Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2016 > 16:40 Versiunea pentru printare
Luni, 15 februarie 2016, ora 16:40

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 739/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.39/2015 privind unele măsuri pentru consolidarea poziției de actioner al statului la operatorii economici la care Ministerul Energiei, Întreprinderilor Mici și Mijlocii și Mediului de Afaceri are calitatea de instituție publică implicată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:166 72 38 8 8 14 20 6
- voturi pentru (DA):125 56 27 7 7 12 12 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:40 16 10 1 1 2 8 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR -
2. Alexe Florin-Alexandru PNL -
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Baltă Mihai PSD -
9. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL -
10. Bălan Ion PSD -
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Blănariu Valentin UNPR -
13. Boboc Valentin Gabriel PSD -
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR -
16. Boghicevici Claudia PNL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Bordeianu Dan PSD DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Buican Cristian PNL -
21. Buicu Corneliu-Florin PSD -
22. Calimente Mihăiță PNL DA
23. Calotă Florică Ică ALDE -
24. Canacheu Costică PNL Abținere
25. Călin Ion PSD DA
26. Cernea Remus-Florinel - DA
27. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
28. Chirvăsuță Laurențiu UNPR DA
29. Ciobanu Liliana - DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
32. Ciurariu Florin PNL DA
33. Cocei Erland PNL DA
34. Constantin Daniel ALDE DA
35. Costin Gheorghe PNL DA
36. Covaci Dorel PSD DA
37. Crăciunescu Grigore PNL DA
38. Cseke Attila-Zoltán UDMR -
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Daea Petre PSD -
42. Dalca Ștefan-Petru UNPR -
43. Dascălu Constantin PNL DA
44. Dîrzu Ioan PSD DA
45. Doboș Anton PNL DA
46. Dobre Victor Paul PNL -
47. Dobrinescu Traian PNL DA
48. Dolha Mircea PNL -
49. Dolineaschi Andrei PSD DA
50. Dragnea Nicolae-Liviu PSD -
51. Dragomir Maria - -
52. Dragomir Viorel Marian PSD DA
53. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
54. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
57. Emacu Gheorghe UNPR DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Fejér László-Ődőn UDMR DA
60. Florea Daniel PSD DA
61. Frăticiu Gheorghe PSD DA
62. Galan Constantin ALDE DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
64. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
65. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
66. Gheorghe Florin UNPR -
67. Gheorghe Tinel PNL DA
68. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
69. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
70. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
71. Grama Horia PSD DA
72. Gudu Vasile PNL DA
73. Guran Virgil PNL DA
74. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
75. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
76. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
77. Ibram Iusein Minoritati DA
78. Intotero Natalia-Elena PSD DA
79. Ionescu Aurelian ALDE DA
80. Iordache Florin PSD DA
81. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
82. Itu Cornel PSD DA
83. Kerekes Károly UDMR DA
84. Khraibani Camelia PSD -
85. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
86. Longher Ghervazen Minoritati DA
87. Lubanovici Mircea PNL DA
88. Lupu Mihai PNL DA
89. Manda Iulian Claudiu PSD DA
90. Manolescu Oana Minoritati DA
91. Marcoci Vlad PSD DA
92. Marica Petru-Sorin PSD DA
93. Marin Gheorghe PSD DA
94. Marin Laura PSD -
95. Marocico Ion Minoritati DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Máté András-Levente UDMR DA
98. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
99. Melinte Ion PSD DA
100. Mihai Aurelian PNL DA
101. Mihăilă Ioan UNPR DA
102. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
103. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
104. Mincă Liliana UNPR DA
105. Moisii Constantin UNPR DA
106. Moldovan Ioan ALDE DA
107. Muntean Mircia PSD DA
108. Munteanu Ioan PSD DA
109. Murgu Neagu UNPR DA
110. Nassar Rodica PSD DA
111. Negruț Clement - -
112. Negruț Cornelia ALDE DA
113. Nichita Cristina PSD DA
114. Nicolae Florian PNL -
115. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
116. Niculae Aurel UNPR -
117. Niculescu Dumitru UNPR -
118. Nistor Laurențiu PSD DA
119. Nistor Marioara UNPR DA
120. Niță Emil PSD DA
121. Nosa Iuliu PSD -
122. Oros Nechita-Adrian PNL DA
123. Petric Octavian PSD DA
124. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
125. Popa Octavian-Marius PNL -
126. Popeangă Vasile PSD DA
127. Potor Călin PSD DA
128. Pușcaș Iacob UNPR DA
129. Răducanu Ion UNPR DA
130. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
131. Rățoi Neculai PSD DA
132. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
133. Roman Cristian-Constantin PNL DA
134. Roman Ioan Sorin PSD DA
135. Roman Victor PSD DA
136. Roșca Lucreția PSD -
137. Săpunaru Nini PNL DA
138. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
139. Sefer Cristian-George UNPR -
140. Seres Dénes UDMR DA
141. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
142. Smarandache Miron Alexandru PSD -
143. Stan Ioan PSD -
144. Stanciu Zisu PSD -
145. Stragea Sorin Constantin PSD DA
146. Stroe Radu UNPR DA
147. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
148. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
149. Șimon Gheorghe PSD DA
150. Ștefan Viorel PSD -
151. Tabugan Ion UNPR DA
152. Tămâian Ioan PNL -
153. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
154. Teju Sorin ALDE DA
155. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE -
156. Traicu Rodin PSD DA
157. Tudorie Violeta PSD DA
158. Tudose Mihai PSD DA
159. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
160. Uricec Eugen Constantin PSD DA
161. Vainer Aurel Minoritati DA
162. Varga Vasile PNL DA
163. Vladu Iulian PNL -
164. Vulpescu Ioan PSD DA
165. Weber Mihai PSD -
166. Zaharcu Neviser PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 6:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro