Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:21

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 372/2014 pentru completarea lit.b) a alin.(1) al art.5 din Ordonanța Guvernului nr.36/2006 privind unele măsuri pentru funcționarea sistemelor centralizate de alimentare cu energie termică a populației
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:269 95 86 - 10 12 20 18
- voturi pentru (DA):260 92 83 - 10 12 18 18
- voturi împotrivă (NU):3 1 2 - - - - -
- abțineri:5 1 1 - - - 2 -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Anton Marin UNPR DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen UNPR DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chițoiu Daniel ALDE DA
46. Ciobanu Liliana - DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciuhodaru Tudor UNPR Abținere
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu UNPR DA
55. Comșa Cornel-George - DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Mircea PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Maria - DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
82. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Enache Marian UNPR DA
87. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu UNPR DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Florin UNPR DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Guran Virgil PNL DA
108. Gust Băloșin Florentin - DA
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
110. Harbuz Liviu PSD DA
111. Holban Titi UNPR DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Hulea Ioan UNPR DA
114. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
115. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iane Daniel PNL DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu Aurelian ALDE DA
121. Ionescu George PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
124. Iriza Scarlat - DA
125. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Kerekes Károly UDMR DA
128. Kereskényi Gábor UDMR DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
131. Lubanovici Mircea PNL DA
132. Lupu Mihai PNL DA
133. Man Mircea PNL DA
134. Manda Iulian Claudiu PSD DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
136. Manolache Marius PSD DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Máté András-Levente UDMR DA
143. Melinte Ion PSD DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Mihai Aurelian PNL DA
146. Mihăilă Ioan UNPR DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Mincă Liliana UNPR DA
149. Mircovici Niculae Minoritati DA
150. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
151. Mîrza Gavril PSD DA
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mocioi Niculina PNL DA
155. Moisii Constantin UNPR DA
156. Moldovan Ioan ALDE DA
157. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
158. Movilă Petru - DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Murgu Neagu UNPR DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Neacșu Marian PSD DA
163. Necula Cosmin PSD NU
164. Negruț Clement - DA
165. Negruț Cornelia ALDE DA
166. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL DA
168. Nicolae Alexandri PNL DA
169. Nicolae Florian PNL DA
170. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
171. Niculae Aurel UNPR DA
172. Niculescu Dumitru UNPR DA
173. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
174. Nistor Laurențiu PSD -
175. Nistor Marioara UNPR DA
176. Niță Constantin PSD DA
177. Niță Emil PSD DA
178. Nosa Iuliu PSD DA
179. Oltean Ioan PNL DA
180. Oros Nechita-Adrian PNL DA
181. Palașcă Viorel ALDE DA
182. Palăr Ionel PNL DA
183. Paleologu Theodor PNL DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Pardău Dumitru PNL DA
187. Paul Maria-Andreea PNL DA
188. Pârgaru Ion UNPR DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
192. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
193. Pop Georgian PSD DA
194. Popa Octavian-Marius PNL DA
195. Popa Radu Mihai - DA
196. Popeangă Vasile PSD DA
197. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
198. Potor Călin PSD DA
199. Pușcaș Iacob UNPR DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rățoi Neculai PSD DA
202. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
203. Rizea Cristian PSD DA
204. Roman Gheorghe PNL DA
205. Roman Victor PSD DA
206. Roșca Mircea PNL DA
207. Rotaru Răzvan - DA
208. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
209. Săpunaru Nini PNL DA
210. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
211. Secară Florin Mihail PNL DA
212. Sefer Cristian-George UNPR DA
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
215. Simedru Dan Coriolan PNL DA
216. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
217. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Stan Ioan PSD DA
220. Stanciu Anghel PSD DA
221. Stanciu Zisu PSD DA
222. Stancu Ionel Minoritati DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Stoica Mihaela - DA
225. Stragea Sorin Constantin PSD DA
226. Stroe Radu UNPR DA
227. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
228. Surdu Raluca PNL DA
229. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
230. Szabó Ödön UDMR DA
231. Șcheau Ion PNL DA
232. Șimon Gheorghe PSD DA
233. Șoptică Costel PNL DA
234. Șova Lucian PSD DA
235. Ștefan Viorel PSD DA
236. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
239. Tararache Mihai PNL DA
240. Tămâian Ioan PNL DA
241. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
242. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
243. Teju Sorin ALDE Abținere
244. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
245. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
246. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
247. Tîlvăr Angel PSD DA
248. Toader Mircea-Nicu PNL DA
249. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
250. Tomac Eugen - DA
251. Traicu Rodin PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tudorie Violeta PSD DA
254. Tudose Mihai PSD DA
255. Tușa Adriana Diana PNL DA
256. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
257. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
258. Uricec Eugen Constantin PSD DA
259. Ursărescu Dorinel ALDE DA
260. Vainer Aurel Minoritati DA
261. Varga Lucia-Ana PNL DA
262. Varga Vasile PNL DA
263. Vladu Iulian PNL DA
264. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
265. Vreme Valerian UNPR DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Zaharcu Neviser PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
269. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 noiembrie 2019, 15:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro