Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:28

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 274/2015 pentru completarea Legii nr.523/2003 privind aprobarea Programului Național de Dezvoltare a Turismului "Schi în România "
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:273 99 84 - 9 13 20 20
- voturi pentru (DA):265 98 83 - 9 12 18 18
- voturi împotrivă (NU):3 1 - - - - 1 1
- abțineri:4 - 1 - - 1 1 -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Anton Marin UNPR DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen UNPR DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Ciobanu Liliana - DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciuhodaru Tudor UNPR Abținere
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu UNPR DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
65. Dascălu Constantin PNL DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Maria - DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Enache Marian UNPR DA
87. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu UNPR DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Florin UNPR DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
109. Guran Virgil PNL DA
110. Gurzău Adrian - DA
111. Gust Băloșin Florentin - DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Holban Titi UNPR DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan UNPR DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Iriza Scarlat - NU
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PNL DA
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolache Marius PSD DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL DA
149. Mihăilă Ioan UNPR DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mincă Liliana UNPR DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL DA
158. Moisii Constantin UNPR DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru - DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Murgu Neagu UNPR DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Clement - DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Alexandri PNL DA
172. Nicolae Florian PNL DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Niculae Aurel UNPR DA
175. Niculescu Dumitru UNPR DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara UNPR DA
179. Niță Constantin PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oltean Ioan PNL DA
183. Oros Nechita-Adrian PNL DA
184. Palașcă Viorel ALDE DA
185. Palăr Ionel PNL DA
186. Paleologu Theodor PNL DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Pardău Dumitru PNL DA
190. Paul Maria-Andreea PNL DA
191. Pârgaru Ion UNPR DA
192. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
195. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Popa Octavian-Marius PNL DA
198. Popa Radu Mihai - DA
199. Popeangă Vasile PSD DA
200. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
201. Popescu Florin Aurelian - -
202. Potor Călin PSD DA
203. Pușcaș Iacob UNPR DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rățoi Neculai PSD NU
206. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
207. Rizea Cristian PSD DA
208. Roman Victor PSD DA
209. Roșca Mircea PNL DA
210. Rotaru Răzvan - DA
211. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
212. Săpunaru Nini PNL DA
213. Scarlat George PNL DA
214. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
215. Secară Florin Mihail PNL DA
216. Sefer Cristian-George UNPR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
219. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
220. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
221. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stan Ioan PSD DA
224. Stanciu Anghel PSD DA
225. Stanciu Zisu PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Stoica Mihaela - DA
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Stroe Radu UNPR DA
232. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
233. Surdu Raluca PNL DA
234. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șcheau Ion PNL DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
243. Tararache Mihai PNL DA
244. Tămâian Ioan PNL DA
245. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
246. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
247. Teju Sorin ALDE Abținere
248. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
249. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
250. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
251. Tîlvăr Angel PSD DA
252. Toader Mircea-Nicu PNL DA
253. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
254. Tomac Eugen - DA
255. Traicu Rodin PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tudorie Violeta PSD DA
258. Tudose Mihai PSD DA
259. Tușa Adriana Diana PNL DA
260. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
261. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
262. Uricec Eugen Constantin PSD DA
263. Ursărescu Dorinel ALDE DA
264. Vainer Aurel Minoritati DA
265. Varga Lucia-Ana PNL DA
266. Vladu Iulian PNL DA
267. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
268. Vreme Valerian UNPR DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zaharcu Neviser PSD DA
271. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
273. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 noiembrie 2019, 19:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro