Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 12:13 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 12:13

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Forma initiala
PL 137/2017 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 13/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 286/2009 privind Codul penal și a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:189 77 52 19 11 7 11 12
- voturi pentru (DA):164 75 52 4 3 7 11 12
- voturi împotrivă (NU):15 1 - 13 1 - - -
- abțineri:7 - - - 7 - - -
- nu au votat:3 1 - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Badea Leonardo PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PMP DA
10. Banias Mircea Marius ALDE DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Borza Remus-Adrian ALDE DA
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Cherecheș Viorica PNL DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR NU
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciuhodaru Tudor PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Codreanu Constantin PMP DA
47. Cosma Lavinia-Corina USR NU
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
49. Cristache Cătălin PMP DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
52. Csoma Botond UDMR Abținere
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
54. Culeafă Mihai PNL DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Dîrzu Ioan PSD DA
57. Dobre Victor Paul PNL DA
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
61. Drulă Cătălin USR NU
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
64. Erdei Dolóczki István UDMR NU
65. Fădor Angelica PNL DA
66. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
67. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
68. Furic Iarco Minoritati DA
69. Furtună Mirela PSD DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Georgescu Nicolae PSD DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Gheorghiu Bogdan PNL DA
74. Giugea Nicolae PNL DA
75. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
76. Gudu Vasile PNL DA
77. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
78. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
79. Iacomi Iulian PSD DA
80. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
81. Intotero Natalia-Elena PSD -
82. Ion Stelian-Cristian USR DA
83. Itu Cornel PSD DA
84. Korodi Attila UDMR Abținere
85. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
86. Lazăr Sorin PSD DA
87. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
88. Longher Victoria Minoritati DA
89. Lovin Dumitru ALDE DA
90. Lungu Tudorița PNL DA
91. Lupescu Dumitru USR NU
92. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
93. Manole Petre-Florin PSD DA
94. Mareș Mara PNL DA
95. Marica Petru-Sorin PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
97. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
98. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
99. Mihalescul Dumitru PNL DA
100. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
101. Mînzatu Roxana PSD DA
102. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
104. Movilă Petru PMP DA
105. Munteanu Ioan PSD DA
106. Mușoiu Ștefan PSD DA
107. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
108. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
109. Neagu Nicolae PNL DA
110. Nicoară Romeo Florin PNL DA
111. Nicolae Andrei PSD DA
112. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
113. Niță Mihai ALDE DA
114. Niță Nicu PSD DA
115. Nosa Iuliu PSD DA
116. Olar Corneliu PNL DA
117. Olteanu Daniel PNL DA
118. Oprea Dumitru PNL DA
119. Pambuccian Varujan Minoritati DA
120. Paraschiv Rodica PSD DA
121. Pașcan Emil-Marius PMP DA
122. Păle Dănuț PSD DA
123. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
124. Plumb Rovana PSD DA
125. Pop Andrei PSD DA
126. Pop Tudor Rareș USR NU
127. Popa Florin PSD DA
128. Popa Mihai Valentin PSD DA
129. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
130. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
131. Preda Cezar-Florin PNL DA
132. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
133. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
134. Prună Cristina-Mădălina USR -
135. Radu Anișoara PSD DA
136. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
137. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
138. Rădulescu Alexandru PSD DA
139. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
140. Rădulescu Dan-Răzvan USR -
141. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
142. Roman Florin-Claudiu PNL DA
143. Romanescu Cristinel PNL DA
144. Roșca Lucreția PSD DA
145. Rotaru Alexandru PSD DA
146. Sefer Cristian-George PMP DA
147. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
148. Simion Lucian-Eduard PSD DA
149. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
150. Solomon Adrian PSD NU
151. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
152. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
153. Stancu Florinel PSD DA
154. Stănescu Alexandru PSD DA
155. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
156. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
157. Suciu Matei PSD DA
158. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
159. Szabó Ödön UDMR Abținere
160. Șarapatin Elvira PSD DA
161. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
162. Șimon Gheorghe PSD DA
163. Șovăială Constantin PNL DA
164. Ștefan Ion PNL DA
165. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
166. Tabugan Ion PMP DA
167. Todor Adrian PSD DA
168. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
169. Tomac Eugen PMP DA
170. Tudose Mihai PSD DA
171. Turcan Raluca PNL DA
172. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
173. Tușa Adriana Diana PSD DA
174. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
175. Varga Glad-Aurel PNL DA
176. Varga Vasile PNL DA
177. Vasile Daniel Minoritati DA
178. Văcaru Alin Vasile PSD DA
179. Velcea Nicolae PSD DA
180. Vexler Silviu Minoritati DA
181. Vișan George-Gabriel PSD DA
182. Vîlceanu Dan PNL DA
183. Vîrză Mihăiță PSD DA
184. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
185. Vlase Petru Gabriel PSD DA
186. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
187. Zainea Cornel USR DA
188. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
189. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 2:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro