Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.11.2015 > 10:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 noiembrie 2015, ora 10:29

Subiect vot: Amânarea dezbaterilor pentru o săptămână
PHC 103/2015 privind încuviințarea efectuării de către Comisia pentru transporturi și infrastructură a unei anchete privind activitatea desfășurată de S.C.C.N.A.D.N.R.S.A., Antreprenorul Impregilo- Salini și Inginerul FIDIC consultant (responsabil cu supervizarea lucrărilor) referitoare la contractul tip FIDIC galben pentru proiectarea și execuția tronsonului de autostradă Orăștie - Sibiu, lot 3, Km 43+855- KM 65+965
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:156 64 63 1 8 8 10 2
- voturi pentru (DA):146 63 61 1 1 8 10 2
- voturi împotrivă (NU):4 - 2 - 2 - - -
- abțineri:6 1 - - 5 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István UDMR NU
4. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Bălan Ion PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Berci Vasile PNL DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Boghicevici Claudia PNL DA
14. Buican Cristian PNL DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Calotă Florică Ică ALDE DA
17. Canacheu Costică PNL DA
18. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
19. Călin Ion PSD DA
20. Cherecheș Florica PNL DA
21. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
22. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
23. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
24. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
25. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
26. Ciurariu Florin PNL DA
27. Cocei Erland PNL DA
28. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
29. Costin Gheorghe PNL DA
30. Covaci Dorel PSD DA
31. Crăciunescu Grigore PNL DA
32. Cristea Victor PSD DA
33. Cristian Horia PNL DA
34. Cupșa Ioan PNL DA
35. Dascălu Constantin PNL DA
36. Deaconu Mihai ND DA
37. Delureanu Virgil PSD DA
38. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
39. Dima Toader PSD DA
40. Doboș Anton PNL DA
41. Dobre Mircea-Titus PSD DA
42. Dobre Victor Paul PNL DA
43. Dobrinescu Traian PNL DA
44. Dolha Mircea PNL DA
45. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
46. Dragomir Gheorghe PNL DA
47. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
48. Dumbrăvanu Paul PNL DA
49. Eparu Ion PSD DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
51. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
52. Firczak Gheorghe Minoritati DA
53. Florea Daniel PSD DA
54. Fonta Nuțu PSD DA
55. Frăticiu Gheorghe PSD DA
56. Galan Constantin ALDE DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Gheorghe Florin PSD DA
59. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
60. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
61. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
62. Grama Horia PSD DA
63. Grecea Maria PNL DA
64. Gudu Vasile PNL DA
65. Guran Virgil PNL DA
66. Harbuz Liviu PSD DA
67. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
68. Horga Vasile PNL DA
69. Hulea Ioan PSD DA
70. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Iordache Florin PSD DA
73. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
74. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
75. Itu Cornel PSD DA
76. Kerekes Károly UDMR Abținere
77. Khraibani Camelia PSD DA
78. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
79. Longher Ghervazen Minoritati DA
80. Lupu Mihai PNL DA
81. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
82. Manolescu Oana Minoritati DA
83. Marcu Viorica PNL DA
84. Marica Petru-Sorin PSD DA
85. Marin Gheorghe PSD DA
86. Marin Laura PSD DA
87. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
88. Mihai Aurelian PNL DA
89. Militaru Lucian PNL DA
90. Mircovici Niculae Minoritati DA
91. Moldovan Ioan ALDE DA
92. Moldovan Iosif UDMR NU
93. Molnar Zsolt UDMR DA
94. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
95. Movilă Petru - DA
96. Munteanu Ioan PSD DA
97. Neacșu Marian PSD DA
98. Necula Cosmin PSD DA
99. Negruț Cornelia ALDE DA
100. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
101. Nichita Cristina PSD DA
102. Nicoară Romeo Florin PNL DA
103. Nicolae Alexandri PNL DA
104. Nicolae Florian PNL DA
105. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
106. Niculae Aurel PSD DA
107. Niculescu Dumitru PSD DA
108. Nistor Marioara PSD DA
109. Niță Emil PSD DA
110. Orban Ludovic PNL NU
111. Oros Nechita-Adrian PNL DA
112. Palașcă Viorel ALDE DA
113. Palăr Ionel PNL DA
114. Pardău Dumitru PNL DA
115. Paul Maria-Andreea PNL DA
116. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
117. Petric Octavian PSD DA
118. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
119. Popa Octavian-Marius PNL DA
120. Popeangă Vasile PSD DA
121. Pușcaș Iacob PSD DA
122. Reuer Elena-Ramona PNL DA
123. Roman Gheorghe PNL DA
124. Roșca Lucreția PSD DA
125. Săpunaru Nini PNL DA
126. Scarlat George PNL DA
127. Seres Dénes UDMR Abținere
128. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
129. Solomon Adrian PSD DA
130. Stan Ioan PSD DA
131. Stănescu Alexandru PSD DA
132. Stragea Sorin Constantin PSD DA
133. Stroe Radu PSD DA
134. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
135. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
136. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
137. Șoptică Costel PNL DA
138. Ștefan Viorel PSD DA
139. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
140. Tabugan Ion PSD DA
141. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
142. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
143. Toader Mircea-Nicu PNL DA
144. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
145. Tudorie Violeta PSD DA
146. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
147. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
148. Udriște Gheorghe PNL DA
149. Varga Vasile PNL DA
150. Vladu Iulian PNL DA
151. Vlase Petru Gabriel PSD DA
152. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
153. Zaharcu Neviser PSD DA
154. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
155. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
156. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 noiembrie 2019, 18:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro