Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2016 > 16:25 Versiunea pentru printare
Luni, 15 februarie 2016, ora 16:25

Subiect vot: Retrimitere la comisie - pentru două săptămâni
PL 646/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2015 privind reglementarea unor măsuri pentru stimularea absorbției fondurilor externe nerambursabile
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:166 73 41 7 7 16 15 7
- voturi pentru (DA):148 67 33 7 7 15 13 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:18 6 8 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR -
2. Alexe Florin-Alexandru PNL -
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL -
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Blănariu Valentin UNPR DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
15. Boghicevici Claudia PNL DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Bordeianu Dan PSD DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Buican Cristian PNL -
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Calimente Mihăiță PNL DA
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Canacheu Costică PNL DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
26. Cernea Remus-Florinel - DA
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Chirvăsuță Laurențiu UNPR DA
29. Ciobanu Liliana - DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
32. Ciurariu Florin PNL DA
33. Cocei Erland PNL DA
34. Constantin Daniel ALDE DA
35. Costin Gheorghe PNL DA
36. Covaci Dorel PSD DA
37. Crăciunescu Grigore PNL DA
38. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Cupșa Ioan PNL -
41. Daea Petre PSD -
42. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
43. Dascălu Constantin PNL DA
44. Deaconu Mihai - DA
45. Dîrzu Ioan PSD DA
46. Doboș Anton PNL DA
47. Dobre Victor Paul PNL DA
48. Dobrinescu Traian PNL -
49. Dolineaschi Andrei PSD DA
50. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Dragomir Maria - DA
53. Dragomir Viorel Marian PSD DA
54. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
55. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
56. Emacu Gheorghe UNPR DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Fejér László-Ődőn UDMR DA
59. Florea Damian ALDE DA
60. Florea Daniel PSD DA
61. Frăticiu Gheorghe PSD DA
62. Galan Constantin ALDE DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
65. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
66. Gheorghe Florin UNPR -
67. Gheorghe Tinel PNL DA
68. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
69. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
70. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
71. Grecea Maria PNL DA
72. Gudu Vasile PNL -
73. Guran Virgil PNL DA
74. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
75. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
78. Ibram Iusein Minoritati DA
79. Intotero Natalia-Elena PSD DA
80. Ionescu Aurelian ALDE DA
81. Iordache Florin PSD DA
82. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
83. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
84. Itu Cornel PSD DA
85. Kelemen Hunor UDMR DA
86. Khraibani Camelia PSD DA
87. Longher Ghervazen Minoritati DA
88. Lubanovici Mircea PNL DA
89. Lupu Mihai PNL DA
90. Manda Iulian Claudiu PSD DA
91. Manolescu Oana Minoritati DA
92. Marcoci Vlad PSD DA
93. Marica Petru-Sorin PSD DA
94. Marin Gheorghe PSD DA
95. Marin Laura PSD DA
96. Marocico Ion Minoritati DA
97. Máté András-Levente UDMR DA
98. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
99. Melinte Ion PSD DA
100. Mihai Aurelian PNL DA
101. Mihăilă Ioan UNPR DA
102. Mincă Liliana UNPR DA
103. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
104. Mitrea Manuela PSD DA
105. Mocioi Niculina PNL DA
106. Moldovan Ioan ALDE DA
107. Muntean Mircia PSD DA
108. Munteanu Ioan PSD DA
109. Nassar Rodica PSD DA
110. Negruț Clement - DA
111. Negruț Cornelia ALDE DA
112. Nicolae Florian PNL DA
113. Niculae Aurel UNPR DA
114. Niculescu Dumitru UNPR DA
115. Nistor Laurențiu PSD DA
116. Niță Constantin PSD DA
117. Niță Emil PSD DA
118. Nosa Iuliu PSD -
119. Oltean Ioan PNL DA
120. Oros Nechita-Adrian PNL DA
121. Pardău Dumitru PNL DA
122. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
123. Petric Octavian PSD DA
124. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
125. Pop Georgian PSD DA
126. Popeangă Vasile PSD DA
127. Potor Călin PSD DA
128. Pușcaș Iacob UNPR DA
129. Răducanu Ion UNPR DA
130. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
131. Rățoi Neculai PSD DA
132. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
133. Roman Ioan Sorin PSD DA
134. Roman Victor PSD DA
135. Roșca Lucreția PSD DA
136. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
137. Sefer Cristian-George UNPR DA
138. Seres Dénes UDMR DA
139. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
140. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
141. Stan Ioan PSD -
142. Stanciu Zisu PSD DA
143. Stragea Sorin Constantin PSD DA
144. Stroe Radu UNPR DA
145. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
146. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
147. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
148. Șimon Gheorghe PSD DA
149. Ștefan Viorel PSD DA
150. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
151. Tămâian Ioan PNL -
152. Tănase Răzvan-Ionuț - -
153. Teju Sorin ALDE -
154. Tîlvăr Angel PSD DA
155. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
156. Tudorie Violeta PSD DA
157. Tudose Mihai PSD DA
158. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
159. Uricec Eugen Constantin PSD DA
160. Vainer Aurel Minoritati DA
161. Varga Vasile PNL DA
162. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
163. Vulpescu Ioan PSD DA
164. Weber Mihai PSD -
165. Zaharcu Neviser PSD DA
166. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 17:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro