Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 14:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 14:47

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 635/2015 privind ratificarea celui de-al patrulea Protocol adițional, semnat la Chișinău la 27 august 2015, între Guvernul României și Guvernul Republicii Moldova la Acordul între Guvernul României și Guvernul Republicii Moldova privind implementarea programului de asistență tehnică și financiară în baza unui ajutor financiar nerambursabil în valoare de 100 milioane de euro acordat de România Republicii Moldova, semnat la București la 27 aprilie 2010, astfel cum a fost modificat prin cele trei Protocoale adiționale, precum și pentru ratificarea celui de-al cincilea Protocol adițional semnat la București la 23 septembrie 2015 și la Chișinău la 24 septembrie 2015, între Guvernul României și Guvernul Republicii Moldova privind implementarea programului de asistență tehnică și financiară în baza unui ajutor financiar nerambursabil în valoare de 100 milioane de euro acordat de România Republicii Moldova, semnat la București la 27 aprilie 2010, astfel cum a fost modificat prin cele patru Protocoale adiționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:280 131 86 11 10 12 17 13
- voturi pentru (DA):277 131 86 9 10 11 17 13
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 - - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND -
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Liliana ND DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George ND DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Maria - DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Dușa Mircea PSD DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Geantă Florian Daniel PSD DA
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
106. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gurzău Adrian - DA
114. Gust Băloșin Florentin - DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Holban Titi PSD DA
118. Hulea Ioan PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati -
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Iriza Scarlat - DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kereskényi Gábor UDMR DA
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lubanovici Mircea PNL DA
139. Lupu Mihai PNL DA
140. Man Mircea PNL DA
141. Manda Iulian Claudiu PSD DA
142. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marian Ion Cristinel ND DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Marin Laura PSD DA
147. Martin Eduard-Stelian PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Máté András-Levente UDMR DA
150. Mihai Aurelian PNL DA
151. Mihăilă Ioan PSD DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Militaru Lucian PNL DA
154. Mincă Liliana PSD DA
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
157. Mitrea Manuela PSD DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocioi Niculina PNL DA
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Molnar Zsolt UDMR DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Movilă Petru - DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Negruț Clement - DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PNL DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Niculae Aurel PSD DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara PSD DA
180. Niță Constantin PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel ALDE DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Paleologu Theodor PNL DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Paul Maria-Andreea PNL DA
192. Pârgaru Ion PSD DA
193. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
194. Peia Ninel PSD DA
195. Petrea Dorin Silviu PSD DA
196. Petrescu Petre - DA
197. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
198. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
199. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
200. Popa Octavian-Marius PNL DA
201. Popa Radu Mihai ND NU
202. Popescu Dan-Cristian PNL DA
203. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
204. Popescu Florin Aurelian - DA
205. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
206. Potor Călin PSD DA
207. Preda Cezar-Florin PNL DA
208. Pușcaș Iacob PSD DA
209. Răducanu Ion PSD DA
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rădulescu Romeo - DA
213. Rățoi Neculai PSD DA
214. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
215. Reuer Elena-Ramona PNL DA
216. Rizea Cristian PSD DA
217. Roman Cristian-Constantin PNL DA
218. Roman Gheorghe PNL DA
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Roșca Mircea PNL DA
221. Rotaru Răzvan ND DA
222. Sava Andrei-Valentin PSD DA
223. Săpunaru Nini PNL DA
224. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
225. Scarlat George PNL DA
226. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
227. Secară Florin Mihail PNL DA
228. Sefer Cristian-George PSD DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Stan Ioan PSD DA
234. Stan Ion PSD DA
235. Stancu Ionel Minoritati DA
236. Stativă Irinel Ioan PSD DA
237. Stănescu Alexandru PSD DA
238. Stoica Mihaela - DA
239. Stragea Sorin Constantin PSD DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Surdu Raluca PNL DA
244. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șoptică Costel PNL DA
247. Șova Lucian PSD DA
248. Ștefan Viorel PSD DA
249. Tabugan Ion PSD DA
250. Tararache Mihai PNL DA
251. Tămâian Ioan PNL DA
252. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
253. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
254. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
255. Tiuch Cătălin PSD DA
256. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tudorie Violeta PSD DA
259. Tudose Mihai PSD DA
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Tușa Adriana Diana PNL DA
262. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
263. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
264. Udrea Elena Gabriela - DA
265. Uricec Eugen Constantin PSD DA
266. Ursărescu Dorinel ALDE DA
267. Vainer Aurel Minoritati DA
268. Varga Lucia-Ana PNL DA
269. Varga Vasile PNL DA
270. Vasilică Radu Costin PSD DA
271. Vladu Iulian PNL DA
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
274. Vreme Valerian PSD DA
275. Vulpescu Ioan PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zaharcu Neviser PSD DA
278. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
280. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 13:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro