Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 12:18 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 12:18

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amr 3
PL 137/2017 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 13/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 286/2009 privind Codul penal și a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:203 85 53 29 6 7 11 12
- voturi pentru (DA):33 1 1 29 - - 1 1
- voturi împotrivă (NU):168 84 52 - 6 6 10 10
- abțineri:1 - - - - 1 - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Badea Leonardo PSD NU
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PMP NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
12. Bălănescu Alexandru PSD NU
13. Bende Sándor UDMR NU
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
20. Bodea Marius PNL NU
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
22. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
23. Borza Remus-Adrian ALDE NU
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bran Ioana PSD NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Budăi Marius-Constantin PSD NU
28. Buican Cristian PNL NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Bulai Iulian USR DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
32. Burciu Cristina PSD NU
33. Calista Mara-Daniela PNL NU
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
37. Cherecheș Viorica PNL NU
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Chiriță Dumitru PSD NU
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Ciuhodaru Tudor PSD NU
44. Cobuz Maricela PSD NU
45. Cocoș Vasile PSD NU
46. Codreanu Constantin PMP NU
47. Cosma Lavinia-Corina USR DA
48. Costescu Manuel USR DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
50. Cristache Cătălin PMP NU
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
52. Csoma Botond UDMR NU
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
54. Culeafă Mihai PNL NU
55. Cupă Ion ALDE NU
56. Cupșa Ioan PNL NU
57. Dehelean Silviu USR DA
58. Dîrzu Ioan PSD NU
59. Dobre Victor Paul PNL NU
60. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
61. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
62. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
64. Drulă Cătălin USR DA
65. Dunava Costel Neculai PSD NU
66. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR NU
68. Fădor Angelica PNL NU
69. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
70. Florea Oana-Consuela PSD NU
71. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
72. Furic Iarco Minoritati NU
73. Furtună Mirela PSD NU
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
76. Georgescu Nicolae PSD NU
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
78. Gheorghiu Bogdan PNL NU
79. Ghinea Cristian USR DA
80. Giugea Nicolae PNL NU
81. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
82. Gudu Vasile PNL NU
83. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
84. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
85. Iacomi Iulian PSD NU
86. Ibram Iusein Minoritati NU
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
88. Intotero Natalia-Elena PSD NU
89. Ion Stelian-Cristian USR DA
90. Itu Cornel PSD NU
91. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
92. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
93. Lazăr Sorin PSD NU
94. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
95. Lovin Dumitru ALDE NU
96. Lungu Tudorița PNL NU
97. Lupescu Dumitru USR DA
98. Manole Petre-Florin PSD NU
99. Mareș Mara PNL NU
100. Marica Petru-Sorin PSD NU
101. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
102. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
103. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
104. Mihalescul Dumitru PNL NU
105. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
106. Mînzatu Roxana PSD NU
107. Mohaci Mihai PSD NU
108. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
110. Movilă Petru PMP NU
111. Munteanu Ioan PSD NU
112. Mușoiu Ștefan PSD NU
113. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
114. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
115. Neagu Nicolae PNL NU
116. Nicoară Romeo Florin PNL NU
117. Nicolae Andrei PSD NU
118. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
119. Nistor Laurențiu PSD NU
120. Niță Mihai ALDE NU
121. Niță Nicu PSD NU
122. Nosa Iuliu PSD NU
123. Olar Corneliu PNL NU
124. Olteanu Daniel PNL NU
125. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
126. Oros Nechita-Adrian PNL NU
127. Palăr Ionel PNL NU
128. Pambuccian Varujan Minoritati NU
129. Paraschiv Rodica PSD NU
130. Pașcan Emil-Marius PMP DA
131. Păle Dănuț PSD NU
132. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
133. Plumb Rovana PSD NU
134. Pop Andrei PSD NU
135. Pop Tudor Rareș USR DA
136. Popa Florin PSD NU
137. Popa Mihai Valentin PSD NU
138. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
139. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
140. Preda Cezar-Florin PNL NU
141. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
142. Presură Alexandra PSD NU
143. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
144. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
145. Prună Cristina-Mădălina USR DA
146. Radu Anișoara PSD NU
147. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
148. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
149. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
150. Rădulescu Alexandru PSD NU
151. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
152. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
153. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
154. Roman Florin-Claudiu PNL NU
155. Romanescu Cristinel PNL NU
156. Roșca Lucreția PSD NU
157. Rotaru Alexandru PSD NU
158. Sefer Cristian-George PMP NU
159. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
160. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
161. Simion Lucian-Eduard PSD NU
162. Simionca Ionuț PMP NU
163. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
164. Solomon Adrian PSD NU
165. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
166. Stancu Florinel PSD NU
167. Stănescu Alexandru PSD NU
168. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
169. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
170. Suciu Matei PSD NU
171. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
172. Șarapatin Elvira PSD NU
173. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
174. Șimon Gheorghe PSD NU
175. Șovăială Constantin PNL NU
176. Ștefan Ion PNL NU
177. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
178. Tabugan Ion PMP NU
179. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
180. Todor Adrian PSD NU
181. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
182. Tomac Eugen PMP NU
183. Tudor Beatrice PSD NU
184. Tudose Mihai PSD NU
185. Turcan Raluca PNL NU
186. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
187. Tușa Adriana Diana PSD DA
188. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
189. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
190. Varga Glad-Aurel PNL NU
191. Varga Vasile PNL NU
192. Vasile Daniel Minoritati -
193. Văcaru Alin Vasile PSD NU
194. Velcea Nicolae PSD NU
195. Vexler Silviu Minoritati NU
196. Vișan George-Gabriel PSD NU
197. Vîrză Mihăiță PSD NU
198. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
199. Vlase Petru Gabriel PSD NU
200. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
201. Zainea Cornel USR DA
202. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
203. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 21:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro