Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 12:19 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 12:19

Subiect vot: Modificare program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:193 80 54 23 5 7 13 11
- voturi pentru (DA):137 80 17 12 4 6 8 10
- voturi împotrivă (NU):52 - 37 9 1 - 5 -
- abțineri:3 - - 2 - 1 - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Badea Leonardo PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PMP DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL NU
23. Bodea Marius PNL NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
26. Borza Remus-Adrian ALDE DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR NU
28. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Iulian USR NU
35. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL NU
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Codreanu Constantin PMP NU
47. Cosma Lavinia-Corina USR NU
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
49. Cristache Cătălin PMP DA
50. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Culeafă Mihai PNL DA
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Cupșa Ioan PNL DA
55. Dehelean Silviu USR DA
56. Dîrzu Ioan PSD DA
57. Dobre Victor Paul PNL NU
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
61. Drulă Cătălin USR NU
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Fădor Angelica PNL NU
66. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
67. Florea Oana-Consuela PSD DA
68. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
69. Furic Iarco Minoritati DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Georgescu Nicolae PSD DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Gheorghiu Bogdan PNL NU
74. Ghinea Cristian USR DA
75. Giugea Nicolae PNL DA
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
77. Gudu Vasile PNL NU
78. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
79. Iacomi Iulian PSD DA
80. Iancu Iulian PSD DA
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
82. Intotero Natalia-Elena PSD DA
83. Ion Stelian-Cristian USR DA
84. Itu Cornel PSD DA
85. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
86. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
87. Lazăr Sorin PSD DA
88. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
89. Longher Victoria Minoritati DA
90. Lovin Dumitru ALDE DA
91. Lungu Tudorița PNL DA
92. Lupescu Dumitru USR NU
93. Manole Petre-Florin PSD DA
94. Mareș Mara PNL NU
95. Marica Petru-Sorin PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
98. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
99. Mihalescul Dumitru PNL NU
100. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
101. Mînzatu Roxana PSD DA
102. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
104. Movilă Petru PMP DA
105. Munteanu Ioan PSD DA
106. Mușoiu Ștefan PSD DA
107. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
108. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
109. Neagu Nicolae PNL DA
110. Nicoară Romeo Florin PNL NU
111. Nicolae Andrei PSD DA
112. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
113. Nistor Laurențiu PSD DA
114. Niță Mihai ALDE DA
115. Niță Nicu PSD DA
116. Nosa Iuliu PSD DA
117. Olteanu Daniel PNL NU
118. Oprea Dumitru PNL DA
119. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
120. Oros Nechita-Adrian PNL NU
121. Palăr Ionel PNL NU
122. Paraschiv Rodica PSD DA
123. Pașcan Emil-Marius PMP DA
124. Păle Dănuț PSD DA
125. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
126. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
127. Plumb Rovana PSD DA
128. Pop Andrei PSD DA
129. Pop Tudor Rareș USR NU
130. Popa Florin PSD DA
131. Popa Mihai Valentin PSD DA
132. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
133. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
134. Preda Cezar-Florin PNL NU
135. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
136. Presură Alexandra PSD DA
137. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
138. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
139. Prună Cristina-Mădălina USR DA
140. Radu Anișoara PSD DA
141. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
142. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
143. Rădulescu Alexandru PSD DA
144. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
145. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
147. Roman Florin-Claudiu PNL DA
148. Romanescu Cristinel PNL DA
149. Roșca Lucreția PSD DA
150. Rotaru Alexandru PSD DA
151. Sefer Cristian-George PMP DA
152. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
153. Simion Lucian-Eduard PSD DA
154. Simionca Ionuț PMP NU
155. Simonis Alfred - Robert PSD DA
156. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
157. Solomon Adrian PSD DA
158. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
159. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
160. Stancu Florinel PSD DA
161. Stănescu Alexandru PSD DA
162. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
163. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
164. Suciu Matei PSD DA
165. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
166. Șarapatin Elvira PSD DA
167. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
168. Șimon Gheorghe PSD DA
169. Șovăială Constantin PNL NU
170. Ștefan Ion PNL DA
171. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
172. Tabugan Ion PMP DA
173. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
174. Todor Adrian PSD DA
175. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
176. Tomac Eugen PMP NU
177. Tudor Beatrice PSD DA
178. Turcan Raluca PNL NU
179. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
180. Tușa Adriana Diana PSD DA
181. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
182. Varga Vasile PNL DA
183. Vasile Daniel Minoritati DA
184. Văcaru Alin Vasile PSD DA
185. Velcea Nicolae PSD DA
186. Vexler Silviu Minoritati DA
187. Vișan George-Gabriel PSD DA
188. Vîlceanu Dan PNL NU
189. Vîrză Mihăiță PSD DA
190. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
191. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
192. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
193. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 14:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro