Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.11.2015 > 11:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 noiembrie 2015, ora 11:35

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: amr. 3
PL 693/2015 pentru înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Administrare a Bunurilor Sechestrate și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:140 56 51 3 10 10 7 3
- voturi pentru (DA):27 3 4 - 9 9 1 1
- voturi împotrivă (NU):102 52 42 1 - - 6 1
- abțineri:8 1 3 2 - 1 - 1
- nu au votat:3 - 2 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Axente Ioan PSD NU
6. Baltă Mihai PSD NU
7. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
8. Bălan Ion PSD NU
9. Benga Ioan PSD NU
10. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
11. Boghicevici Claudia PNL NU
12. Bónis István UDMR DA
13. Borbély László UDMR DA
14. Bordeianu Dan PSD NU
15. Buican Cristian PNL NU
16. Canacheu Costică PNL DA
17. Călin Ion PSD NU
18. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
19. Cernea Remus-Florinel - Abținere
20. Cherecheș Florica PNL NU
21. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
22. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
23. Cioată Cezar ALDE NU
24. Ciobanu Liliana ND Abținere
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
26. Ciuhodaru Tudor PSD DA
27. Ciurariu Florin PNL NU
28. Cocei Erland PNL -
29. Costin Gheorghe PNL NU
30. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
31. Cristea Victor PSD NU
32. Cupă Ion ALDE NU
33. Cupșa Ioan PNL NU
34. Daea Petre PSD NU
35. Dalca Ștefan-Petru PSD NU
36. Dascălu Constantin PNL NU
37. Deaconu Mihai ND NU
38. Delureanu Virgil PSD NU
39. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
40. Dima Toader PSD NU
41. Doboș Anton PNL NU
42. Dobre Victor Paul PNL NU
43. Dobrinescu Traian PNL NU
44. Dragomir Gheorghe PNL NU
45. Dragomir Maria - DA
46. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
47. Dumbrăvanu Paul PNL NU
48. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
49. Eparu Ion PSD NU
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Fejér László-Ődőn UDMR DA
52. Firczak Gheorghe Minoritati DA
53. Frăticiu Gheorghe PSD NU
54. Galan Constantin ALDE NU
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
57. Gheorghe Florin PSD NU
58. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
59. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
60. Grama Horia PSD NU
61. Grecea Maria PNL NU
62. Gudu Vasile PNL NU
63. Guran Virgil PNL NU
64. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
65. Horga Vasile PNL NU
66. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
67. Ibram Iusein Minoritati DA
68. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
69. Itu Cornel PSD NU
70. Kelemen Hunor UDMR DA
71. Kerekes Károly UDMR DA
72. Kereskényi Gábor UDMR DA
73. Khraibani Camelia PSD NU
74. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
75. Longher Ghervazen Minoritati DA
76. Marcu Viorica PNL NU
77. Marin Gheorghe PSD NU
78. Mihai Aurelian PNL NU
79. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
80. Mincă Liliana PSD NU
81. Mircovici Niculae Minoritati DA
82. Moldovan Ioan ALDE NU
83. Molnar Zsolt UDMR DA
84. Movilă Petru - NU
85. Munteanu Ioan PSD NU
86. Nassar Rodica PSD NU
87. Necula Cosmin PSD NU
88. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
89. Nichita Cristina PSD NU
90. Nicoară Romeo Florin PNL NU
91. Nicolae Florian PNL NU
92. Niculescu Dumitru PSD NU
93. Oltean Ioan PNL Abținere
94. Orban Ludovic PNL NU
95. Pambuccian Varujan Minoritati DA
96. Pană Adriana-Doina PSD NU
97. Pardău Dumitru PNL NU
98. Paul Maria-Andreea PNL NU
99. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
100. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
101. Popa Octavian-Marius PNL DA
102. Popeangă Vasile PSD NU
103. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
104. Rățoi Neculai PSD NU
105. Reuer Elena-Ramona PNL NU
106. Roman Ioan Sorin PSD NU
107. Roșca Mircea PNL NU
108. Rotaru Răzvan ND Abținere
109. Secară Florin Mihail PNL NU
110. Sefer Cristian-George PSD NU
111. Seres Dénes UDMR DA
112. Simedru Dan Coriolan PNL NU
113. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
114. Solomon Adrian PSD NU
115. Stan Ioan PSD NU
116. Stan Ion PSD DA
117. Stragea Sorin Constantin PSD NU
118. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
119. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
120. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
121. Szabó Ödön UDMR -
122. Ștefan Viorel PSD NU
123. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL -
124. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
125. Tudorache Daniel PSD NU
126. Tudorie Violeta PSD NU
127. Tușa Adriana Diana PNL NU
128. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD Abținere
129. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
130. Udriște Gheorghe PNL DA
131. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
132. Uricec Eugen Constantin PSD NU
133. Vainer Aurel Minoritati DA
134. Varga Vasile PNL Abținere
135. Vladu Iulian PNL Abținere
136. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
137. Zaharcu Neviser PSD NU
138. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
140. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 6:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro