Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 12:16 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 12:16

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amr 2
PL 137/2017 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 13/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 286/2009 privind Codul penal și a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:195 80 47 28 8 7 12 13
- voturi pentru (DA):41 - 1 28 - - 11 1
- voturi împotrivă (NU):152 80 46 - 8 6 - 12
- abțineri:2 - - - - 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Badea Leonardo PSD NU
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PMP DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Bende Sándor UDMR NU
14. Benedek Zacharie UDMR NU
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bodea Marius PNL NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
25. Borza Remus-Adrian ALDE NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bran Ioana PSD NU
28. Budăi Marius-Constantin PSD NU
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Burciu Cristina PSD NU
33. Calista Mara-Daniela PNL NU
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
37. Cherecheș Viorica PNL NU
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Chiriță Dumitru PSD NU
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Ciuhodaru Tudor PSD NU
44. Cobuz Maricela PSD NU
45. Cocoș Vasile PSD NU
46. Codreanu Constantin PMP DA
47. Cosma Lavinia-Corina USR DA
48. Costescu Manuel USR DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
50. Cristache Cătălin PMP DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR NU
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
53. Csoma Botond UDMR NU
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
55. Culeafă Mihai PNL NU
56. Cupă Ion ALDE NU
57. Dehelean Silviu USR DA
58. Dîrzu Ioan PSD NU
59. Dobre Victor Paul PNL NU
60. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
61. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR NU
66. Fădor Angelica PNL NU
67. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
68. Florea Oana-Consuela PSD NU
69. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
70. Furic Iarco Minoritati NU
71. Furtună Mirela PSD NU
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Georgescu Nicolae PSD NU
74. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
75. Gheorghiu Bogdan PNL NU
76. Ghinea Cristian USR DA
77. Giugea Nicolae PNL NU
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
79. Gudu Vasile PNL NU
80. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
81. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
82. Iacomi Iulian PSD NU
83. Ibram Iusein Minoritati NU
84. Intotero Natalia-Elena PSD NU
85. Ion Stelian-Cristian USR DA
86. Itu Cornel PSD NU
87. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
88. Lazăr Sorin PSD NU
89. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
90. Longher Victoria Minoritati NU
91. Lovin Dumitru ALDE NU
92. Lungu Tudorița PNL NU
93. Lupescu Dumitru USR DA
94. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
95. Manole Petre-Florin PSD NU
96. Mareș Mara PNL NU
97. Marica Petru-Sorin PSD NU
98. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
99. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
100. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
101. Mihalescul Dumitru PNL NU
102. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
103. Mînzatu Roxana PSD NU
104. Mohaci Mihai PSD NU
105. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
106. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
107. Movilă Petru PMP DA
108. Munteanu Ioan PSD NU
109. Mușoiu Ștefan PSD NU
110. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
111. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
112. Neagu Nicolae PNL NU
113. Nicoară Romeo Florin PNL NU
114. Nicolae Andrei PSD NU
115. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
116. Nistor Laurențiu PSD NU
117. Niță Mihai ALDE NU
118. Niță Nicu PSD NU
119. Nosa Iuliu PSD NU
120. Olteanu Daniel PNL NU
121. Oprea Dumitru PNL NU
122. Oros Nechita-Adrian PNL NU
123. Pambuccian Varujan Minoritati NU
124. Paraschiv Rodica PSD NU
125. Pașcan Emil-Marius PMP DA
126. Păle Dănuț PSD NU
127. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
128. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
129. Plumb Rovana PSD NU
130. Pop Andrei PSD NU
131. Pop Tudor Rareș USR DA
132. Popa Florin PSD NU
133. Popa Mihai Valentin PSD NU
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
135. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
136. Preda Cezar-Florin PNL NU
137. Presură Alexandra PSD NU
138. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
139. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
140. Prună Cristina-Mădălina USR DA
141. Radu Anișoara PSD NU
142. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
143. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
144. Rădulescu Alexandru PSD NU
145. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
146. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
147. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
148. Roman Florin-Claudiu PNL NU
149. Romanescu Cristinel PNL NU
150. Roșca Lucreția PSD NU
151. Sefer Cristian-George PMP DA
152. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
153. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
154. Simion Lucian-Eduard PSD NU
155. Simionca Ionuț PMP DA
156. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
157. Solomon Adrian PSD NU
158. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
159. Stancu Florinel PSD NU
160. Stănescu Alexandru PSD NU
161. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
162. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
163. Suciu Matei PSD NU
164. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
165. Șarapatin Elvira PSD NU
166. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
167. Șimon Gheorghe PSD NU
168. Șovăială Constantin PNL NU
169. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
170. Tabugan Ion PMP DA
171. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
172. Todor Adrian PSD NU
173. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
174. Tomac Eugen PMP DA
175. Tudor Beatrice PSD NU
176. Tudose Mihai PSD NU
177. Turcan Raluca PNL NU
178. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
179. Tușa Adriana Diana PSD NU
180. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
181. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
182. Varga Vasile PNL NU
183. Vasile Daniel Minoritati NU
184. Văcaru Alin Vasile PSD NU
185. Velcea Nicolae PSD NU
186. Vexler Silviu Minoritati NU
187. Vișan George-Gabriel PSD NU
188. Vîlceanu Dan PNL NU
189. Vîrză Mihăiță PSD NU
190. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
191. Vlase Petru Gabriel PSD NU
192. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
193. Zainea Cornel USR DA
194. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
195. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 4:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro