Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 12:15 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 12:15

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Forma initiala
PL 137/2017 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 13/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 286/2009 privind Codul penal și a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:196 80 52 25 9 6 11 13
- voturi pentru (DA):166 78 52 - 8 5 11 12
- voturi împotrivă (NU):28 2 - 25 - - - 1
- abțineri:2 - - - 1 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Badea Leonardo PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PMP DA
10. Barna Ilie Dan USR NU
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Borza Remus-Adrian ALDE DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR NU
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cherecheș Viorica PNL DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR NU
40. Chiriac Viorel PSD NU
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Codreanu Constantin PMP DA
48. Costescu Manuel USR NU
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Cristache Cătălin PMP DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Culeafă Mihai PNL DA
56. Dehelean Silviu USR NU
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobre Victor Paul PNL DA
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
62. Drulă Cătălin USR NU
63. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Fădor Angelica PNL DA
66. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
67. Florea Oana-Consuela PSD DA
68. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
69. Furic Iarco Minoritati DA
70. Furtună Mirela PSD DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
72. Georgescu Nicolae PSD DA
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
74. Gheorghiu Bogdan PNL DA
75. Ghinea Cristian USR NU
76. Giugea Nicolae PNL DA
77. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
78. Gudu Vasile PNL DA
79. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
80. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
81. Iacomi Iulian PSD DA
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Intotero Natalia-Elena PSD DA
84. Ion Stelian-Cristian USR NU
85. Itu Cornel PSD DA
86. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
87. Lazăr Sorin PSD DA
88. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
89. Longher Victoria Minoritati DA
90. Lovin Dumitru ALDE DA
91. Lungu Tudorița PNL DA
92. Lupescu Dumitru USR NU
93. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
94. Manole Petre-Florin PSD DA
95. Mareș Mara PNL DA
96. Marica Petru-Sorin PSD DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
98. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
99. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
100. Mihalescul Dumitru PNL DA
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
102. Mînzatu Roxana PSD DA
103. Mohaci Mihai PSD DA
104. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
105. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
106. Movilă Petru PMP DA
107. Munteanu Ioan PSD DA
108. Mușoiu Ștefan PSD DA
109. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
110. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
111. Neagu Nicolae PNL DA
112. Nicoară Romeo Florin PNL DA
113. Nicolae Andrei PSD DA
114. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
115. Nistor Laurențiu PSD DA
116. Niță Mihai ALDE DA
117. Niță Nicu PSD DA
118. Nosa Iuliu PSD DA
119. Olar Corneliu PNL DA
120. Olteanu Daniel PNL DA
121. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
122. Oros Nechita-Adrian PNL DA
123. Pambuccian Varujan Minoritati DA
124. Paraschiv Rodica PSD DA
125. Pașcan Emil-Marius PMP DA
126. Păle Dănuț PSD DA
127. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
128. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
129. Plumb Rovana PSD DA
130. Pop Andrei PSD DA
131. Pop Tudor Rareș USR NU
132. Popa Florin PSD DA
133. Popa Mihai Valentin PSD DA
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
135. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
136. Preda Cezar-Florin PNL DA
137. Presură Alexandra PSD DA
138. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
139. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
140. Prună Cristina-Mădălina USR NU
141. Radu Anișoara PSD DA
142. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
143. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
144. Rădulescu Alexandru PSD DA
145. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
146. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
147. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
148. Roman Florin-Claudiu PNL DA
149. Romanescu Cristinel PNL DA
150. Roșca Lucreția PSD DA
151. Rotaru Alexandru PSD DA
152. Sefer Cristian-George PMP DA
153. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
154. Simion Lucian-Eduard PSD DA
155. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
156. Solomon Adrian PSD NU
157. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
158. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
159. Stancu Florinel PSD DA
160. Stănescu Alexandru PSD DA
161. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
162. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
163. Suciu Matei PSD DA
164. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
165. Szabó Ödön UDMR DA
166. Șarapatin Elvira PSD DA
167. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
168. Șimon Gheorghe PSD DA
169. Șovăială Constantin PNL DA
170. Ștefan Ion PNL DA
171. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
172. Tabugan Ion PMP DA
173. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
174. Todor Adrian PSD DA
175. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
176. Tomac Eugen PMP DA
177. Tudor Beatrice PSD DA
178. Tudose Mihai PSD DA
179. Turcan Raluca PNL DA
180. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
181. Tușa Adriana Diana PSD DA
182. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
183. Varga Glad-Aurel PNL DA
184. Varga Vasile PNL DA
185. Vasile Daniel Minoritati DA
186. Văcaru Alin Vasile PSD DA
187. Velcea Nicolae PSD DA
188. Vexler Silviu Minoritati DA
189. Vișan George-Gabriel PSD DA
190. Vîlceanu Dan PNL DA
191. Vîrză Mihăiță PSD DA
192. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
193. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
194. Zainea Cornel USR NU
195. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 17:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro