Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:46 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:46

Subiect vot: Pl-x 202/2014 - Propunerea legislativa privind organizarea si exercitarea profesiei de dietetician (Pl-x 202/2014)
Respingere PL 202/2014 privind organizarea și exercitarea profesiei de dietetician
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:293 139 62 29 21 15 12 15
- voturi pentru (DA):77 2 59 - - 3 12 1
- voturi împotrivă (NU):213 135 3 29 20 12 - 14
- abțineri:2 1 - - 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD NU
9. Antal István-János UDMR NU
10. Anton Anton ALDE NU
11. Apjok Norbert UDMR NU
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Axinte Vasile PSD NU
14. Babuș Radu PSD NU
15. Badea Leonardo PSD NU
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PMP DA
18. Banias Mircea Marius ALDE NU
19. Barna Ilie Dan USR NU
20. Bălănescu Alexandru PSD NU
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
22. Bejinariu Eugen PSD NU
23. Bende Sándor UDMR NU
24. Benedek Zacharie UDMR NU
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Benkő Erika UDMR NU
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Birchall Ana PSD NU
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
34. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bodea Marius PNL DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
39. Bontea Vlad PSD NU
40. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
41. Borza Remus-Adrian ALDE NU
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
43. Botez Mihai-Cătălin USR NU
44. Bran Ioana PSD NU
45. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
46. Budăi Marius-Constantin PSD NU
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
49. Bulai Iulian USR NU
50. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
51. Burciu Cristina PSD NU
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică ALDE NU
54. Căciulă Aurel PSD NU
55. Călin Ion PSD NU
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
57. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
58. Cherecheș Florica PNL DA
59. Cherecheș Viorica PNL NU
60. Chichirău Cosette-Paula USR NU
61. Chiriac Viorel PSD NU
62. Chiriță Dumitru PSD NU
63. Ciocan Dan PSD NU
64. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
66. Ciuhodaru Tudor PSD NU
67. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
68. Cîtea Vasile PSD NU
69. Cobuz Maricela PSD DA
70. Cocoș Vasile PSD NU
71. Codreanu Constantin PMP DA
72. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
73. Cosma Andreea PSD NU
74. Cosma Lavinia-Corina USR NU
75. Costescu Manuel USR NU
76. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
77. Cristache Cătălin PMP DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR NU
79. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
80. Csoma Botond UDMR NU
81. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
82. Culeafă Mihai PNL DA
83. Cupă Ion ALDE DA
84. Cupșa Ioan PNL DA
85. Dan Nicușor Daniel USR NU
86. Dehelean Silviu USR NU
87. Dinu Cristina-Elena PSD NU
88. Dîrzu Ioan PSD NU
89. Dobre Mircea-Titus PSD NU
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
92. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
93. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
94. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
95. Drulă Cătălin USR NU
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
97. Dunava Costel Neculai PSD NU
98. Durbacă Eugen ALDE NU
99. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
100. Erdei Dolóczki István UDMR NU
101. Farago Petru UDMR NU
102. Fădor Angelica PNL DA
103. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Oana-Consuela PSD NU
106. Floroiu Ionel PSD NU
107. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
108. Furic Iarco Minoritati NU
109. Furtună Mirela PSD NU
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
111. Gavrilă Camelia PSD NU
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
113. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
114. Găină Mihăiță PSD NU
115. Georgescu Nicolae PSD NU
116. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
117. Gheorghe Tinel PNL DA
118. Gheorghiu Bogdan PNL DA
119. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
120. Ghilea Găvrilă PNL DA
121. Ghinea Cristian USR NU
122. Giugea Nicolae PNL DA
123. Goga Octavian PMP DA
124. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
125. Gudu Vasile PNL DA
126. Halici Nicușor PSD NU
127. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
128. Huncă Mihaela PSD NU
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Iacomi Iulian PSD NU
131. Iancu Iulian PSD NU
132. Iancu Marius-Ionel PSD -
133. Ibram Iusein Minoritati NU
134. Iftimie Neculai PSD NU
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
137. Intotero Natalia-Elena PSD NU
138. Ion Stelian-Cristian USR NU
139. Ionescu George PNL DA
140. Ioniță Antoneta PNL DA
141. Iordache Florin PSD NU
142. Itu Cornel PSD NU
143. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
144. Kelemen Hunor UDMR Abținere
145. Korodi Attila UDMR NU
146. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
147. Lazăr Sorin PSD NU
148. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
149. Lovin Dumitru ALDE NU
150. Lungu Tudorița PNL DA
151. Lupașcu Costel PSD NU
152. Macovei Silviu Nicu PSD NU
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
154. Manole Petre-Florin PSD NU
155. Mareș Mara PNL DA
156. Marica Petru-Sorin PSD NU
157. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
159. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
160. Mihalescul Dumitru PNL DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
162. Mocanu Adrian PMP DA
163. Mocioalcă Ion PSD NU
164. Mohaci Mihai PSD NU
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
166. Munteanu Ioan PSD NU
167. Mușoiu Ștefan PSD NU
168. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
170. Neagu Nicolae PNL DA
171. Neață Eugen PSD NU
172. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Andrei PSD NU
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Nistor Laurențiu PSD NU
177. Niță Mihai ALDE NU
178. Niță Nicu PSD NU
179. Nosa Iuliu PSD NU
180. Olar Corneliu PNL DA
181. Olteanu Daniel PNL DA
182. Oprea Dumitru PNL DA
183. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Oteșanu Daniela PSD NU
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati NU
188. Pană Adriana-Doina PSD NU
189. Paraschiv Rodica PSD NU
190. Pau Radu - Adrian PSD NU
191. Păle Dănuț PSD NU
192. Petrea Gabriel PSD NU
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
194. Petric Octavian PSD NU
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
197. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
198. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
199. Plumb Rovana PSD NU
200. Pop Andrei PSD NU
201. Pop Georgian PSD NU
202. Pop Tudor Rareș USR NU
203. Popa Florin PSD NU
204. Popa Mihai Valentin PSD NU
205. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
206. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
207. Popescu Pavel PNL DA
208. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
209. Preda Cezar-Florin PNL DA
210. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
211. Presură Alexandra PSD NU
212. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
213. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
214. Prună Cristina-Mădălina USR NU
215. Radu Anișoara PSD NU
216. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
217. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
218. Rădulescu Alexandru PSD NU
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
220. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
221. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
222. Roman Florin-Claudiu PNL NU
223. Roman Ioan Sorin PSD NU
224. Romanescu Cristinel PNL DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Alexandru PSD NU
227. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
228. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
229. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
230. Sefer Cristian-George PMP DA
231. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
232. Seres Dénes UDMR NU
233. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
234. Simionca Ionuț PMP DA
235. Simonis Alfred - Robert PSD NU
236. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
237. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
238. Solomon Adrian PSD NU
239. Spânu Ion PSD NU
240. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
241. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
242. Stancu Florinel PSD NU
243. Stativă Irinel Ioan PSD NU
244. Stănescu Alexandru PSD NU
245. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
247. Suciu Matei PSD NU
248. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
249. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
250. Szabó Ödön UDMR NU
251. Șarapatin Elvira PSD NU
252. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
253. Șișcu George PNL DA
254. Șotcan Theodora PSD NU
255. Șova Lucian PSD NU
256. Șovăială Constantin PNL DA
257. Ștefan Corneliu PSD NU
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
259. Tabugan Ion PMP DA
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
261. Terea Ioan PSD NU
262. Tîlvăr Angel PSD NU
263. Todor Adrian PSD NU
264. Toma Ilie PSD NU
265. Tomac Eugen PMP DA
266. Tripa Florin-Dan PSD NU
267. Trușcă Constantin PSD NU
268. Tudor Beatrice PSD NU
269. Tudose Mihai PSD NU
270. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
271. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
272. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
273. Varga Glad-Aurel PNL NU
274. Varga Vasile PNL DA
275. Vasile Daniel Minoritati NU
276. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
277. Vasilică Radu Costin PSD NU
278. Vass Levente UDMR NU
279. Văcaru Alin Vasile PSD NU
280. Velcea Nicolae PSD NU
281. Vexler Silviu Minoritati NU
282. Vișan George-Gabriel PSD NU
283. Vîlceanu Dan PNL DA
284. Vîrză Mihăiță PSD NU
285. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
286. Vlase Petru Gabriel PSD NU
287. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
288. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
289. Vosganian Varujan ALDE NU
290. Weber Mihai PSD NU
291. Zainea Cornel USR NU
292. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 16:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro