Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:31

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 293/2015 privind timbrul de mediu pentru autovehicule
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:268 96 84 - 9 13 19 21
- voturi pentru (DA):250 94 81 - 8 12 15 20
- voturi împotrivă (NU):5 - 3 - - - - -
- abțineri:10 1 - - 1 1 2 1
- nu au votat:3 1 - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Anton Marin UNPR DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - Abținere
40. Chebac Eugen UNPR DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Ciobanu Liliana - DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
48. Ciuhodaru Tudor UNPR Abținere
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu UNPR DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
65. Dascălu Constantin PNL DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Dima Toader PSD -
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Maria - DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitru Georgică ALDE -
84. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
85. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
86. Dușa Mircea PSD DA
87. Enache Marian UNPR DA
88. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu UNPR Abținere
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE Abținere
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
101. Gheorghe Florin UNPR NU
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
109. Guran Virgil PNL DA
110. Gurzău Adrian - DA
111. Gust Băloșin Florentin - DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Holban Titi UNPR Abținere
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan UNPR Abținere
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE -
127. Iriza Scarlat - DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PNL DA
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolache Marius PSD DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL DA
149. Mihăilă Ioan UNPR NU
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mincă Liliana UNPR DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL DA
158. Moisii Constantin UNPR DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru - DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Murgu Neagu UNPR DA
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Necula Cosmin PSD DA
166. Negruț Clement - DA
167. Negruț Cornelia ALDE DA
168. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolae Alexandri PNL DA
171. Nicolae Florian PNL DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
173. Niculae Aurel UNPR DA
174. Niculescu Dumitru UNPR DA
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara UNPR DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oajdea Daniel Vasile - DA
181. Oltean Ioan PNL DA
182. Oros Nechita-Adrian PNL DA
183. Palașcă Viorel ALDE DA
184. Palăr Ionel PNL DA
185. Paleologu Theodor PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Paul Maria-Andreea PNL DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
192. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
193. Pop Georgian PSD DA
194. Popa Octavian-Marius PNL NU
195. Popa Radu Mihai - DA
196. Popeangă Vasile PSD DA
197. Popescu Florin Aurelian - DA
198. Potor Călin PSD DA
199. Pușcaș Iacob UNPR DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rățoi Neculai PSD DA
202. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
203. Rizea Cristian PSD DA
204. Roman Gheorghe PNL DA
205. Roman Victor PSD DA
206. Roșca Mircea PNL DA
207. Rotaru Răzvan - DA
208. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
209. Scarlat George PNL DA
210. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
211. Secară Florin Mihail PNL DA
212. Sefer Cristian-George UNPR DA
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
215. Simedru Dan Coriolan PNL DA
216. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
217. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Stan Ioan PSD DA
220. Stanciu Anghel PSD DA
221. Stanciu Zisu PSD DA
222. Stancu Ionel Minoritati DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Stoica Mihaela - DA
226. Stragea Sorin Constantin PSD DA
227. Stroe Radu UNPR DA
228. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
229. Surdu Raluca PNL DA
230. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șcheau Ion PNL DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șova Lucian PSD DA
235. Ștefan Viorel PSD DA
236. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE Abținere
239. Tararache Mihai PNL DA
240. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
241. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
242. Teju Sorin ALDE DA
243. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
244. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
245. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
246. Tîlvăr Angel PSD DA
247. Toader Mircea-Nicu PNL DA
248. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
249. Tomac Eugen - DA
250. Traicu Rodin PSD DA
251. Tudorache Daniel PSD DA
252. Tudorie Violeta PSD DA
253. Tudose Mihai PSD DA
254. Tușa Adriana Diana PNL DA
255. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
256. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
257. Uricec Eugen Constantin PSD DA
258. Ursărescu Dorinel ALDE DA
259. Vainer Aurel Minoritati DA
260. Varga Lucia-Ana PNL DA
261. Vladu Iulian PNL DA
262. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
263. Vreme Valerian UNPR DA
264. Weber Mihai PSD DA
265. Zaharcu Neviser PSD DA
266. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
268. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 noiembrie 2019, 14:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro