Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:25 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:25

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 754/2015 pentru completarea articolelor 190 și 1901 din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:299 141 63 29 21 16 14 15
- voturi pentru (DA):297 140 63 29 21 16 13 15
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - 1 -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bran Ioana PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
52. Burciu Cristina PSD DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică ALDE DA
55. Căciulă Aurel PSD DA
56. Călin Ion PSD DA
57. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
58. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
60. Cherecheș Florica PNL DA
61. Cherecheș Viorica PNL DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chiriac Viorel PSD DA
64. Chiriță Dumitru PSD DA
65. Ciocan Dan PSD DA
66. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciuhodaru Tudor PSD NU
69. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Cobuz Maricela PSD DA
72. Cocoș Vasile PSD DA
73. Codreanu Constantin PMP DA
74. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
75. Cosma Andreea PSD DA
76. Cosma Lavinia-Corina USR DA
77. Costescu Manuel USR DA
78. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
79. Cristache Cătălin PMP DA
80. Csép Éva-Andrea UDMR DA
81. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
82. Csoma Botond UDMR DA
83. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
84. Culeafă Mihai PNL DA
85. Cupă Ion ALDE DA
86. Dan Nicușor Daniel USR DA
87. Dehelean Silviu USR DA
88. Dinu Cristina-Elena PSD DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
93. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
94. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
95. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
96. Drulă Cătălin USR DA
97. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
98. Dunava Costel Neculai PSD DA
99. Durbacă Eugen ALDE DA
100. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Farago Petru UDMR DA
103. Fădor Angelica PNL DA
104. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Oana-Consuela PSD DA
107. Floroiu Ionel PSD DA
108. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
109. Furic Iarco Minoritati DA
110. Furtună Mirela PSD DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilă Camelia PSD DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
114. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Georgescu Nicolae PSD DA
117. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
118. Gheorghe Tinel PNL DA
119. Gheorghiu Bogdan PNL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghilea Găvrilă PNL DA
122. Ghinea Cristian USR DA
123. Giugea Nicolae PNL DA
124. Goga Octavian PMP DA
125. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
126. Gudu Vasile PNL DA
127. Halici Nicușor PSD DA
128. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
129. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
130. Huncă Mihaela PSD DA
131. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
132. Iacomi Iulian PSD DA
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iancu Marius-Ionel PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Iftimie Neculai PSD DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ion Stelian-Cristian USR DA
141. Ionescu George PNL DA
142. Ioniță Antoneta PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
145. Kelemen Hunor UDMR DA
146. Korodi Attila UDMR DA
147. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
148. Lazăr Sorin PSD DA
149. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
150. Lovin Dumitru ALDE DA
151. Lungu Tudorița PNL DA
152. Lupașcu Costel PSD DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD DA
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
155. Manole Petre-Florin PSD DA
156. Mareș Mara PNL DA
157. Marica Petru-Sorin PSD DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
160. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
161. Mihalescul Dumitru PNL DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Mocanu Adrian PMP DA
164. Mocioalcă Ion PSD DA
165. Mohaci Mihai PSD DA
166. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
167. Movilă Petru PMP DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Mușoiu Ștefan PSD DA
170. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
171. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
172. Neagu Nicolae PNL DA
173. Neață Eugen PSD DA
174. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Andrei PSD DA
177. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
178. Nicolicea Eugen PSD DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Niță Mihai ALDE DA
181. Niță Nicu PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Olar Corneliu PNL DA
184. Olteanu Daniel PNL DA
185. Oprea Dumitru PNL DA
186. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Oteșanu Daniela PSD DA
189. Palăr Ionel PNL DA
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Paraschiv Rodica PSD DA
193. Pau Radu - Adrian PSD DA
194. Păle Dănuț PSD DA
195. Petrea Gabriel PSD DA
196. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
197. Petric Octavian PSD DA
198. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
199. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
200. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
201. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
202. Plumb Rovana PSD DA
203. Pop Andrei PSD DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Pop Tudor Rareș USR DA
206. Popa Florin PSD DA
207. Popa Mihai Valentin PSD DA
208. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
209. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
210. Popescu Pavel PNL DA
211. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
212. Preda Cezar-Florin PNL DA
213. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
214. Presură Alexandra PSD DA
215. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
216. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
217. Prună Cristina-Mădălina USR DA
218. Radu Anișoara PSD DA
219. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
220. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
221. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
222. Rădulescu Alexandru PSD DA
223. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
224. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
225. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
226. Roman Florin-Claudiu PNL DA
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Romanescu Cristinel PNL DA
229. Roșca Lucreția PSD DA
230. Rotaru Alexandru PSD DA
231. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
232. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
233. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
234. Sefer Cristian-George PMP DA
235. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
236. Seres Dénes UDMR DA
237. Simion Lucian-Eduard PSD DA
238. Simionca Ionuț PMP DA
239. Simonis Alfred - Robert PSD DA
240. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
241. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Spânu Ion PSD DA
244. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
245. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
246. Stancu Florinel PSD DA
247. Stativă Irinel Ioan PSD DA
248. Stănescu Alexandru PSD DA
249. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
250. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
251. Suciu Matei PSD DA
252. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
253. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
254. Szabó Ödön UDMR DA
255. Șarapatin Elvira PSD DA
256. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șișcu George PNL DA
259. Șotcan Theodora PSD DA
260. Șova Lucian PSD DA
261. Șovăială Constantin PNL DA
262. Ștefan Corneliu PSD DA
263. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
264. Tabugan Ion PMP NU
265. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
266. Terea Ioan PSD DA
267. Tîlvăr Angel PSD DA
268. Todor Adrian PSD DA
269. Toma Ilie PSD DA
270. Tomac Eugen PMP DA
271. Tripa Florin-Dan PSD DA
272. Tudor Beatrice PSD DA
273. Tudose Mihai PSD DA
274. Turcan Raluca PNL DA
275. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
276. Tușa Adriana Diana PSD DA
277. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
278. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
279. Varga Glad-Aurel PNL DA
280. Varga Vasile PNL DA
281. Vasile Daniel Minoritati DA
282. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
283. Vasilică Radu Costin PSD DA
284. Vass Levente UDMR DA
285. Văcaru Alin Vasile PSD DA
286. Velcea Nicolae PSD DA
287. Vexler Silviu Minoritati DA
288. Vișan George-Gabriel PSD DA
289. Vîlceanu Dan PNL DA
290. Vîrză Mihăiță PSD DA
291. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
292. Vlase Petru Gabriel PSD DA
293. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
294. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
295. Vosganian Varujan ALDE DA
296. Weber Mihai PSD DA
297. Zainea Cornel USR DA
298. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
299. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 7:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro