Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 14:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 14:43

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 93/2015 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.48/2012 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:222 111 65 5 10 8 15 8
- voturi pentru (DA):220 110 65 5 10 8 14 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anghel Gabriela-Lola ND DA
6. Anton Marin PSD DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Canacheu Costică PNL DA
28. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
31. Cernea Remus-Florinel - DA
32. Chebac Eugen PSD DA
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chiriță Dumitru PSD DA
35. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
36. Ciobanu Liliana ND DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
41. Ciuhodaru Tudor PSD DA
42. Ciurariu Florin PNL DA
43. Cocei Erland PNL DA
44. Codîrlă Liviu PSD DA
45. Comșa Cornel-George ND DA
46. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
47. Costin Gheorghe PNL DA
48. Covaci Dorel PSD DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Cristea Aurelia PSD DA
51. Cristea Victor PSD DA
52. Cristian Horia PNL DA
53. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
57. Dascălu Constantin PNL DA
58. Deaconu Mihai ND DA
59. Delureanu Virgil PSD DA
60. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
61. Dima Toader PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Doboș Anton PNL DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrinescu Traian PNL DA
66. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
67. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
68. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
69. Dragomir Gheorghe PNL DA
70. Dragomir Maria - DA
71. Dragomir Viorel Marian PSD DA
72. Dumitru Georgică ALDE DA
73. Dușa Mircea PSD DA
74. Emacu Gheorghe PSD DA
75. Enache Marian PSD DA
76. Eparu Ion PSD DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Firczak Gheorghe Minoritati DA
79. Florea Daniel PSD DA
80. Fonta Nuțu PSD DA
81. Frăticiu Gheorghe PSD DA
82. Galan Constantin ALDE DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Geantă Florian Daniel PSD DA
85. Gheorghe Florin PSD DA
86. Gheorghe Tinel PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
89. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
90. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
91. Grama Horia PSD DA
92. Guran Virgil PNL DA
93. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
94. Holban Titi PSD DA
95. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
96. Iane Daniel PNL DA
97. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
98. Intotero Natalia-Elena PSD DA
99. Ionescu Aurelian ALDE DA
100. Iordache Florin PSD DA
101. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
102. Iriza Scarlat - DA
103. Itu Cornel PSD DA
104. Kereskényi Gábor UDMR DA
105. Khraibani Camelia PSD DA
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Lubanovici Mircea PNL DA
110. Lupu Mihai PNL DA
111. Man Mircea PNL DA
112. Manda Iulian Claudiu PSD DA
113. Marcoci Vlad PSD DA
114. Marin Gheorghe PSD DA
115. Marin Laura PSD DA
116. Martin Eduard-Stelian PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Mihai Aurelian PNL DA
120. Mihăilă Ioan PSD DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Militaru Lucian PNL DA
123. Mincă Liliana PSD DA
124. Mircovici Niculae Minoritati DA
125. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
126. Mitrea Manuela PSD DA
127. Mîrza Gavril PSD DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Moldovan Ioan ALDE DA
130. Molnar Zsolt UDMR DA
131. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
132. Munteanu Ioan PSD DA
133. Nassar Rodica PSD DA
134. Neacșu Marian PSD DA
135. Negruț Clement - DA
136. Negruț Cornelia ALDE DA
137. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
138. Nichita Cristina PSD DA
139. Nicolae Florian PNL DA
140. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
141. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
142. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
143. Nistor Laurențiu PSD DA
144. Nistor Marioara PSD DA
145. Niță Constantin PSD DA
146. Niță Emil PSD DA
147. Oajdea Daniel Vasile ND DA
148. Oros Nechita-Adrian PNL DA
149. Palașcă Viorel ALDE DA
150. Palăr Ionel PNL DA
151. Paleologu Theodor PNL DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paul Maria-Andreea PNL DA
154. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
155. Petrescu Petre - DA
156. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
157. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
158. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
159. Popa Octavian-Marius PNL DA
160. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
161. Popescu Florin Aurelian - DA
162. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
163. Potor Călin PSD DA
164. Preda Cezar-Florin PNL DA
165. Pușcaș Iacob PSD DA
166. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
167. Rădulescu Constantin PSD DA
168. Rădulescu Romeo - DA
169. Rățoi Neculai PSD DA
170. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
171. Rizea Cristian PSD DA
172. Roman Cristian-Constantin PNL DA
173. Roman Gheorghe PNL DA
174. Roșca Lucreția PSD DA
175. Sava Andrei-Valentin PSD DA
176. Săpunaru Nini PNL DA
177. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
178. Sefer Cristian-George PSD DA
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
181. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
182. Solomon Adrian PSD DA
183. Stan Ioan PSD DA
184. Stan Ion PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru PSD DA
187. Stragea Sorin Constantin PSD DA
188. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
189. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
192. Szabó Ödön UDMR DA
193. Șimon Gheorghe PSD DA
194. Șova Lucian PSD DA
195. Tabugan Ion PSD DA
196. Tararache Mihai PNL DA
197. Tămâian Ioan PNL DA
198. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
199. Tiuch Cătălin PSD DA
200. Toader Mircea-Nicu PNL DA
201. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
202. Tudorache Daniel PSD DA
203. Tudorie Violeta PSD DA
204. Tudose Mihai PSD DA
205. Turcan Raluca PNL DA
206. Tușa Adriana Diana PNL DA
207. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
208. Uricec Eugen Constantin PSD DA
209. Ursărescu Dorinel ALDE Abținere
210. Vainer Aurel Minoritati DA
211. Varga Lucia-Ana PNL DA
212. Varga Vasile PNL DA
213. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
214. Vladu Iulian PNL DA
215. Vlase Petru Gabriel PSD DA
216. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
217. Vulpescu Ioan PSD DA
218. Weber Mihai PSD DA
219. Zaharcu Neviser PSD DA
220. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
221. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
222. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 5:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro