Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 12:18 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 12:18

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Forma initiala
PL 137/2017 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 13/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 286/2009 privind Codul penal și a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:208 87 54 28 6 7 13 13
- voturi pentru (DA):172 86 52 - 3 6 13 12
- voturi împotrivă (NU):29 - - 28 - - - 1
- abțineri:4 - - - 3 1 - -
- nu au votat:3 1 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Badea Leonardo PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PMP DA
10. Barna Ilie Dan USR NU
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR NU
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL -
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
27. Borza Remus-Adrian ALDE DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR NU
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR NU
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Cosma Lavinia-Corina USR NU
52. Costescu Manuel USR NU
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Cristache Cătălin PMP DA
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dehelean Silviu USR NU
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
65. Drulă Cătălin USR NU
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
73. Furic Iarco Minoritati DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
76. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
77. Georgescu Nicolae PSD DA
78. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
79. Gheorghiu Bogdan PNL DA
80. Ghinea Cristian USR NU
81. Giugea Nicolae PNL DA
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
83. Gudu Vasile PNL DA
84. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
85. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
86. Iacomi Iulian PSD DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
90. Intotero Natalia-Elena PSD DA
91. Ion Stelian-Cristian USR NU
92. Itu Cornel PSD -
93. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
94. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
95. Lazăr Sorin PSD DA
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
97. Longher Victoria Minoritati DA
98. Lovin Dumitru ALDE DA
99. Lungu Tudorița PNL DA
100. Lupescu Dumitru USR NU
101. Manole Petre-Florin PSD DA
102. Mareș Mara PNL DA
103. Marica Petru-Sorin PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
105. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
106. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
107. Mihalescul Dumitru PNL DA
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
109. Mînzatu Roxana PSD DA
110. Mohaci Mihai PSD DA
111. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
112. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
113. Movilă Petru PMP DA
114. Munteanu Ioan PSD DA
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
117. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
118. Neagu Nicolae PNL DA
119. Nicoară Romeo Florin PNL DA
120. Nicolae Andrei PSD DA
121. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
122. Nistor Laurențiu PSD DA
123. Niță Mihai ALDE DA
124. Niță Nicu PSD DA
125. Nosa Iuliu PSD DA
126. Olar Corneliu PNL DA
127. Olteanu Daniel PNL DA
128. Oprea Dumitru PNL DA
129. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
130. Oros Nechita-Adrian PNL DA
131. Palăr Ionel PNL DA
132. Pambuccian Varujan Minoritati DA
133. Paraschiv Rodica PSD DA
134. Pașcan Emil-Marius PMP DA
135. Păle Dănuț PSD DA
136. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
137. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
138. Plumb Rovana PSD DA
139. Pop Andrei PSD DA
140. Pop Tudor Rareș USR NU
141. Popa Florin PSD DA
142. Popa Mihai Valentin PSD DA
143. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
144. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
145. Preda Cezar-Florin PNL -
146. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
147. Presură Alexandra PSD DA
148. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
149. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
150. Prună Cristina-Mădălina USR NU
151. Radu Anișoara PSD DA
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
153. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
154. Rădulescu Alexandru PSD DA
155. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
156. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
157. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
158. Roman Florin-Claudiu PNL DA
159. Romanescu Cristinel PNL DA
160. Roșca Lucreția PSD DA
161. Rotaru Alexandru PSD DA
162. Sefer Cristian-George PMP DA
163. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
164. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
165. Simion Lucian-Eduard PSD DA
166. Simionca Ionuț PMP DA
167. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
168. Solomon Adrian PSD DA
169. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
170. Stancu Florinel PSD DA
171. Stănescu Alexandru PSD DA
172. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
173. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
174. Suciu Matei PSD DA
175. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
176. Șarapatin Elvira PSD DA
177. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
178. Șimon Gheorghe PSD DA
179. Șovăială Constantin PNL DA
180. Ștefan Ion PNL DA
181. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
182. Tabugan Ion PMP DA
183. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
184. Todor Adrian PSD DA
185. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
186. Tomac Eugen PMP DA
187. Tudor Beatrice PSD DA
188. Tudose Mihai PSD DA
189. Turcan Raluca PNL DA
190. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
191. Tușa Adriana Diana PSD DA
192. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
193. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
194. Varga Glad-Aurel PNL DA
195. Varga Vasile PNL DA
196. Vasile Daniel Minoritati DA
197. Văcaru Alin Vasile PSD DA
198. Velcea Nicolae PSD DA
199. Vexler Silviu Minoritati DA
200. Vișan George-Gabriel PSD DA
201. Vîlceanu Dan PNL DA
202. Vîrză Mihăiță PSD DA
203. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
204. Vlase Petru Gabriel PSD DA
205. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
206. Zainea Cornel USR NU
207. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
208. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 11:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro