Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 13:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 13:58

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: observații de tehnică legislativă la ama. 44, art. 52 alin (11)
PL 712/2015 privind votul prin corespondență, precum și modificarea și completarea unor acte normative în domeniul electoral
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:237 122 76 6 - 11 12 10
- voturi pentru (DA):223 122 75 4 - 11 4 7
- voturi împotrivă (NU):6 - - - - - 5 1
- abțineri:7 - - 2 - - 3 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bănicioiu Nicolae PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Canacheu Costică PNL DA
30. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
33. Cernea Remus-Florinel - NU
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Chiriță Dumitru PSD DA
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
37. Ciobanu Liliana ND DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cocei Erland PNL DA
44. Codîrlă Liviu PSD DA
45. Costin Gheorghe PNL DA
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cristea Aurelia PSD DA
50. Cristian Horia PNL DA
51. Cupșa Ioan PNL DA
52. Daea Petre PSD DA
53. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
54. Dascălu Constantin PNL DA
55. Delureanu Virgil PSD DA
56. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Doboș Anton PNL DA
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dolha Mircea PNL DA
61. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
62. Dolineaschi Andrei PSD DA
63. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
64. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Dragomir Maria - DA
67. Dragomir Viorel Marian PSD DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
70. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
71. Dumitru Georgică ALDE DA
72. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
73. Dușa Mircea PSD DA
74. Emacu Gheorghe PSD DA
75. Enache Marian PSD DA
76. Eparu Ion PSD DA
77. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
78. Firczak Gheorghe Minoritati DA
79. Florea Daniel PSD DA
80. Fonta Nuțu PSD DA
81. Frăticiu Gheorghe PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Geantă Florian Daniel PSD DA
84. Gheorghe Florin PSD DA
85. Gheorghe Tinel PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
88. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
89. Grama Horia PSD DA
90. Grecea Maria PNL DA
91. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
92. Gust Băloșin Florentin - Abținere
93. Harbuz Liviu PSD DA
94. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
95. Holban Titi PSD DA
96. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
97. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
98. Iane Daniel PNL DA
99. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD DA
102. Ionescu Aurelian ALDE DA
103. Ionescu George PNL DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
106. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Khraibani Camelia PSD DA
109. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
110. Lubanovici Mircea PNL DA
111. Lupu Mihai PNL DA
112. Man Mircea PNL DA
113. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
114. Manolache Marius PSD DA
115. Marcoci Vlad PSD DA
116. Marcu Viorica PNL DA
117. Marian Ion Cristinel ND DA
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Marin Gheorghe PSD DA
120. Marin Laura PSD DA
121. Martin Eduard-Stelian PSD DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Mihai Aurelian PNL DA
124. Mihăilă Ioan PSD DA
125. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mincă Liliana PSD DA
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
130. Mîrza Gavril PSD DA
131. Mocanu Adrian PSD DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Moisii Constantin PSD DA
134. Moldovan Ioan ALDE NU
135. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
136. Movilă Petru - DA
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Murgu Neagu PSD DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Neacșu Marian PSD DA
141. Necula Cosmin PSD DA
142. Negruț Clement - DA
143. Negruț Cornelia ALDE NU
144. Nichita Cristina PSD DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL DA
146. Nicolae Alexandri PNL DA
147. Nicolae Florian PNL DA
148. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
149. Niculae Aurel PSD DA
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
151. Nistor Laurențiu PSD DA
152. Nistor Marioara PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oltean Ioan PNL DA
155. Orban Ludovic PNL DA
156. Oros Nechita-Adrian PNL DA
157. Palașcă Viorel ALDE DA
158. Palăr Ionel PNL DA
159. Paleologu Theodor PNL DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Pană Adriana-Doina PSD DA
162. Paul Maria-Andreea PNL DA
163. Pârgaru Ion PSD DA
164. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
165. Petrescu Petre - Abținere
166. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
167. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
168. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
169. Popa Octavian-Marius PNL DA
170. Popa Radu Mihai ND Abținere
171. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
172. Popescu Florin Aurelian - DA
173. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
174. Potor Călin PSD DA
175. Preda Cezar-Florin PNL DA
176. Pușcaș Iacob PSD DA
177. Răducanu Ion PSD DA
178. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
179. Rădulescu Constantin PSD DA
180. Rădulescu Romeo - DA
181. Rățoi Neculai PSD DA
182. Reuer Elena-Ramona PNL DA
183. Roman Cristian-Constantin PNL DA
184. Roman Gheorghe PNL DA
185. Roman Victor PSD DA
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Roșca Mircea PNL DA
188. Rotaru Răzvan ND DA
189. Săpunaru Nini PNL DA
190. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
191. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
192. Sefer Cristian-George PSD DA
193. Simedru Dan Coriolan PNL DA
194. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
195. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
196. Stan Ioan PSD DA
197. Stancu Ionel Minoritati DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Alexandru PSD DA
200. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
201. Stoica Mihaela - DA
202. Stragea Sorin Constantin PSD DA
203. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
204. Surdu Raluca PNL DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șova Lucian PSD DA
207. Ștefan Viorel PSD DA
208. Tararache Mihai PNL DA
209. Tămâian Ioan PNL DA
210. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE Abținere
211. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
212. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
213. Tiuch Cătălin PSD DA
214. Toader Mircea-Nicu PNL DA
215. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE Abținere
216. Tudorache Daniel PSD DA
217. Tudorie Violeta PSD DA
218. Turcan Raluca PNL DA
219. Tușa Adriana Diana PNL DA
220. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
221. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
222. Udrea Elena Gabriela - DA
223. Uricec Eugen Constantin PSD DA
224. Vainer Aurel Minoritati DA
225. Varga Lucia-Ana PNL DA
226. Varga Vasile PNL DA
227. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
228. Vladu Iulian PNL DA
229. Vlase Petru Gabriel PSD DA
230. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
231. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
232. Vulpescu Ioan PSD DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Zaharcu Neviser PSD DA
235. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
237. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 0:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro