
216. Toader Mircea-Nicu PNL DA
217. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE Abținere
218. Tomac Eugen - DA
219. Tudorache Daniel PSD DA
220. Tudorie Violeta PSD DA
221. Turcan Raluca PNL DA
222. Tușa Adriana Diana PNL DA
223. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
224. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
225. Udrea Elena Gabriela - DA
226. Uricec Eugen Constantin PSD DA
227. Ursărescu Dorinel ALDE Abținere
228. Vainer Aurel Minoritati DA
229. Varga Lucia-Ana PNL DA
230. Varga Vasile PNL DA
231. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
232. Vladu Iulian PNL DA
233. Vlase Petru Gabriel PSD DA
234. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
235. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
236. Weber Mihai PSD DA
237. Zaharcu Neviser PSD DA
238. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
240. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 12:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro