Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:50 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:50

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 790/2015 privind declararea Zilei de 4 Iunie Ziua Trianonului și a luptei împotriva asupririi maghiare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:293 139 63 26 21 15 14 15
- voturi pentru (DA):281 135 60 26 21 14 12 13
- voturi împotrivă (NU):4 1 1 - - 1 1 -
- abțineri:6 2 2 - - - 1 1
- nu au votat:2 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian ALDE DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cherecheș Florica PNL DA
58. Cherecheș Viorica PNL DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Chiriță Dumitru PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor PSD DA
66. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Cobuz Maricela PSD DA
69. Cocoș Vasile PSD DA
70. Codreanu Constantin PMP DA
71. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
72. Cosma Andreea PSD DA
73. Cosma Lavinia-Corina USR DA
74. Costescu Manuel USR DA
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
76. Cristache Cătălin PMP DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
81. Culeafă Mihai PNL DA
82. Cupă Ion ALDE DA
83. Cupșa Ioan PNL DA
84. Dan Nicușor Daniel USR DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
90. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
91. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
92. Drulă Cătălin USR DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dunava Costel Neculai PSD DA
95. Durbacă Eugen ALDE DA
96. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Farago Petru UDMR DA
99. Fădor Angelica PNL DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
105. Furic Iarco Minoritati DA
106. Furtună Mirela PSD DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Camelia PSD DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
110. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
114. Gheorghe Tinel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
117. Ghilea Găvrilă PNL DA
118. Ghinea Cristian USR DA
119. Giugea Nicolae PNL DA
120. Goga Octavian PMP NU
121. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
122. Gudu Vasile PNL Abținere
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
126. Huncă Mihaela PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
128. Iacomi Iulian PSD DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Iftimie Neculai PSD DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR DA
137. Ionescu George PNL DA
138. Ioniță Antoneta PNL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
145. Lazăr Sorin PSD DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Lovin Dumitru ALDE DA
148. Lungu Tudorița PNL DA
149. Lupașcu Costel PSD DA
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manole Petre-Florin PSD DA
153. Mareș Mara PNL DA
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
158. Mihalescul Dumitru PNL DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Mocanu Adrian PMP DA
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Mohaci Mihai PSD DA
163. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
164. Movilă Petru PMP DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Mușoiu Ștefan PSD DA
167. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
169. Neagu Nicolae PNL DA
170. Neață Eugen PSD DA
171. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Andrei PSD Abținere
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Niță Mihai ALDE DA
177. Niță Nicu PSD DA
178. Nosa Iuliu PSD DA
179. Olar Corneliu PNL DA
180. Olteanu Daniel PNL DA
181. Oprea Dumitru PNL DA
182. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
183. Oros Nechita-Adrian PNL DA
184. Oteșanu Daniela PSD DA
185. Palăr Ionel PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Paraschiv Rodica PSD DA
189. Pau Radu - Adrian PSD DA
190. Păle Dănuț PSD DA
191. Petrea Gabriel PSD DA
192. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
193. Petric Octavian PSD DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
196. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
197. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
198. Plumb Rovana PSD DA
199. Pop Andrei PSD DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Popa Florin PSD DA
202. Popa Mihai Valentin PSD DA
203. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
204. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
205. Popescu Pavel PNL DA
206. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
207. Preda Cezar-Florin PNL DA
208. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
209. Presură Alexandra PSD DA
210. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
211. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
212. Prună Cristina-Mădălina USR DA
213. Radu Anișoara PSD DA
214. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
216. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
217. Rădulescu Alexandru PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
220. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
221. Roman Florin-Claudiu PNL DA
222. Roman Ioan Sorin PSD DA
223. Romanescu Cristinel PNL DA
224. Roșca Lucreția PSD DA
225. Rotaru Alexandru PSD DA
226. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
227. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
228. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
229. Sefer Cristian-George PMP DA
230. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
233. Simion Lucian-Eduard PSD DA
234. Simionca Ionuț PMP Abținere
235. Simonis Alfred - Robert PSD DA
236. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
237. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Spânu Ion PSD DA
240. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
241. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
242. Stancu Florinel PSD DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Alexandru PSD DA
245. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
247. Suciu Matei PSD DA
248. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
249. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
250. Szabó Ödön UDMR DA
251. Șarapatin Elvira PSD DA
252. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
253. Șișcu George PNL NU
254. Șotcan Theodora PSD DA
255. Șova Lucian PSD DA
256. Șovăială Constantin PNL DA
257. Ștefan Corneliu PSD DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
259. Tabugan Ion PMP DA
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Todor Adrian PSD DA
263. Toma Ilie PSD DA
264. Tomac Eugen PMP DA
265. Tripa Florin-Dan PSD DA
266. Trușcă Constantin PSD DA
267. Tudor Beatrice PSD DA
268. Tudose Mihai PSD DA
269. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
270. Tușa Adriana Diana PSD DA
271. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
272. Ursu Răzvan-Ion PSD Abținere
273. Varga Glad-Aurel PNL DA
274. Varga Vasile PNL DA
275. Vasile Daniel Minoritati DA
276. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
277. Vasilică Radu Costin PSD -
278. Vass Levente UDMR DA
279. Văcaru Alin Vasile PSD DA
280. Velcea Nicolae PSD DA
281. Vexler Silviu Minoritati DA
282. Vișan George-Gabriel PSD DA
283. Vîlceanu Dan PNL DA
284. Vîrză Mihăiță PSD DA
285. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
288. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
289. Vosganian Varujan ALDE DA
290. Weber Mihai PSD DA
291. Zainea Cornel USR DA
292. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 20:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro