Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:30

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 448/2014 pentru modificarea art.15 alin.(1) lit.b) din Legea nr.198/2008 privind serviciile consulare pentru care se percep taxe și nivelul taxelor consulare la misiunile diplomatice și oficiile consulare ale României în străinătate
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:266 96 84 - 9 12 18 20
- voturi pentru (DA):262 96 83 - 9 12 17 19
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - 1 - - - 1 1
- nu au votat:1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Anton Marin UNPR DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen UNPR DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Ciobanu Liliana - DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciuhodaru Tudor UNPR -
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu UNPR DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
64. Dascălu Constantin PNL DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Mircea PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
75. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Dragomir Maria - DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
81. Dumbrăvanu Paul PNL DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
84. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Enache Marian UNPR DA
87. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu UNPR DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Florin UNPR DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
109. Guran Virgil PNL DA
110. Gurzău Adrian - DA
111. Gust Băloșin Florentin - DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Holban Titi UNPR DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan UNPR DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Iriza Scarlat - DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PNL DA
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolache Marius PSD DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL DA
149. Mihăilă Ioan UNPR DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mincă Liliana UNPR DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL DA
158. Moisii Constantin UNPR DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru - DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Murgu Neagu UNPR DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Clement - DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL DA
169. Nicolae Alexandri PNL DA
170. Nicolae Florian PNL DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
172. Niculae Aurel UNPR DA
173. Niculescu Dumitru UNPR DA
174. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Nistor Marioara UNPR DA
177. Niță Constantin PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oltean Ioan PNL DA
181. Oros Nechita-Adrian PNL DA
182. Palașcă Viorel ALDE DA
183. Palăr Ionel PNL DA
184. Paleologu Theodor PNL DA
185. Pambuccian Varujan Minoritati DA
186. Pană Adriana-Doina PSD DA
187. Paul Maria-Andreea PNL DA
188. Pârgaru Ion UNPR DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
192. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
193. Pop Georgian PSD DA
194. Popa Octavian-Marius PNL DA
195. Popa Radu Mihai - DA
196. Popeangă Vasile PSD DA
197. Popescu Florin Aurelian - DA
198. Potor Călin PSD DA
199. Pușcaș Iacob UNPR DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rățoi Neculai PSD DA
202. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
203. Rizea Cristian PSD DA
204. Roman Gheorghe PNL DA
205. Roman Victor PSD DA
206. Roșca Mircea PNL DA
207. Rotaru Răzvan - DA
208. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
209. Scarlat George PNL DA
210. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
211. Secară Florin Mihail PNL DA
212. Sefer Cristian-George UNPR DA
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
215. Simedru Dan Coriolan PNL DA
216. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
217. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
218. Stan Ioan PSD DA
219. Stanciu Anghel PSD DA
220. Stanciu Zisu PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stănescu Alexandru PSD DA
223. Stoica Mihaela - DA
224. Stragea Sorin Constantin PSD DA
225. Stroe Radu UNPR DA
226. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
227. Surdu Raluca PNL DA
228. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șcheau Ion PNL DA
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Ștefan Viorel PSD DA
234. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
236. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
237. Tararache Mihai PNL DA
238. Tămâian Ioan PNL DA
239. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
240. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
241. Teju Sorin ALDE DA
242. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
243. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
244. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
245. Tîlvăr Angel PSD DA
246. Toader Mircea-Nicu PNL DA
247. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
248. Tomac Eugen - Abținere
249. Traicu Rodin PSD DA
250. Tudorache Daniel PSD DA
251. Tudorie Violeta PSD DA
252. Tudose Mihai PSD DA
253. Tușa Adriana Diana PNL DA
254. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
255. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
256. Uricec Eugen Constantin PSD DA
257. Ursărescu Dorinel ALDE DA
258. Varga Lucia-Ana PNL DA
259. Vladu Iulian PNL DA
260. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
261. Vreme Valerian UNPR DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zaharcu Neviser PSD DA
264. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
266. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 noiembrie 2019, 14:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro