Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:27

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 113/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr. 108/1999 privind înființarea și organizarea Inspecției Muncii, republicată
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:263 95 84 - 8 12 20 17
- voturi pentru (DA):260 95 81 - 8 12 20 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - 3 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Anton Marin UNPR DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen UNPR DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Ciobanu Liliana - DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu UNPR DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
65. Dascălu Constantin PNL DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Dragomir Maria - DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
81. Dumbrăvanu Paul PNL DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
84. Dușa Mircea PSD DA
85. Enache Marian UNPR DA
86. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin ALDE DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Florin UNPR DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
102. Grama Horia PSD DA
103. Grecea Maria PNL DA
104. Gudu Vasile PNL DA
105. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
106. Guran Virgil PNL DA
107. Gust Băloșin Florentin - DA
108. Harbuz Liviu PSD DA
109. Holban Titi UNPR DA
110. Horga Vasile PNL DA
111. Hulea Ioan UNPR DA
112. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
113. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iane Daniel PNL DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PNL DA
120. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
121. Iriza Scarlat - DA
122. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Kereskényi Gábor UDMR DA
125. Khraibani Camelia PSD DA
126. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
127. Longher Ghervazen Minoritati DA
128. Lubanovici Mircea PNL DA
129. Lupu Mihai PNL DA
130. Man Mircea PNL DA
131. Manda Iulian Claudiu PSD DA
132. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
133. Manolache Marius PSD DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marcu Viorica PNL DA
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Marin Gheorghe PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Máté András-Levente UDMR DA
140. Melinte Ion PSD DA
141. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
142. Mihai Aurelian PNL DA
143. Mihăilă Ioan UNPR DA
144. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
145. Mincă Liliana UNPR DA
146. Mircovici Niculae Minoritati DA
147. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
148. Mîrza Gavril PSD DA
149. Mocanu Adrian PSD DA
150. Mocioalcă Ion PSD DA
151. Mocioi Niculina PNL DA
152. Moisii Constantin UNPR DA
153. Moldovan Ioan ALDE DA
154. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
155. Movilă Petru - DA
156. Munteanu Ioan PSD DA
157. Murgu Neagu UNPR DA
158. Nassar Rodica PSD DA
159. Neacșu Marian PSD DA
160. Necula Cosmin PSD DA
161. Negruț Clement - DA
162. Negruț Cornelia ALDE DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL DA
164. Nicolae Alexandri PNL DA
165. Nicolae Florian PNL DA
166. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
167. Niculae Aurel UNPR DA
168. Niculescu Dumitru UNPR DA
169. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
170. Nistor Laurențiu PSD DA
171. Nistor Marioara UNPR DA
172. Niță Constantin PSD DA
173. Niță Emil PSD DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Oltean Ioan PNL DA
176. Oros Nechita-Adrian PNL DA
177. Palașcă Viorel ALDE DA
178. Palăr Ionel PNL DA
179. Paleologu Theodor PNL DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Pană Adriana-Doina PSD DA
182. Pardău Dumitru PNL DA
183. Paul Maria-Andreea PNL DA
184. Pârgaru Ion UNPR DA
185. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
186. Peia Ninel PSD DA
187. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
188. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
189. Pop Georgian PSD DA
190. Popa Octavian-Marius PNL DA
191. Popa Radu Mihai - DA
192. Popeangă Vasile PSD DA
193. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
194. Potor Călin PSD DA
195. Pușcaș Iacob UNPR DA
196. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
197. Rățoi Neculai PSD DA
198. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
199. Rizea Cristian PSD DA
200. Roman Gheorghe PNL DA
201. Roman Victor PSD DA
202. Roșca Mircea PNL DA
203. Rotaru Răzvan - DA
204. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
205. Săpunaru Nini PNL DA
206. Scarlat George PNL DA
207. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
208. Secară Florin Mihail PNL DA
209. Sefer Cristian-George UNPR DA
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
212. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
213. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
214. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
215. Solomon Adrian PSD DA
216. Stan Ioan PSD DA
217. Stanciu Anghel PSD DA
218. Stanciu Zisu PSD DA
219. Stancu Ionel Minoritati DA
220. Stănescu Alexandru PSD DA
221. Stoica Mihaela - DA
222. Stragea Sorin Constantin PSD DA
223. Stroe Radu UNPR DA
224. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
225. Surdu Raluca PNL DA
226. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
227. Șcheau Ion PNL DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șova Lucian PSD DA
230. Ștefan Viorel PSD DA
231. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
232. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
233. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
234. Tararache Mihai PNL DA
235. Tămâian Ioan PNL DA
236. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
237. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
238. Teju Sorin ALDE DA
239. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
240. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
241. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
242. Tîlvăr Angel PSD DA
243. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
244. Tomac Eugen - DA
245. Traicu Rodin PSD DA
246. Tudorache Daniel PSD DA
247. Tudorie Violeta PSD DA
248. Tudose Mihai PSD DA
249. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
250. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
251. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
252. Uricec Eugen Constantin PSD DA
253. Ursărescu Dorinel ALDE DA
254. Vainer Aurel Minoritati DA
255. Varga Lucia-Ana PNL DA
256. Vladu Iulian PNL DA
257. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
258. Vreme Valerian UNPR DA
259. Weber Mihai PSD DA
260. Zaharcu Neviser PSD DA
261. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
263. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 noiembrie 2019, 0:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro