Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:29

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 592/2013 privind serviciile consulare prestate pe teritoriul României și nivelul taxelor aferente acestora
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:269 98 62 6 7 10 14 9
- voturi pentru (DA):166 95 3 - 6 10 14 2
- voturi împotrivă (NU):93 1 58 5 - - - 5
- abțineri:9 2 1 1 1 - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL NU
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL NU
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL NU
35. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cernea Remus-Florinel - NU
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL NU
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
43. Ciobanu Liliana ND Abținere
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
47. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD NU
49. Ciurariu Florin PNL NU
50. Cocei Erland PNL NU
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Comșa Cornel-George ND NU
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
54. Costin Gheorghe PNL NU
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL NU
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL NU
61. Daea Petre PSD DA
62. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
63. Dascălu Constantin PNL NU
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Dima Toader PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Doboș Anton PNL NU
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrinescu Traian PNL NU
70. Dolha Mircea PNL NU
71. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
72. Dolineaschi Andrei PSD DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
74. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
75. Dragomir Gheorghe PNL NU
76. Dragomir Maria - Abținere
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul PNL NU
81. Dumitru Georgică ALDE DA
82. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
83. Dușa Mircea PSD DA
84. Enache Marian PSD DA
85. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fejér László-Ődőn UDMR DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu PSD Abținere
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
99. Gheorghe Florin PSD DA
100. Gheorghe Tinel PNL NU
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL NU
105. Gudu Vasile PNL NU
106. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
107. Guran Virgil PNL NU
108. Gurzău Adrian - NU
109. Gust Băloșin Florentin - DA
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
111. Harbuz Liviu PSD DA
112. Holban Titi PSD DA
113. Horga Vasile PNL NU
114. Hulea Ioan PSD DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iane Daniel PNL NU
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PNL NU
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Iriza Scarlat - DA
126. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lubanovici Mircea PNL NU
133. Lupu Mihai PNL NU
134. Man Mircea PNL NU
135. Manda Iulian Claudiu PSD DA
136. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
137. Manolache Marius PSD DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Viorica PNL NU
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Máté András-Levente UDMR DA
144. Melinte Ion PSD DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Mihai Aurelian PNL NU
147. Mihăilă Ioan PSD DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Mincă Liliana PSD DA
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mocioi Niculina PNL NU
156. Moisii Constantin PSD DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
159. Movilă Petru - NU
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Murgu Neagu PSD DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Neacșu Marian PSD DA
164. Necula Cosmin PSD DA
165. Negruț Clement - NU
166. Negruț Cornelia ALDE DA
167. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL NU
169. Nicolae Alexandri PNL NU
170. Nicolae Florian PNL NU
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
172. Niculae Aurel PSD DA
173. Niculescu Dumitru PSD DA
174. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Nistor Marioara PSD DA
177. Niță Constantin PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oltean Ioan PNL DA
181. Oros Nechita-Adrian PNL NU
182. Palașcă Viorel ALDE DA
183. Palăr Ionel PNL NU
184. Paleologu Theodor PNL NU
185. Pambuccian Varujan Minoritati DA
186. Pană Adriana-Doina PSD DA
187. Paul Maria-Andreea PNL NU
188. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
189. Peia Ninel PSD DA
190. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
191. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
192. Pop Georgian PSD DA
193. Popa Octavian-Marius PNL NU
194. Popa Radu Mihai ND NU
195. Popeangă Vasile PSD Abținere
196. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
197. Popescu Florin Aurelian - -
198. Potor Călin PSD DA
199. Pușcaș Iacob PSD DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rățoi Neculai PSD DA
202. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
203. Rizea Cristian PSD DA
204. Roman Gheorghe PNL NU
205. Roman Victor PSD DA
206. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 noiembrie 2019, 14:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro