Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:22

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 203/2014 privind declararea Zilei de 9 mai Ziua Independenței Naționale a României și Ziua Parlamentului României
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:272 96 87 - 10 13 20 18
- voturi pentru (DA):260 93 82 - 10 11 19 18
- voturi împotrivă (NU):5 - 3 - - 2 - -
- abțineri:5 1 2 - - - 1 -
- nu au votat:2 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Anton Marin UNPR DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen UNPR DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chițoiu Daniel ALDE DA
46. Ciobanu Liliana - DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciuhodaru Tudor UNPR Abținere
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu UNPR DA
55. Comșa Cornel-George - DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Mircea PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Maria - DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Enache Marian UNPR DA
87. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu UNPR DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
101. Gheorghe Florin UNPR DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
109. Guran Virgil PNL DA
110. Gust Băloșin Florentin - DA
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Holban Titi UNPR DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Hulea Ioan UNPR DA
116. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
117. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iane Daniel PNL DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
126. Iriza Scarlat - DA
127. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Kerekes Károly UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Lupu Mihai PNL NU
136. Man Mircea PNL DA
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolache Marius PSD DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL DA
149. Mihăilă Ioan UNPR DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mincă Liliana UNPR DA
152. Mircovici Niculae Minoritati NU
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL DA
158. Moisii Constantin UNPR DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru - DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Murgu Neagu UNPR DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Clement - DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Alexandri PNL DA
172. Nicolae Florian PNL DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Niculae Aurel UNPR DA
175. Niculescu Dumitru UNPR DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara UNPR DA
179. Niță Constantin PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oltean Ioan PNL DA
183. Oros Nechita-Adrian PNL DA
184. Palașcă Viorel ALDE DA
185. Palăr Ionel PNL DA
186. Paleologu Theodor PNL DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Pardău Dumitru PNL DA
190. Paul Maria-Andreea PNL DA
191. Pârgaru Ion UNPR DA
192. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
193. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
194. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Popa Octavian-Marius PNL DA
197. Popa Radu Mihai - DA
198. Popeangă Vasile PSD DA
199. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
200. Potor Călin PSD DA
201. Pușcaș Iacob UNPR DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rățoi Neculai PSD DA
204. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
205. Rizea Cristian PSD DA
206. Roman Gheorghe PNL DA
207. Roman Victor PSD DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Rotaru Răzvan - DA
210. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
211. Săpunaru Nini PNL DA
212. Scarlat George PNL DA
213. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
214. Secară Florin Mihail PNL DA
215. Sefer Cristian-George UNPR DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
218. Simedru Dan Coriolan PNL DA
219. Simionescu Adrian Constantin PSD -
220. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stanciu Anghel PSD DA
224. Stanciu Zisu PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD -
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Stoica Mihaela - DA
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Radu UNPR DA
231. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
232. Surdu Raluca PNL DA
233. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șcheau Ion PNL DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șova Lucian PSD DA
238. Ștefan Viorel PSD DA
239. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
242. Tararache Mihai PNL DA
243. Tămâian Ioan PNL DA
244. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
245. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
246. Teju Sorin ALDE Abținere
247. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
248. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
249. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Toader Mircea-Nicu PNL DA
252. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
253. Tomac Eugen - DA
254. Traicu Rodin PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tudorie Violeta PSD DA
257. Tudose Mihai PSD DA
258. Tușa Adriana Diana PNL DA
259. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
260. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
261. Uricec Eugen Constantin PSD DA
262. Ursărescu Dorinel ALDE DA
263. Vainer Aurel Minoritati DA
264. Varga Lucia-Ana PNL DA
265. Varga Vasile PNL DA
266. Vladu Iulian PNL DA
267. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
268. Vreme Valerian UNPR DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zaharcu Neviser PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
272. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 noiembrie 2019, 16:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro