Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2016 > 16:21 Versiunea pentru printare
Luni, 15 februarie 2016, ora 16:21

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Retrimitere la comisie - pentru o zi
PL 833/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.267/2008 privind unele măsuri speciale pentru reglementarea avansului rest de justificat, precum și pentru efectuarea recepției în faza unică a lucrărilor de construcții și a instalațiilor aferente acestora la obiectivul de investiții Palatul Parlamentului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:153 70 40 7 5 12 13 6
- voturi pentru (DA):135 64 31 7 5 11 11 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - 2 - - - - -
- nu au votat:16 6 7 - - 1 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL -
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Blănariu Valentin UNPR DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Boghicevici Claudia PNL DA
15. Bónis István UDMR DA
16. Bordeianu Dan PSD DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Buican Cristian PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Calimente Mihăiță PNL DA
21. Canacheu Costică PNL DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Cherecheș Florica PNL DA
24. Chirvăsuță Laurențiu UNPR DA
25. Ciobanu Liliana - DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
28. Ciurariu Florin PNL -
29. Cocei Erland PNL DA
30. Constantin Daniel ALDE DA
31. Costin Gheorghe PNL DA
32. Covaci Dorel PSD -
33. Crăciunescu Grigore PNL DA
34. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Cupșa Ioan PNL -
37. Daea Petre PSD -
38. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
39. Dascălu Constantin PNL DA
40. Deaconu Mihai - DA
41. Dîrzu Ioan PSD DA
42. Doboș Anton PNL DA
43. Dobre Victor Paul PNL DA
44. Dobrinescu Traian PNL -
45. Dolineaschi Andrei PSD DA
46. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Dragomir Maria - DA
49. Dragomir Viorel Marian PSD DA
50. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
51. Emacu Gheorghe UNPR DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Fejér László-Ődőn UDMR DA
54. Florea Damian ALDE DA
55. Florea Daniel PSD DA
56. Galan Constantin ALDE DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
59. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
60. Gheorghe Florin UNPR -
61. Gheorghe Tinel PNL DA
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
63. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
64. Grecea Maria PNL DA
65. Gudu Vasile PNL -
66. Guran Virgil PNL DA
67. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
68. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
69. Iancu Iulian PSD DA
70. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
71. Intotero Natalia-Elena PSD DA
72. Iordache Florin PSD DA
73. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
74. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
75. Kelemen Hunor UDMR DA
76. Khraibani Camelia PSD DA
77. Laza-Matiuța Liviu PNL -
78. Longher Ghervazen Minoritati DA
79. Lubanovici Mircea PNL DA
80. Lupu Mihai PNL DA
81. Manda Iulian Claudiu PSD DA
82. Manolescu Oana Minoritati DA
83. Marcoci Vlad PSD DA
84. Marica Petru-Sorin PSD DA
85. Marin Gheorghe PSD DA
86. Marin Laura PSD DA
87. Máté András-Levente UDMR DA
88. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
89. Melinte Ion PSD DA
90. Mihai Aurelian PNL DA
91. Mincă Liliana UNPR DA
92. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
93. Mitrea Manuela PSD DA
94. Mîrza Gavril PSD DA
95. Mocioi Niculina PNL DA
96. Moldovan Ioan ALDE DA
97. Muntean Mircia PSD DA
98. Munteanu Ioan PSD DA
99. Nassar Rodica PSD DA
100. Negruț Clement - DA
101. Negruț Cornelia ALDE DA
102. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
103. Nicolae Florian PNL DA
104. Niculae Aurel UNPR -
105. Niculescu Dumitru UNPR DA
106. Nistor Laurențiu PSD DA
107. Niță Constantin PSD DA
108. Niță Emil PSD DA
109. Nosa Iuliu PSD -
110. Oltean Ioan PNL DA
111. Oros Nechita-Adrian PNL DA
112. Pardău Dumitru PNL DA
113. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
114. Petric Octavian PSD DA
115. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
116. Pop Georgian PSD DA
117. Popeangă Vasile PSD DA
118. Potor Călin PSD DA
119. Pușcaș Iacob UNPR DA
120. Răducanu Ion UNPR DA
121. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
122. Rățoi Neculai PSD DA
123. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
124. Roman Ioan Sorin PSD DA
125. Roman Victor PSD DA
126. Roșca Lucreția PSD DA
127. Sefer Cristian-George UNPR DA
128. Seres Dénes UDMR DA
129. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
130. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
131. Stan Ioan PSD DA
132. Stragea Sorin Constantin PSD DA
133. Stroe Radu UNPR DA
134. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
135. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
136. Șimon Gheorghe PSD DA
137. Ștefan Viorel PSD DA
138. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
139. Tămâian Ioan PNL Abținere
140. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
141. Teju Sorin ALDE -
142. Tîlvăr Angel PSD DA
143. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
144. Tudose Mihai PSD DA
145. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
146. Uricec Eugen Constantin PSD DA
147. Vainer Aurel Minoritati DA
148. Varga Vasile PNL DA
149. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
150. Vulpescu Ioan PSD DA
151. Weber Mihai PSD -
152. Zaharcu Neviser PSD DA
153. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 17:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro