Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.11.2015 > 10:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 noiembrie 2015, ora 10:35

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 737/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.35/2015 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.152/1998 privind înființarea Agenției Naționale pentru Locuințe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:169 68 70 1 9 7 12 2
- voturi pentru (DA):84 5 69 1 6 3 - -
- voturi împotrivă (NU):81 63 - - 2 4 12 -
- abțineri:3 - 1 - - - - 2
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István UDMR -
5. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axente Ioan PSD NU
8. Baltă Mihai PSD NU
9. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
10. Bălan Ion PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Benga Ioan PSD NU
13. Berci Vasile PNL DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
15. Boghicevici Claudia PNL DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Buican Cristian PNL DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
19. Calotă Florică Ică ALDE NU
20. Canacheu Costică PNL Abținere
21. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
22. Călin Ion PSD NU
23. Cherecheș Florica PNL DA
24. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
25. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
28. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
29. Ciuhodaru Tudor PSD NU
30. Ciurariu Florin PNL DA
31. Cocei Erland PNL DA
32. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
33. Costin Gheorghe PNL DA
34. Covaci Dorel PSD NU
35. Crăciunescu Grigore PNL DA
36. Cristea Victor PSD NU
37. Cristian Horia PNL DA
38. Cupă Ion ALDE NU
39. Cupșa Ioan PNL DA
40. Daea Petre PSD NU
41. Dascălu Constantin PNL DA
42. Deaconu Mihai ND DA
43. Delureanu Virgil PSD NU
44. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
45. Dima Toader PSD NU
46. Doboș Anton PNL DA
47. Dobre Mircea-Titus PSD NU
48. Dobre Victor Paul PNL DA
49. Dobrinescu Traian PNL DA
50. Dolha Mircea PNL DA
51. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
54. Dumbrăvanu Paul PNL DA
55. Eparu Ion PSD NU
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Fejér László-Ődőn UDMR DA
58. Florea Daniel PSD NU
59. Fonta Nuțu PSD NU
60. Frăticiu Gheorghe PSD NU
61. Galan Constantin ALDE NU
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gheorghe Florin PSD NU
64. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
65. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
66. Grama Horia PSD NU
67. Grecea Maria PNL DA
68. Gudu Vasile PNL DA
69. Guran Virgil PNL DA
70. Harbuz Liviu PSD NU
71. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
72. Horga Vasile PNL DA
73. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
74. Ibram Iusein Minoritati NU
75. Ignat Miron Minoritati DA
76. Ionescu Aurelian ALDE NU
77. Iordache Florin PSD NU
78. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
79. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
80. Itu Cornel PSD NU
81. Kerekes Károly UDMR DA
82. Khraibani Camelia PSD NU
83. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
84. Longher Ghervazen Minoritati NU
85. Lupu Mihai PNL DA
86. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
87. Manolescu Oana Minoritati DA
88. Marcu Viorica PNL DA
89. Marica Petru-Sorin PSD NU
90. Marin Gheorghe PSD NU
91. Marin Laura PSD NU
92. Martin Eduard-Stelian PSD NU
93. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
94. Mihai Aurelian PNL DA
95. Militaru Lucian PNL DA
96. Mircovici Niculae Minoritati NU
97. Moldovan Ioan ALDE NU
98. Moldovan Iosif UDMR NU
99. Molnar Zsolt UDMR DA
100. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
101. Movilă Petru - Abținere
102. Munteanu Ioan PSD NU
103. Neacșu Marian PSD NU
104. Necula Cosmin PSD NU
105. Negruț Cornelia ALDE NU
106. Nichita Cristina PSD NU
107. Nicoară Romeo Florin PNL DA
108. Nicolae Alexandri PNL DA
109. Nicolae Florian PNL DA
110. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
111. Niculae Aurel PSD NU
112. Niculescu Dumitru PSD DA
113. Nistor Marioara PSD DA
114. Niță Emil PSD NU
115. Oltean Ioan PNL DA
116. Orban Ludovic PNL DA
117. Oros Nechita-Adrian PNL DA
118. Palașcă Viorel ALDE NU
119. Palăr Ionel PNL DA
120. Pană Adriana-Doina PSD NU
121. Pardău Dumitru PNL DA
122. Paul Maria-Andreea PNL DA
123. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
124. Petric Octavian PSD NU
125. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
126. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
127. Popa Octavian-Marius PNL DA
128. Popeangă Vasile PSD DA
129. Pușcaș Iacob PSD NU
130. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
131. Rățoi Neculai PSD NU
132. Reuer Elena-Ramona PNL DA
133. Roman Gheorghe PNL DA
134. Roșca Lucreția PSD NU
135. Săpunaru Nini PNL DA
136. Scarlat George PNL DA
137. Seres Dénes UDMR DA
138. Simedru Dan Coriolan PNL DA
139. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
140. Solomon Adrian PSD NU
141. Stan Ioan PSD NU
142. Stan Ion PSD DA
143. Stănescu Alexandru PSD NU
144. Stragea Sorin Constantin PSD NU
145. Stroe Radu PSD NU
146. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
147. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
148. Surdu Raluca PNL DA
149. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
150. Șoptică Costel PNL DA
151. Ștefan Viorel PSD NU
152. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
153. Tabugan Ion PSD DA
154. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
155. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
156. Toader Mircea-Nicu PNL DA
157. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
158. Tudorie Violeta PSD NU
159. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
160. Udriște Gheorghe PNL DA
161. Varga Lucia-Ana PNL DA
162. Varga Vasile PNL DA
163. Vladu Iulian PNL DA
164. Vlase Petru Gabriel PSD NU
165. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
166. Zaharcu Neviser PSD NU
167. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
169. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 noiembrie 2019, 18:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro